flower horn

gucio
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 04, 18:35

flower horn

Postautor: gucio » 25 października 04, 18:41

czesc mam pytanie do was mam od 3 tygodni rybki flower hornzlozyly mi wlasnie ikre niebardzo wiem co zrobic. odłowic ryby? zostawic czy czasem one nie zjedza tej ikry chcialbym cos z tego wyhodowac ale nie wiem jak jak ktos moze mi pomoc to z gory dziekuje pozdrawiam mariusz :o :ok: [/b]

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: flower horn

Postautor: kuwasa » 25 października 04, 18:57

Według mnie nie wychowa się narybku w tym akwa. lepiej przenieś ikrę do oddzielnego akwa, będziesz miał pewność że nie zeżrą ikry.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: flower horn

Postautor: Hawk » 25 października 04, 19:13

kuwasa pisze:Według mnie nie wychowa się narybku w tym akwa. lepiej przenieś ikrę do oddzielnego akwa, będziesz miał pewność że nie zeżrą ikry.
- nie prawda
Samica składa około 1000 szt. ikry na płaskich powierzchniach kamieni, korzeni itp., którą następnie pilnuje i pielęgnuje. Samiec w tym czasie strzeże terytorim lęgowego ...
Zostaw ikrę , jest to ryba z rodziny pielęgnicowatych i nie powinna nic zrobić ikrze.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: flower horn

Postautor: kuwasa » 25 października 04, 19:30

Sorki, nie wiedziałem że flowerhorny są z pielęgnicowatych :oops:
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: flower horn

Postautor: Dave » 26 października 04, 14:27

kuwasa, nie przejmuj się ja w ogóle nie słyszałem o takich rybkach.
Tylko pamiętaj, że gdy rodzice zaczną przestawać interesować się młodymi to ich wyłów. Jeśli tego nie zrobisz w pewnym momencie, ryby gdy stracą "instynkt macierzyński" to mogą zeżreć młode. Choć mogę się mylić mówią tak, jak jest u większości pielęgnicowatych, a przecięż o tychflower hornach nie słyszalem.
Hawk, możesz mnie wtajemniczyć co to za rybki, pliizzz, jestem głodny wiedzy. :)

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: flower horn

Postautor: Hawk » 26 października 04, 14:58

Mi ta ryba akurat do gustu nie przypadla ale kto wie czy nie jeswt interesujaca w zachowaniach ;)
Obrazek


http://www.flowerhornxport.com/
http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00552

Dave, wejdz na www.google.pl i wpisz FLOWER HORN i bedziesz mial multum stron o tej rybie :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: flower horn

Postautor: Dave » 26 października 04, 16:53

A ta ryba to krzyżówka, nie interesują mnie takie hybrydy. Słyszałbym pewnie o niej, gdyby była ona zwykłym występującym w naturze gatunkiem. Choć z kształtu ciała bardzo przypomina pielęgnicę cytrynową.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: flower horn

Postautor: lukas » 26 października 04, 17:01

Zgadza się jest to krzyżówka kilku gatunków (każde źródło podaje inne :) )
Są różne odmiany różniące się od siebie kolorem i nieznacznie kształtem
Przykłady Obrazek
Pozdro
_______________________________________________________
[glow=orange]Akwa 100 l : para A.Sajica , zbrojnik niebieski , 3 bocje wspaniałe[/glow]

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: flower horn

Postautor: ciosek » 29 października 04, 12:28

niestety tak to jest z krzyżówkami... nigdy nie wiadomo co skrzyżowano, to jest chore... np takie papuzie, ech... tym kitajcom już sie w dupach przewraca. Nie wiem czy slyszeliscie że w sztuce Feng-shui (tak to sie pisze???) podobno pielegnice Flower Horn oznaczają bogactwo pieniadze itp, jeżeli sie nie myle... Są chyba oznaka bogatego domu, albo coś.

Ale mnie jednak "bogaty dom" nie popycha do napedzania tego nędznego "interesu".

P.S Moja powyzsza wypowiedź nie jest skierowana do nikogo posiadajacego te ryby, tylko do ludzie "robiących" takie gatunki

Pozdro

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: flower horn

Postautor: Dave » 29 października 04, 20:44

Popieram Cię ciosek w całej rozciągłości. Takie rybki na pewno nie są w pełni sprawne i zdrowe, jak naturalne. Bardzo wiele pielęgnic papuzich choruje na nieuleczalne choroby. sam widzialem takie stadko młodych o brzuchach, co najmniej trzykrotnie powiększonych, pewnie z powodu puchlizny brzusznej.

Teraz apel do wszystkiech; Jeśli nie zależy wam bardzo na tych gatunkach to proszę ich nie kupywać i w ten sposób ograniczyć zyski osób, którzy, co by tu nie mówiąc "wytwarzają" takie ryby.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości