Kwarantanna.. co i jak długo?

niro
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 04, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: niro » 26 października 04, 10:00

Mam pytanie.... na czym polega kwarantanna? Rozumiem, ze zanim nowo kupioną rybkę wpuszczę do akwarium, powinna ona pobyć w innym zbiorniku. Jaki to ma byc zbiornik i jak dlugo ona ma tam plywac? Pozdrawiam.
112l, fluval 204, elite 801, kurtyna 58 cm ;)

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: NIEBO! » 26 października 04, 11:40

WITAM!
Moim zdaniem żeby kwarantanna była skuteczna to tak z dwa miesiące - będziesz miał wtedy pewność i nie pozbędziesz się np. 1200zł jak mój znajomy, który z kwarantanny zrezygnował, a miał fajne rybki :( Wszystko przez zarazę ze sklepu - nie napisałeś jakie rybki chcesz poddać kwarantannie, to chyba nie doczekasz się odpowiedzi jaki konkretnie zbiornik :P Gupiki? A moze skalary? A moze ...

Pozdrawiam!
NIEBO!

niro
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 04, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: niro » 26 października 04, 12:31

dzieki NIEBO!
w sumie to ostatnio moje rybki mialy ospę, potem pleśniawka i sie zastanawiam, dlaczego.... Moze z kupionymi rybkami to wpuscilem do akwarium. Wiec teraz chcialbybym byc ostrozniejszy... Czyli dobrze jest wpusic nową rybke np. do kuli 10 l (bo taka mi zostala po welonku) i poobserwowac ja pare tygodni?? Mam zamiar dokupic jeszcze Gurami mozaikowe z dwie sztuki
112l, fluval 204, elite 801, kurtyna 58 cm ;)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: ciosek » 26 października 04, 14:28

No ja myśle że kwarantanna to minimum te 2-3 tygodnie, no wydaje mi sie za na jedna, góra 2 mniejsze rybki może być ta kula, ale napisz jeszcze czy masz filtr... bo jak nie... to raczej sie nie nadaje.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: Dave » 26 października 04, 14:29

Akwarium do kwarantanny to nie mała kula po bojowniku, a prawdziwe akwarium co najmniej 30 l z filtrem, podłożem i sztucznymi łatwiejszymi do dezyndekcji sztucznymi roślinkami i kryjówkami. Jeśli by trzymać taką rybkę przez dwa miesiące w małej kuli i bez filtra to nic dziwnego, żeby zdechła, więc tak naprawdę do ogólnego nie trafiłaby żadna rybka.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwarantanna.. co i jak długo?

Postautor: Elmo » 27 października 04, 08:25

hmm a ja myślę że dla mniejszycz rybek .. gupiki,neonki, itp wystarczy mały zbiorniczek ok 10-12 litrów oczywiście musi on byś wyposarzony tak jak powiedział dave ryby muszą sie czuć dobrze a nie jak w "poczekalni" ze szkła ......

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości