Dwa problemy?

toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Dwa problemy?

Postautor: toma085 » 5 lutego 08, 19:12

Pierwszy problem polega na tym że nie mogę pozbyć się okrzemek są dosłownie wszędzie na szybach roślinach kamieniach dosłownie wszędzie.Od czego to się bierze jak to zwalczyć jakiś płyn może woda która dolewam co tydzień przy podmianie jest nie taka co tydzień ścieram je z roślin ale wracają i jest ich coraz więcej????


Drugi problem to taki że Ramirezy(para) oddają długie ciągnące się odchody.Czy to może być spowodowane zmianą pokarmu bo jak je karmiłem ochotką i suchym to nic takiego nie było a jak kupiłem wodzienia, serca wołowe i artemie to zaczeły takie odchody. U innych rybek nic nie zaobserwowałem.
Ostatnio zmieniony 8 lutego 08, 22:15 przez toma085, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa problemy?

Postautor: Tomek83 » 5 lutego 08, 19:50

Okrzemki powstają w wyniku zbyt słabego oświetlenia zbiornika oraz w nowo powstałych akwariach. Jeżeli Twoje akwarium jest świeżo-założone to same znikną, a jeżeli nie to znaczy, że musisz popracować nad jego doświetleniem. Rodzaj pokarmu oczywiście wpływa na wydalane odchody ale mogą to też być pasożyty przewodu pokarmowego. Poczytaj sobie dokładnie o objawach i obserwuj ryby pod ich kontem.
Jeszcze jedno: zmień tytuł na czytelny i zgodny z Regulaminem.

toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Re: Dwa problemy?

Postautor: toma085 » 5 lutego 08, 20:54

Akwarium miał restart 1,5 miesiąca i oświetlam 3*18W

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa problemy?

Postautor: Tomek83 » 5 lutego 08, 20:55

Na jaki litraż te 54W?
Przypominam o zmianie tytułu...

muzykm1
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 7 lutego 08, 18:01

Re: Dwa problemy?

Postautor: muzykm1 » 8 lutego 08, 19:29

No cóż, proponuję restart akwarium, a co do odchodów, ryby poprostu robią nitkami :mrgreen: i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, odchody nie stanowią problemu... pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Nimfadora
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 grudnia 07, 18:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa problemy?

Postautor: Nimfadora » 8 lutego 08, 20:21

muzykm1, po raz kolejny piszesz bzdury. Ryby nie robią nitkami, jeśli ich odchody wyglądają jak ciągnące się, śluzowate nitki, białe lub przeźroczyste, to bardzo możliwe, że rybę zaatakowały pasożyty.
Alive in the Superunknown

toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Re: Dwa problemy?

Postautor: toma085 » 8 lutego 08, 22:14

Akwa mam 112l a na pewno nie jest to normalne wszystko się zaczeło z tymi ramirezami jak zmieniłem pokarm.

muzykm1
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 7 lutego 08, 18:01

Re: Dwa problemy?

Postautor: muzykm1 » 9 lutego 08, 15:06

Przepraszam bardzo, zgadzam się z teorią pozostałych, gdyż rybie odchody rzeczywiście nie powinny tak wyglądać, i jeszcze raz przepraszam, :cry: w tym przypadku wydaje mi się, że rzeczywiście ryby mogą atakować jakieś wirusy.. pozdrawiam!

toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Re: Dwa problemy?

Postautor: toma085 » 11 lutego 08, 17:16

Nimfadora pisze:muzykm1, po raz kolejny piszesz bzdury. Ryby nie robią nitkami, jeśli ich odchody wyglądają jak ciągnące się, śluzowate nitki, białe lub przeźroczyste, to bardzo możliwe, że rybę zaatakowały pasożyty.


No właśnie takie odchody mają moje rybki a co najgorsze to mają je już nie tylko Ramirezy ale wszystkie oprucz neonów i bocji. Co man teraz zrobić bo obawiam się żeby nie zaczeły zdychać ,może jakiś sprawdzony lek?

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: Dwa problemy?

Postautor: chomiczek » 11 lutego 08, 17:36

Moje rybki miały podobne objawy(przeźroczki indyjskie) zastosowałam lek
DISCUS SEPT (środek przeciwko wiciowcom) firmy Tropical , pomogło ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości