Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Tomek83 » 8 lutego 08, 21:22

Bez komentarza. te ryby rosną duże. Czy tak ciężko zrozumieć, że masz dla nich nieodpowiednie warunki?? Wszyscy tłumaczą Ci to a Ty i tak swoje, że jest im dobrze. A skąd to wiesz? Powiedziały Ci? Czy zamachały płetwami? Na 5 welonów potrzeba akwarium 200l. To duże, ruchliwe ryby.

agaa
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 10 lutego 08, 23:19

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: agaa » 10 lutego 08, 23:38

Dziś jest ciężki dla mnie dzień. Muszę powiedzieć wam o mojej welonce, która żyła aż 11,5 lat! Czy to możliwe? Dzisiaj niestety odeszła z tego świata..

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Seraphim » 10 lutego 08, 23:47

agaa pisze:Muszę powiedzieć wam o mojej welonce, która żyła aż 11,5 lat! Czy to możliwe?

Jakbyś czytała wcześniejsze posty z tego tematu to znałabyś odpowiedź ;-)
Nothing runs like a Deere.

pyszczuś
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 07, 15:47

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: pyszczuś » 11 lutego 08, 08:39

Welonki w akwa żyją około 5 lat ( z moich osobistych doświadczeń). Ja osobiście nie przepadam za nimi. Kiedyś miałam akwa gatunkowe z welonami i od tego czasu mam złe wspomnienia. Moje warunki lokalowe sprawiają że woda w moich akwa nie spada poniżej 24st. więc welonki jako ryby zimnowodne nie za bardzo się u mnie dobrze czuły. Poza tym te ryby potwornie brudzą, wyrywają rośliny, zjadają mniejszych mieszkańców akwa. No i potrzebują duuuużego akwa

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: lukas » 11 lutego 08, 19:24

Sam aktualnie pracuje w sklepie zoologicznym (takim większym) i wiecie co wam powiem ? Dużo gadacie a g**** robicie. Gdybyście mieli do czynienia z takim bezmózgowiem i niewiedzą z jakimi nieraz sie spotykam też by wam sie odechciało tłumaczyć...
Jedna babka chciała paletke do kuli , bo przez otwór przecież wejdzie, drugi chemia dla picu barwił wode i uodparniał to co potem bedzie chciał leczyć ogólnie szkoda gadać. Gdybym miał każdemu tłumaczyć wszystko na temat akwarium to by mi zeszło po 1,5 godziny na osobe jak nie lepiej , nie róbcie z tumanów ofiar ! Ludzie macie internet skoro istniejecie na forum ,macie książki - czytajcie zanim coś kupicie. Ja już mam dosyć tłumaczenia że śliczna rybcia za pare zł w jednym akwarium rośnie do takiej 30+ cm co pływa pare akwariów obok :/ Ja sie staram zawsze ptać jaki zbiornik - często słysze że duży , pytam dokładniej a klient pokazuje np. akwa 30 litrów (ekstremalnie 15 l kule) ...
Fakt są ludzie którym to zwisa co i komu opchną i czy te ryby im pożyja 10 lat czy pół godziny. Ale jak ludziom przetłumaczyć że na dobrą sprawe welony rosną do 20+ cm ?
że 50-70 itrów to na dobra sprawe minimum w jakim można cokolwiek fajnego trzymać a w kuli moga sobie posadzić kaktusa?
:roll:
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Tomek83 » 11 lutego 08, 19:29

Jak ja to już na tym Forum usłyszałem "sam tak sobie wybrałeś, więc nie narzekaj", oczywiście to cytat... ;-)
Niestety takie są realia.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: lukas » 11 lutego 08, 21:40

Dokładnie. Nie róbcie ze wszystkich sprzedawców by*****ów bo nie zawsze wszyscy idą tylko na zysk. Ja mam na ten przykład mam na celu dobro zwierząt ale nie zawsze da sie to osiągnąć. Nie mówie tu o przypadkach kiedy klient sie dopytuje i zostaje wprowadzony w błąd - zdarzyło mi sie to ostatnio ale w wyniku mojej niewiedzy przyznaje bo ktoś dzień wcześniej niż ja byłem na zmianie pytał czy można trzymać neony z welonami a dzień później na mojej zmianie to potwierdziłem bo myślałem że w 150 litrach jednak każdy gatunek znajdzie swoje miejsce i nie będzie konfliktów. Myliłem się. W wyniku rozmowy z bardziej doświadczonym hodowcą okazało się ze jednak welony zawsze będą polować na mniejsze ryby. Ale w takich wypadkach zawsze mówie że może i jakoś da rade ale ja bym tego nie próbował.
Inna sprawa jest jeżeli to klient nie ma na celu dobra ryb, bo według niego wszystko jest ok jak np. założycielka tematu :neutral:
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Jaro69 » 11 lutego 08, 22:37

Tak jak mówi Lukas...
Dziś byłem świadkiem takiego zdarzenia:
do sklepu akwarystycznego mojej znajomej przychodzi małżeństwo po 40-ce i pan X mówi: "te skalary to brudasy,swoim jak im nie wymieniłem wody co tydzień to pozdychały,taki robią syf.A pani co ile zmienia całą wodę w tym akwarium (i wskazuje na dekoracyjny,sklepowy baniak).
Koleżanka odpowiada:"ja nigdy nie zmieniam w akwarium całej wody tylko 20-25%",na co znów gość tym razem do żony:"te mniej brudzą,ile bierzemy takich".No niestety reakcja moja i koleżanki była taka sama i w tym samym momencie wybuchliśmy śmiechem.Okazało się po ich wyjściu,że tłumaczyła im już wielokrotnie co do opieki nad akwarium i podmian wody.A co najciekawsze ich akwarium to 112l :!: :shock: i na skalary się nie nadaje,na co jej kiedyś odpowiedzieli,że one nie dożywają swoich rozmiarów w warunkach sztucznych.
No i gadaj zdrów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Tomek83 » 11 lutego 08, 22:39

Temat o sprzedawcach jest długi i szeroki jak Amazonka, i był przerabiany w "Hyde Parku", a tu mi proszę nie robić OT ;-)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ile żyją welony? Nigdzie nie mogę znaleźć na tem temat info.

Postautor: Jaro69 » 11 lutego 08, 23:38

Tomek23 pisze:Temat o sprzedawcach jest długi i szeroki jak Amazonka, i był przerabiany w "Hyde Parku", a tu mi proszę nie robić OT ;-)

Ooops,sorki
Za to znalazłem (już w temacie) taką ciekawostkę w necie:
The oldest recorded goldfish lived to 49 years

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości