HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

majuszka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 listopada 04, 20:36

HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: majuszka » 1 listopada 04, 20:47

Witam

Mam akwarium od 3 lat i moje ryby są pierwszy raz chore ......nie wiem co z nimi robić!!!!
Dziwnie to wygląda bo rybki mają białe oczy(zawsze jedno) wygląda to jak balonik z powietrzem na całym oku ,wczoraj padł jeden glonojad ale nie znalazłam na nim oznak choroby ,jeden skalar "choruje już dość długo to coś na oku mu pękło i się wygoiło ale oka to bidak już nie ma pozatym czasem ma problemu z utrzymaniem równowagi i go kręci !!!!!!.Dziś zauwarzyłam że oko ma załatwione sumik rekini .....poza tym ryby wyglądają dobrze nie mają zmian na skórze ani płatwach jedzą dobrze i są aktywne...co robie źle do tej pory nic złego się nie działo .........HELP!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Elmo » 1 listopada 04, 20:56

z tego co piszesz mogą to być poprostu infekcje bakteryjne powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych spowodowanych np: bujkami pomiędzy rybami .. ale bacznie obserwój rybki czy nie dzieje się jeszcze coś złego .. dodam tylko że zdrowa silna ryba spokojnie sobie poradzi z drobnymi "ranami" w takim wypadku bardziej można zaszkodzić poprzez lanie leków niż pomóc .. ale obserwój ryby i jakby co to pisz ....

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Locter » 2 listopada 04, 02:54

Zajrzyj do topicu chorobach, w końcu po to jest. Najpierw czytajcie, potem pytajcie...
Ciężko myśle o akwarium...

majuszka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 listopada 04, 20:36

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: majuszka » 2 listopada 04, 12:56

Dziękuję za odpowiedź ...poczekam i zobacze co się bedzie dalej działo...mam nadzieje że pan ma rację....


Pozdrawiam Maja

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Dave » 2 listopada 04, 15:28

A jeśli to nie jest zwykła choroba, a rybka może się, czymś zatruła, albo jej coś nie odpowiada w akwarium. Nie bój się nasz, chyba nikt z nas nie wymaga, żeby mówiło się do niego "pan". Każdy z nas chętnie w miarę mozliwości Ci pomoże. Powiedz, jaka masz obsadę, może ryby się u ciebie po prostu biją.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: ciosek » 2 listopada 04, 18:31

majuszka spoko :) wszyscy tu mowia do siebie na "ty", jak nie znajdziesz opisu w przyklejonym topicu o chorobach, to wal smialo ;), nikt cie tu nie zje.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Locter » 2 listopada 04, 18:40

Ja ją zjem :twisted: !!
hehe, nie no żartuje :wink: Wal śmiało i nie zwracaj sie per "pan" :D
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Aigel » 2 listopada 04, 19:25

Locter nie stresuj ludzi :mrgreen:
Obrazek

majuszka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 listopada 04, 20:36

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: majuszka » 9 listopada 04, 14:06

hej

moje rybeńki chyba czują się już lepiej ,oczka się wygoiły ,powodem było chyba to iż ryby kaleczyły się o koral w akwarium ,usunełam go i zrobiłam im płukanie w potasie o dziwo zadziałało ,rybki moje raczej się nie biją oprócz sumika rekiniego który ma chyba głeboką nerwicę bo czasem wystarczy puknąć w szybkę a ten już szaleje:).

a co u mnie pływa

! leciwy skalar po przejściach
glonojady trzy
Kacper to ten duży(nie znam fachowej nazwy )niedługo chyba będę musiała go oddać do większego zbiornika bo będzie mu ogon górą wystawał:)
sumik rekini duży i do tego szalony
4 bojce wspaniałe .....moje ulubienice:)
i dwie adoptowane od siostry brzanki ale nie wiem jakie (w paski)


A to wszystko w 120 litrach...

pozdrawiam

Jeśli ktoś wie czy moje ryby nie powinny pływać razem to niech mi da znać.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Saiqpat » 9 listopada 04, 14:13

No jesli te brzanki to te ->http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=fotka&zdj=00005 to proponuje ich sie szybko pozbyc poniewaz lubia obgryzac pletwy rybom typu skalar. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

majuszka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 1 listopada 04, 20:36

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: majuszka » 9 listopada 04, 14:27

Moje brzanki mają ubarwienie jak bocje wspaniałe czyli czarne paski na pomarańczowo żółtym podwoziu....ale siostra mi je dała bo nie były miłe dla jej ryb ale ona ma zupełnie inną obasadę w zbiorniku

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: HELP!!!!!co to za choroba!!!!!

Postautor: Dave » 9 listopada 04, 15:19

To brzanki sumatrzańskie. Oddaj suma rekiniego. Sam miałem kiedyś takiego w domu w 20 l zbiorniku. Żarł tyle, że 0,5 l pokarmy nie starczało dla całej obsady przez tydzień. A w dodatku był szalony i nie raz podczas odmulania wyskakiwał z akwarium. Uratowałem go kiedyś, a ten w podźięce głeboką rozorał mi skurę kolcem jadowym, albo którymś z twardych promieni płetw. Oddalismy go gdy miał 30 cmi i wciąż rósł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości