Zielony pył w akwarium-PILNIE POMOCY

Awatar użytkownika
Agnieszka Kostk
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 listopada 04, 09:41
Lokalizacja: Warszawa

Zielony pył w akwarium-PILNIE POMOCY

Postautor: Agnieszka Kostk » 3 listopada 04, 09:51

[glow=red][/glow] :zly: Ludzie błagam o szybką odpowiedz. Ostatnio jakieś cztery tygodnie temy chcąc wyjatkowo zrobić dobrze swoim roślinką dolałam im nawozu Agua plant B ludzie za dwa dni miałam w akwarum zieloną zupe. Pływa w niej jakby zielony pył. Wymieniałam wode codziennie po jakieś 30% ale wracałam z pracy i znowu to samo albo i gorzej.
W końcu wymieniłam całą. Generalne czyszczenie - i tak minoł już jakiś rok od oststniego stwierdziłam dobra. Wynieniłam całą wode - myślałam jak nic w akwarium zakwitły glony po tym nawozie. Ale po wymianie - musiałam chciał niechcial dolać rybom na start odrobine choć starej wody. Ale mysle jak to glony to w świerzej wodzie sie nie rozwiną a tu kurka co- po trzech dniach to samo. Syfiasta zielonkawa woda- błagam niech ktoś mi powie co to jest za syf. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Nie moge sobie z tym poradzić wymieniłam bym wode jeszcze raz - ale jak znowy będzie to samo?
Niewiem ryby zaczynają wyglądać coraz smętniej. Może to jakieś bakterie? Kurde nie wiem niec o tym nie moge znaleść!
jak by co prosze piszcie: agutek7734@gazeta.pl

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Zielony pył w akwarium-PILNIE POMOCY

Postautor: Dave » 3 listopada 04, 14:33

Poweidz, jak wymieniasz wodę. Jaki masz filtr i po jakim czasie wpuszczasz ryby od założenia akwarium. Myślę, że coś Ci się zagnieździło w fitrze. Wypłukaj ją dobrze, a jak nie pomoże to będziesz musiała kupić nową, ale pamiętaj, że znowu będzie trzeba przeprowadzić akwarium. Albo po prostuw wodzie jest za dużo związków azotowych, które niszczą całą równowagę biologiczną w zbiorniku.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zielony pył w akwarium-PILNIE POMOCY

Postautor: Hawk » 3 listopada 04, 14:54

Agnieszka Kostk, Podstawowym błędem była wymiana całości wody czego nigdy się nie robi... Robiąc to równowaga biologiczna została zniszczona i akwarium musiało ją odbudować... tzn utworzyć i ustabilizować się od nowa. Zakwit glonów mógł być również spowodowany zbyt mocnym oświetleniem ale mówisz, że dodałaś aqua plant. Tak więc związki aqua plantu mogły stać się pożywką dla glonów również i dzięki długiemu naświetleniu w ciągu dnia glony zakwitły. Tak więc aby to usunąc musisz poczekać aż woda osiągnie równowagę biologiczna, w filtrze zalęgną się pożyteczne bakterie i potem ograniczyć oświetlenie. Nie dodawaj żadnej chemii, po tym wszystkim powinno ustąpić.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Zielony pył w akwarium-PILNIE POMOCY

Postautor: Sieniu » 3 listopada 04, 15:14

eee tam mi po Aqu Plant B ginęły wszystkie neony.Dałem sobie spokój z chemikaliami Tropicala.Teraz w ostatecznosci uzywam Sery
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości