Ramirezy

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Ramirezy

Postautor: Sieniu » 3 listopada 04, 15:11

Jakie warunki stworzyc Pielęgniczką Ramireza żeby się rozmnożyły:
w akwa mam:
5 Danio Pręgowane
10 Gupików
2 Pielęgniczki ramireza(Jedna jest bardziej ubarwiona a druga jakas taka szaro-bura)
2 Zbrojniki Niebieskie
5 Kiryski Spiżowe
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Ramirezy

Postautor: ciosek » 3 listopada 04, 15:38

A więc nie mam tych pielegniczek, ale znalazłem mały artykuł co PielęgniczkOM ramireza jest jest potrzebne :

"Trudno dobierają się w pary , chociaż pozornie na to nie wygląda. Szybko zwykle znajdzie się parka , która złoży ikrę - najczęściej jednak pilnuje ją niedbale bądź wręcz zjada. Wcale też nierzadkie są utarczki pomiędzy rodzicami. Co to jest naprawdę dobrana para to ja doświadczyłem tylko raz i to w pierwszym stadku , jeszcze w akwarium towarzyskim . To był On i Ona , rybki nie opuszczały nawet na centymetr miejsca nad ikrą . Malutka samiczka atakowała z niesamowitą wręcz furią znacznie większe od siebie ryby . Dominujący wówczas w akwarium samiec "Black Molly" rejterował przed nią niczym wystraszony gupik. Gdy samcowi zdarzało się niezbyt szybko wracać z pogoni za jakąś rybą , samiczka natychmiast podpływała do niego i lekko go poszturchując w bok zmuszała do powrotu. Ikra i tak zamierała z uwagi na nieodpowiednie dla niej parametry fizykochemiczne wody ale rybki trwały przy niej do ostatniego zbielałego ziarenka. Wiem co piszę :) , potem miałem jeszcze wiele par ramirezek i żadna nie dorastała do płetw :) tej pierwszej. Warto więc na początek kupić jak najwięcej młodych rybek (oczywiście adekwatnie do posiadanego zbiornika ). Rośnie wtedy szansa udanego doboru .
Rybki rozmnożyłem dopiero gdy zastosowałem metodę inkubacji ikry . Przenosiłem ją (w wodzie) z akwarium gdzie odbyło się tarło do specjalnego zbiornika ( była przenoszona wraz z podłożem na którym została złożona , więc z kamieniem bądź korzeniem ). Wodę przygotowywałem mieszając długo gotowaną wodę kranową z wodą destylowaną tak aby TwO wynosiła cztery stopnie niemieckie a TwW zero . Przy użyciu preparatów dostępnych wówczas w handlu (jakieś tam pH minus ) obniżałem też pH zwykle do wartości 6.2 - 6.5 , wydaje się , że powinno być jeszcze niżej ale bałem się zbyt dużej różnicy pomiędzy tą wodą a wodą w akwarium ogólnym. W okolicach ikry instalowałem delikatnie napowietrzającą kostkę . Całość uzupełniał filtr gąbkowy i grzałka z termostatem . Jeszcze tylko środek zapobiegający pleśnieniu ikry i podniesienie temperatury o 2 stopnie (zwykle 28 st., żeby maksymalnie skrócić okres dojrzewania ikry ) w stosunku do temperatury w akwarium macierzystym. Mimo zastosowania tej metody nigdy nie udało mi się uzyskać w efekcie końcowym więcej niż 10 - 15 rybek z jednej ikry - ale dobre i to , i tak byłem niesamowicie dumny."

Mam nadzieje ze pomoglo

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ramirezy

Postautor: lukas » 3 listopada 04, 15:48

Zgadzam się z przedmówcą narzucanie pielęgnicom i pielęgniczkom partnerów żadko kończy się sukcaesm ja na twoim miejscu dokupiłbym jeszcze chociaż ze cztery osobniki to może by się jakaś parka dobrała.

Pozdro
reaktywacja 100 l

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: Ramirezy

Postautor: rafcik123 » 3 listopada 04, 17:40

Też mam pytanie odnośnie ramirezek.Mam akwa 112l, 10danio 4gurami mozaikowe 2mieczyki 4kiryski glonojad.Ile mogę sobie kupić tych pielęgniczek, jeżeli wogóle mogę

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Ramirezy

Postautor: Dave » 3 listopada 04, 17:54

lukas, dobrze znasz się na południowoamerykańskich pielęgnicach, więc może mi odpowiesz, czy jest szansa, że z 4 pielęgnic skośnopręgich powstanie para. Proszę o pomoc :) A jeśli nie to ile ich dokupić?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Ramirezy

Postautor: ciosek » 3 listopada 04, 18:07

rafcik, wydaje mi się że mógłbyś wpuścić ze 2 parki, ale napisz jeszcze jakie masz warunku w akwa? co ile i ile wymieniasz wody, czy masz ustabilizowany zbiornik? lejesz jakas chemie? wiesz, te ryby sa delikatne, potrzebuja czystej wody, regularnie podmienianej, są dość wrazliwe na parametry. Ale że przy odpowiednich świetlówkach i warunkach w akwa są naprawde boskie.

Ale poczekaj jeszcze na opinie innych, moja wiedza na temat ramirezek sprowadza sie do teorii niestety, ale mam zamiar to zmienić :)

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: Ramirezy

Postautor: rafcik123 » 3 listopada 04, 18:46

Akwa mam dopiero 2,5 tygodnia.Wode będe podmieniał co 2 tygodnie 20%.Nie leje żadnej chemii.Temperatura 24 stopnie

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Ramirezy

Postautor: ciosek » 3 listopada 04, 20:33

to lepiej poczytaj o nich:
http://www.akwarium.mud.pl/ramireza.html
http://www.akwa.aip.pl/pieramir.html
http://www.akwa-hubi.kgb.pl/ramirez.htm
http://www.akwarium.prx.pl/adv/papilioc ... mirezi.htm

Jeżeli chodzi o podmiane, to radze ci podmieniac co tydzien 20 % :), taka moja skromna rada.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 83 gości