obsada do 70l Pomocy!

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Tomekł » 4 listopada 04, 21:45

niewiem jaką wybrać obsade do akwa 70l planuję

bystrzyk pereza x5
danio pręgowany x5
pielęgniczka ramireza x2
gurami dwuplamiste x2
prętnik karłowaty x2
kiryśnik czarnoplamy niewiem ile
molinezja black moly niewiem ile

aktualnie mam akwa 30l a w nim

skalar x2
bojownik x1
zbrojnik niebieski x1
kirys spiżowy x2
welon x2
mieczyk x2

wiem że to o Dużo zadurzo więc prosze o pomoc!! z gury dzięki[/b]

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: august8 » 4 listopada 04, 22:25

Za dużo to delikatnie powiedziane :idea:
ale omówie twoje akwarium które masz teraz 30l a mianowicie obsade:
1. skalary- weź prosze cie idź do zoologicznego i oddaj je bo one sie męczą skalar powinien mieć akwa o wysokości 50cm a twoje ma pewnie 30 troche mało no i pojemność nie ta jak chcesz sie bawić w skalary to kup min 100l.
2. mieczyk- to samo gdzie do takiego małego akwa ładujesz takie ryby :zly:
3.welon :zly: :zly: to samo to jest odmiana karasia któraś z żędu ale jednk to pływało w stawach a ty w kałurzy chcesz je czymać :!:

co do 70l
górami odpada -agresywna ryba potrzebuje dużego akwarium
kirysnik odpada- za małe akwa
molinezja ewentualnie przy małej obsadzie powinna mieć większe akwarium.

tyle z własnego doświadczenia wiem a o reszte sie innych dopytaj


pozdrowienia i powodzenia :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: kamila » 4 listopada 04, 22:26

Uch, ale masz kocioł w tym akwa 30 L!!!!! Sadze, że niedlugo pare osob na forum wytlumaczy Ci że nie dosc ze tych ryb jest za duzo to w dodatku sa one za wielkie na tak male akwa i w dodatku skalary z welonkami???? Chce dodać, że nie jestem tu jakims specem, ale moim skromnym zdaniem musisz cos z tym zrobic, bo te rybki sie naprawde mecza!!

A nie moglbys np. zmienic obsady w tej 30 tce??? Dla welonow, skalarow i mieczykow to za malo przestrzeni. Bojownik moglby ci zostac ( moglbys wtedy dokupic mu ze 2- 3 samice). Moze w jakims sklepie zamienisz te rybki na samiczki bojownika albo np. stadko neonek ( dla nich te 30 l nie beda meczarnia) Nie wiem moze ktos doradzi ci cos innego, ale cgyba powinienes cos z tym zrobic.

A co do akwa 70 l to np. danio z pretnikami to niezbyt dobry pomysl! ( pretniki nie lubia szybko plywajacych ryb - u mnie taki pretnik zameczyl 2 danio :cry: ). Moglbys do tego akwa dac np. swojego mieczyka i dokupic mu samice.Molinezje tez by pasowaly. POczytaj w necie dokladne opisy tybek, ktore chcialbys hodowac, ich wymagania i to, czy beda sie nawzajem tolerowac! Nie chce cie do niczego namawiac ale moim zdaniem duze stadko neonko wyglada super i moze warto byloby zastanowic sie nad nimi.

Przemysl jeszcze sprawe. Pozdrawiam i powodzenia!

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Saiqpat » 4 listopada 04, 23:10

august8 pisze:górami odpada -agresywna ryba potrzebuje dużego akwarium

Hmm... dziwne rzeczy tu piszesz, co do tego ze duze akwa to ok, ale gurami agresywna ryba?? Ja widzialem je w akwa z neonami, tarly sie w tym akwa a poza odganianiem od ikry nie przejawialy zadnej specjalnej agresji. Poza tym nie spotkalem w zadnej ksiazce zakwalifikowania Gurami jako ryb agresywnych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: august8 » 4 listopada 04, 23:17

a ja to pisze z własnego doświadczenia
miałem 4 takie po 8cm i potrafiły mi samce załatwić 3 duże skalary poza ty jedna ryba brała dominacje nad całym akwarium a reszta była pochowana po kątach
może to odosobniony przypadek ale podejżewam że nie bo miałem dwa podejścia z tymi rybami i oba przebiegały podobnie :idea:
a może ty myślisz o mozajkowym to o tej rybie nie wiem wiele przynajmniej z własnego doświadczenia bo na literature nie ma za bardzo co liczyć co książka to inny opis

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Elmo » 4 listopada 04, 23:59

.. ryba rybie nie równa .... są i spokojne a są z charakterkami .... ale wracajmy do tematu żeby się nie powtarzać to tak :

w akwarium 30L proponuję

4 kiryski (dokup 2 ) te rybki lepiej się czują w grupie

i teraz masz spory wybór spośród małych rybek proponuję np:

- 8 neonków
lub
- 2 parki gupików
lub
6-8 - danio

wybór jest przeogromny .... a ryby które obecnie posiadzasz się męczą .....

Co do większego akarium to zastanów się nad akwarium jednogatunkowym .... takie baniaczki naprawdę pięknie się prezentują często lepiej takich typowych "misz-masz"

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Saiqpat » 5 listopada 04, 01:58

August, ja obserwowalem dwu plame. Ale Elmo ma racje, ryba rybie nie rowna. Np moze byc bojownik ktory bedzie atakowal wszystko co sie rusza w akwarium lacznie z glonojadem (widzialem taka sytuacje) a drugi bedzie grzecznie wspolzyl z innymi.

A co do obsady to przenies ryby z 30 do tego drugiego akwa, a w tym zrob sobie mala tange z muszlowcami. Co do obsady w 70 to dokup kiryskow, ewentualnie moze jakies mniejsze bocje np. pregowane, podwojnie pregowane lub dario. Zrezygnuj z gurami a wpusc w ich miejsce wiecej ramirezek, bedziesz mial wieksze szanse na to ze beda odbywac tarlo, bo jak wiadomo sa dosc kaprysne. Jak juz bedziesz mial parke lub dwie, to nadmiar mozesz odlowic. Warto pomyslec tez o broni przeciw glonom, moze krewetki Amano? ja mam od niedawna i swietnie sie spisuja.
Co do bystrzykow to z tego co wyczytalem to one zyja w stadach, nie jestem pewien ale jesli plywaja lawica to lepiej nie dodawaj danio. Ja mam je z neonami i wciaz rozbijaja lawice wplywajac i mieszajac. Zycze powodzenia. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Tomekł » 5 listopada 04, 13:01

wielki dzięki zrobie tak jak mówicie :D

a czy moge dodać gupiki :?:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Dave » 5 listopada 04, 16:48

No możesz, ale lepiej zamiast molinezji, albo mieczyków. Gdy ryby podrosną to zdecydujesz, czy to już wszystko, czy jeszcze dodać. Ale na twoim miejscu zrobiłbym akwarium dla ryb labiryntowych.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Tomekł » 5 listopada 04, 20:01

a może być ramireza x4 mieczyk x2 bojownik samiec x1 samice x2 kirysek pasiasty x4 prętniki karłowaty jeśli tak doradzie ile molinezie jeśli tak doradzie ile i zbrojnik niebieski x2

a z roślin to aktualnie mam anubiasa tatarak trawiasty i coś niewiem co 70-kę chce mocno zalesić kabombą moczarką jakąś żabienicą i oczywiście mchem jawajskim

czy taki układ pasuje :?:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Dave » 5 listopada 04, 22:49

No nawet, niezły, ale nie wpuszczaj molinezji, a wszystkie kiryski to ryby stadne, więc polecam 5-6 kirysków pstrych.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: osama » 8 listopada 04, 17:23

30l.-mało, ale dla neonów powinno starczyć. Można dokupić jeszcze kiryski, jak to już ktoś wcześniej zauważył.
70l.-moim zdaniem gurami to jednak troszeczkę za duża rybka, jednak prętniaki mogły by być, choć mi się niezbyt podobają. Czerwone mieczyki z czarnymi molinezjami i błękitnymi neonami piękni wyglądają, więc mógłbyś te rybki kupić.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Tomekł » 9 listopada 04, 20:48

chciałbym się zapytać kiedy bende mial przygotowane akwarium to co zrobić z rybami w 30l bo żwir z 30litrów przekladam do większego??? przeciesz niebende 30l trzy tygodnie trzmal z ryba mi na podłodze ??? bo 70tka ma stać na miejscu 30l

!!!!POMOCY!!!!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Dave » 10 listopada 04, 16:43

To kup podłoże. Przecież jest tanie. Zreszą rybom podłoże nie jest tak bardzo potrzebna jak np. filtr.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: obsada do 70l Pomocy!

Postautor: Tomekł » 10 listopada 04, 17:48

a ile potrzebuje tego żwiru bo mam 1 worek pomieszany drobny z średnim

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości