nowa rybka w akwarium

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

nowa rybka w akwarium

Postautor: wzg » 8 listopada 04, 22:40

siema wszystkim

Kupilam dzisiaj malego skalarka i troche dziwnie sie zachowuje. Buja sie jakby rownowagi nie mógł złapać, nic nie jadł a na koniec schował sie za więkrzą muszlą i tak tam siedzi od jakiś kilku dobrych godzin. Akwarium ma 65 l w środku są 3 więkrze ryby po jakieś 8-10 cm: skalar,kirys i welon (wiem że welon za bardzo do skalarów nie pasuje).
No i nie wiem co mam z tym małym zrobić jak nie wypłynie zza tej muszli w ogóle boje sie że on mi kojknie, a bardzo ładny jest.
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: atusia » 8 listopada 04, 22:48

Jejciu....za małe akwarium na takie ryby... nie pchaj tam jeszcze skalara...one duże rosną i będzie źle się czuł :( Muszle radzę wyjąć, nie nadają się do akwarium słodkowodnego, utwradzają wodę, a rybcie tego nie lubią :(
Napisz jaką obsadę masz w akwarium.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 08:36

wzg pisze:a na koniec schował sie za więkrzą muszlą
- muszla dla Twoich ryb nie działa korzystnie bo podwyższa pH wody.
wzg pisze:Akwarium ma 65 l w środku są 3 więkrze ryby po jakieś 8-10 cm: skalar,kirys i welon
wywal tą welonkę i skalara...
Atusia pisze:Muszle radzę wyjąć, nie nadają się do akwarium słodkowodnego, utwradzają wodę, a rybcie tego nie lubią
- atusia, i się nie zogdzę bo muszle i wszelkiego rodzaju kamienie w akwa słodkowodnym tyle, że z rybami z Tangi czt Malawi działają jak najbardziej korzystnie podnosząc pH wody.

PS.wzg, Po co ten tematw dziale rośliny !? Przenoszę do Akwarystyka Słodkowodna.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: wzg » 9 listopada 04, 10:02

wydawało mi sie że umieściłam temat tam gdzie trzeba ale dużo wdedy przeglądałam wiec sory za pomyłke,a mały odwrócił sie do góey brzuchem..
dzięki za odpowiedź
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: NIEBO! » 9 listopada 04, 12:49

Nic dziwnego ... obsadę masz fatalną - w sumie to nie mam zastrzeżeń tylko do kirysa, ale nie podałaś nic o parametrach wody i temperaturze. Dobierając obsadę i rybki nie patrz tylko na ich wygląd tylko na warunki jakich potrzebują - Twoje rybki potrzebują zupełnie odmiennych !!! Welon to ryba ZIMNOLUBNA (poniżej 22°C, a najlepiej w granicach 19)! Skalary z tego co wiem lubią powyżej 25°C, więc gdzie tu się pokrywają zakresy ?? Skalary do tego potrzebują duże zbiorniki - fakt, że w kiepskich zoologach można spotkać kilkadziesiąt sztuk "upchanych łopatą" w 30l, ale oni tam nie hodują ryb, a przetrzymują!!
Zanim wpuścisz następne rybki radzę poczytać uważnie forum!!

Co do tego że zdechł Ci mały skalar to pewnie przez złą wodę - możliwe, że za twardą i zbyt zasadową, stary może tak tego nie odczuwa i się nieco przyzwyczaił do warunków w akwa, ale też nie jest szczęśliwy. A młody na bank doznał szoku!

Pozdawiam Cię!
NIEBO!

P.S. Do kiryska w sumie też mam zastrzeżenie, bo to przeciez rybka stadna!
Ostatnio zmieniony 9 listopada 04, 13:41 przez NIEBO!, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 13:04

NIEBO! pisze:Co do tego że zdechł Ci mały skalar to pewnie przez złą wodę - możliwe, że za twardą i zbyt zasadową, stary może tak tego nie odczuwa i się nieco przyzwyczaił do warunków w akwa, ale też nie jest szczęśliwy. A młody na bank doznał szoku!
- tu kolega powiedział bardzo ładnie to wszystko co należało powiedzieć, młode skalary rzeczyiście są czułe na parametry wody, a najwidoczniej wpłynęła na to muszla.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: wzg » 9 listopada 04, 17:10

wiem o tym że welon powinien miec raczej zimną wode...ale cóż jestem nowicjuszką w tej kwesti więc popełniam troche błędów.naszczęscie znalazłam to forum i postaram sie podszkolić.kirysy były dwa tylko że jeden nie wiem dlaczego zdechł.
co do hp wody to też jestem w ogóle nie w temacie.muszli już sie pozbyłam jak radziliście.czy to samo mam zrobić z wszystkimi kamieniami??
mam jeszcze jedno pytanie co do nowych rybek czytałam kiedyć coś na temat tego że powinny przechodzić jakąś kwarantanne czy coś w tym rodzaju. jeśli ktoś mógłby mi przyblizyć ten temat była bym wdzięczna

pozdrawiam

[ Dodano: 2004-11-09, 17:11 ]
aha a temperatura w moim akwarium to 25 stopni
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 17:33

co do hp wody to też jestem w ogóle nie w temacie.muszli już sie pozbyłam jak radziliście.czy to samo mam zrobić z wszystkimi kamieniami??
- nie, tylko muszle, grys koralowy, piaskowce i wapienie tak wpływają na wodę w akwa. tzn podwyższają pH.

mam jeszcze jedno pytanie co do nowych rybek czytałam kiedyć coś na temat tego że powinny przechodzić jakąś kwarantanne czy coś w tym rodzaju. jeśli ktoś mógłby mi przyblizyć ten temat była bym wdzięczna
- kwarantanna to jest umieszczenie ryb/ryby w zriobniku kwarantannowym (20-30 l ) na pare dni, podczas tego ,woda w tym akwa jest troche cieplejsza niz w akwa ogolnym, dodatkowo również w akwa kwarantannowym przeprowadza się przez te parę dni kąpiele w odkażalnikach lub po prostu roztworze soli akwariowej ;)

[ Dodano: 2004-11-09, 17:34 ]
PS. tu masz link do tematu o kwarantannie
http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=1047
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: wzg » 9 listopada 04, 17:41

no dobra jesteś mondry
ale ja będąc w muzeum geologicznym nie słuchalam przewodników tylko myslałam o jedzeniu i domu więc niebardzo wiem jak mam odróżnić kamień wapienny od jakieśoś tam innego
dzięki za linka
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Dave » 9 listopada 04, 17:45

Należy go polać octem. Jeśli zacznie się lekko pienić i, jakby "gazować" to znaczy, że jet wapienny.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 18:09

wzg pisze:no dobra jesteś mondry
- bez przesady, aż tak mĄdry nie jestem :lol:
wzg pisze:ale ja będąc w muzeum geologicznym nie słuchalam przewodników tylko myslałam o jedzeniu i domu więc niebardzo wiem jak mam odróżnić kamień wapienny od jakieśoś tam innego
- w życiu nie byłem w muzeum geogolicznym ;) przed zaczęciem "zabawy" z trofami poszukałem i znalazłem ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: wzg » 9 listopada 04, 18:10

wielka dziękówa zaraz przeprowadze testy na wszystkich
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: atusia » 9 listopada 04, 18:36

Hawk pisze:atusia, i się nie zogdzę bo muszle i wszelkiego rodzaju kamienie w akwa słodkowodnym tyle, że z rybami z Tangi czt Malawi działają jak najbardziej korzystnie podnosząc pH wody.

Pisałam w odniesieniu do postu Wzg, dziewczyna nie posiada rybek z Tangi czy Malawi :? Nie rozumię czemu poprawiasz mnie w tym temacie....przecież dotyczy on rybek,które wymieniła Wzg :?
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 18:51

atusia, napisałaś:
Muszle radzę wyjąć, nie nadają się do akwarium słodkowodnego, utwradzają wodę, a rybcie tego nie lubią
- ja to odebrałem jako odniesienie do każdego akwa bo napisałaś wyżej "do akwarium słodkowodnego" ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: nowa rybka w akwarium

Postautor: atusia » 9 listopada 04, 19:06

No tak Hawk różnie to można odebrać...teraz widzę jak to brzmi ;) Mogłam napisać "twoje rybcie tego nie lubią"...ehhh ;)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości