Choroba Tęczanki - nie wiem co z tym mozna zrobic

Awatar użytkownika
jacotu
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 28 czerwca 04, 15:08
Lokalizacja: Lublin

Choroba Tęczanki - nie wiem co z tym mozna zrobic

Postautor: jacotu » 8 listopada 04, 23:55

Witam
Od 3 dni Tęczanka pływa przy powierzchni wody, szybko porusza skrzelami oraz wystepuje u niej brak apetytu. Ma delikatnie napuchniety brzuch, poza tym żadnych innych oznak choroby nie widać. Nie wiem co to za choroba i jak ratowac rybcie. Około miesiąca temu w podobny sposób zachowywał się danio malabarski i po 5 dniach poległ :-(

Pomocy

Moje akwa to 80L; temp.25; stopni; fluval 204;
Obsada: 2 x zbrojnik; 2 x molinezja żaglopłetwa; 2 x mieczyk; danio malabarski; ramirezka; 2 x kirysek pstry; 2 x kosiarka; 4 x razbory klinowe; tęczanka[shadow=blue][/shadow][shadow=green][/shadow]

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Choroba Tęczanki - nie wiem co z tym mozna zrobic

Postautor: Hawk » 9 listopada 04, 08:22

jacotu, a czy przglądałeś poradnik o chorobach ? ( jest wyżej jako przyklejony )
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
jacotu
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 28 czerwca 04, 15:08
Lokalizacja: Lublin

Re: Choroba Tęczanki - nie wiem co z tym mozna zrobic

Postautor: jacotu » 9 listopada 04, 11:19

Tak przegladałem ale po tęczance widac zbyt mało objawów żeby zdiagnozować chorobę. Dzisiaj rano siedziała wbita głowa do dołu w trawce i nie mogła się wydostać, kiedy jej pomogłem to zaczeła pływać po całym akwarium ale anemicznie, nie do konca kontrolujac równowagę. Sadzę że po powrocie z pracy ona juz będzie dead :-(

[ Dodano: 2004-11-10, 02:00 ]
Odeszła z tego świata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości