Chory mieczyk i molinezja

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Chory mieczyk i molinezja

Postautor: jaskółka » 9 listopada 04, 14:16

Już jakieś dwa dni mieczyk hellera siedzi sobie na dnie :cry: i jest mało ruchliwy na opuszczona płetwe grzbietowa (a ma taką śliczną długą) i nie chce jeść na jego ciele nie widać żadnych zmian. Dziś dołączył do niego samiec molinezji black molli zachowanie jest takie samo tyle że ma on pociętą płetwę ogonową.

Kilka dni temu znalazłam martwa molizezje samiczke miała już obgryzione płetwy ale na ciele nie było nic co mogłoby naprowadzić na trafną diagnoze. Co mam robić, na co one chorują, nie chcę żeby ktoraś jeszcze padła :(

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: Dave » 9 listopada 04, 15:20

Jaką masz obsadę? Może ryby boją się współtowarzyszy. Np. mój samiec kakadu był apatyczny przez kilka dni. Myslałem, że boi się bo jest jeszcze mały. Wracam dzisiaj ze szkoły patrzę na dno, a tam zebry zabijają biudulka, MOJĄ ULUBIONĄ RYBKÊ :zly: :zly: :zly: . Obok lezał martwy ostatni kirysek. Może ktoś zna jakiś dobry przepis na danie z pielegnicy zebry. :zly: :zly: :zly:

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: jaskółka » 9 listopada 04, 16:38

Nie jestem pewna czy to chodzi o obsade bo jest nie zmienna juz od jakiegoś czasu i bylo ok
Na temat obsady możesz poczytać tu http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=878
Jeśli to choroba to jaka i czym ją leczyć? :niewiem: :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: Elmo » 9 listopada 04, 19:25

a powiedz mi jaki brzuch mają te rybki ... nie wszytkie choroby mają objeawy zewnętrze dl przykładu np ryba zaatakowana nicieniami moze normalnie wyglądać ale paorzyty w pewnym momęcie doprowadają rybę do skrajnego wychudzenia i ryby poprostu nie mają siły .....

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: jaskółka » 9 listopada 04, 21:46

wydaje mi sie że normalne ale jutro jak bede w pracy to zobacze dokladniej a jesli to to o czym piszesz to jak to zaobserwowac i co robic :?:

[ Dodano: 2004-11-10, 13:02 ]
Molinezji juz nie ma wśród moich rybek :cry:
Kupiłam OMNIPUR i węgiel do filtra ma go dać po 7 dniach po lekarstwie ale nie wiem ile czasu mam go trzymać? i zamiast którego wkładu go dac bo mam gąbke, ceramike i gąbke?

[ Dodano: 2004-11-10, 13:29 ]
Czy jest to możliwe żeby sumiki rekinie w prowadziły terror wśród rybek tego samego rozmiaru i mnieszych od siebie?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: Dave » 10 listopada 04, 16:42

Raczej zamiast ceramiki. Oczywiście, że sum rekini może wywoływać strach u współmieszkańców akwarium, bo to duża ryba, szybkopływająca ryba. Nawet wygląd ma trochę straszny.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: osama » 16 listopada 04, 14:05

Sumy rekinie to najspokojniejsze ryby na świecie. U mnie pływały z nimi ok. 50-200 razy lżejsze gupiki a nawet narybek.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: jaskółka » 17 listopada 04, 10:49

Mieczyk już wychodzi z ukrycia :lol: tak na troche ale jest widoczna poprawa. nie wiem czego to zasługa może tego środka bo zastosowałam OMNIPUR
Aco do sumików to ciągle są w jednym rejonie akwa może coś się szykuje :wink:

Awatar użytkownika
Blacksmith
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 04, 14:56
Lokalizacja: Racibórz

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: Blacksmith » 17 listopada 04, 12:57

Witam wszystkich!!!!!

Słuchajcie mam baaardzo duży problem i mam nadzieje, że uzyskam pomoc z Waszej strony. A więc w czym problem? A w tym, że coś mi sie dzieje nie dobrego z rybkami:(
Temperatura 23C, PH 7,1, karmione codziennie, przewietrzane a jednak padają!!!:(przez długi weekend 3 szt.(2xdanio, gupik) przedwczoraj 2xdanio, mieczyk:( o co chodzi POMOCY!!!! Zostały mi jeszcze 2xżałobniczka, mieczyk, 3xgupik, 2xkardynałek, glonojad. Akwarium 50l, karmione ICHTIO-Vitem, OVO-Vitem. Apeluję jescze raz POMOCY!!!!!!!

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: kuwasa » 17 listopada 04, 16:37

Podaj objawy, to ci pomożemy.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Blacksmith
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 04, 14:56
Lokalizacja: Racibórz

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: Blacksmith » 18 listopada 04, 11:37

A więc jeśli chodzi o objawy:
żadnych zmian na ciele, żadnych plamek białych, żadnych zaczernionych miejsc w okolicach du...y :) . Danio poprosu się nie poruszały tak żywo jak powinny, gupik i mieczyk chowały się za pompką i kuliły ogon, mało co pływały :( to tyle. Żadnych pozlepianych płetw, nic. Więc nie wiem o co chodzi, aha zauważyłem wczoraj, że cos jedzenie nie podchodzi:( Jeszcze raz proszę o pomoc BÊDÊ BAAARDZO WDZIÊCZNY!!!!

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory mieczyk i molinezja

Postautor: jaskółka » 19 listopada 04, 10:19

to ponownie ja juz sama nie wiem co robic teraz welon ma ochote na szybka śmierć
wygląda to tak że pływa ogonem do góry jak gdyby był za lekki i woda wypiera go do góry na sama powierzchnie rusza szybko pokrywami skrzelowymi i ma takie zaczerwienione nie wiem jak to umiejscowic "policzki" drugi też już zaczyna tak pływac tzn ogonem do góry
i tu powstaje pytanie co robic :?:
pomocy :!: :!: :!: :!:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości