co mu jest??

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

co mu jest??

Postautor: wzg » 9 listopada 04, 22:42

Tak więc
ostatnio mój kirys czy kirysznik nie wiem już sama jak to sie fachowo nazywa zrobił sie jakiś taki markotny i ospały zakopał sie pod taką jedną płaską rosline i tam tak leży nawet na żarcie sie nie poderwał a zawsze jest łakomy zresztą jak wszystko co żyje u mnie w domu.I ogólnie lipa z nim jest bo taki jakby zdechły leży mogła bym to określić że tak jakby w spiączce był ale żywy bo sprawdzałam szisiaj. No a wode to pewnie mam twardą bo dopiero dzisiaj pozbyłam sie muszli z akwarium,temperature 25*C, oswietlenie to 1 świetlówka 9W i w ogóle to pojemność jest 65l. Po za tym w środlu jest jeszcze skalar welon i neonek(tylko nie piszcie że to kiepska obsada już o tym wiem...)
No i co ja mam z tym rybkiem zrobić...??
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: co mu jest??

Postautor: Saiqpat » 10 listopada 04, 00:00

Z rybkiem to proponuje dodac mu towarzyszy, kiryski to stadne rybki i zle sie czuja samotne. Podobnie zreszta jak neony, tych tez powinnas dokupic. Przydaloby tez sie lepsze oswietlenie jesli chcesz zeby roslinki rosly.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: co mu jest??

Postautor: Tomekł » 10 listopada 04, 13:05

po pierwsze świetlówka 15W lub większa jakiejś dobrej firmy ja mam dwie 18W
po drugie dokup z 15 neonów 4 kiryski i coś na glony podobno otoski są świetne :)
skalara usuń i dodaj 2 pary gupików
po trzecie temperatura ok
po czwarte nigdy niewsadza się muszli do akwa slodkowodnego
po piąte ile i jakie masz rośliny

Pozdrawiam :D

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: co mu jest??

Postautor: wzg » 10 listopada 04, 13:42

no tak własnie na glony myślałam zeby coś kupić rozkminiam między tymi otoskami i kosarami i wogóle to niemiwm ile mam ich kupić 4??
neony tez planowałam dokupić tylko z flotą kiepsko u mnie jak będzie jakiś przypływ kasy to kupie statdko.
a co do kirysów to z kąd ja wezme mu ziomków bo on taki jest dość duży około 9 cm ma a wsklepach same maluchy widziałam...
do gupików mam uraz z dzieciństwa bo to sie tak hurtowo rozmnażało...
rośliny to mam 2 amazonki troche takie lewe są i im liscie gniją(może dlatego że niczym je nie nawoże) jedna nawet wypusciła pęd. no i mam jeszcze taką jedną co niebardzo wiem jak sie nazywa.taka lekko spłaszczona z jajowatymi listkami a na nich takie jakby kropki brązowe...
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: co mu jest??

Postautor: NIEBO! » 10 listopada 04, 13:46

wzg pisze:Tak więc ostatnio mój kirys czy kirysznik nie wiem już sama jak to sie fachowo nazywa...

No obydwie to nazwy fachowe. Kiryśnik wygląda tak , a Kirysek dla przykładu Pstry wygląda tak Więc jak sama widzisz musisz sprawdzić co masz w końcu w tym akwarium :-)

Tomekł pisze:...po drugie dokup z 15 neonów 4 kiryski i coś na glony podobno otoski są świetne...
skalara usuń ...

Podpisuję się obiema rękami i polecam taki zabieg. :ok:

Jeśli wodę masz taką jaką masz, a widać że nie jest najlepsza skoro rybki powoli padają ... niedawno młody skalar, a teraz kiryśnik/kirysek ... proponuję dzisiaj nalać do czystego wiadra dzisiaj z 15-20l wody - jak nie masz takiego dużego to chociaż 10l i podmień jutro wodę!!! Powinno pomóc! Najlepiej to jak nie masz wiadra 20l to dziś odstaw jedno dziesieć - jutro podmień i po podmianie znów odstaw 10l i podmień pojutrze!!! Przy okazji zrób odmulanie - odmulaczem kupnym bądź własnej roboty.

Podmiany 20% wody rób co tydzień :!: KONIECZNIE :!: :!: :!:

Pozdrawiam serdecznie
NIEBO!

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: co mu jest??

Postautor: wzg » 10 listopada 04, 14:21

to mój jest kiryśnik no tak wczoraj nieco porządków tam zrobilam.dzisiaj testuje kamienie które to wapienie a i tak w ogóle to po tym sprawdzaniu octem kamieni trzeba bedzie jakoś specjalnie je umyć czy wystarczy przepłukać.wode już odstawilam.a sprzętu takiego jak odmulacz nie posiadam mogła bym dostac podpowiedź jak to skontruować bo jak już pisałam w kieszeni pusto

tak w ogóle to jest mi teraz strasznie wstyd za moje akwarium i dzięki wam wszystkim za to ze mnie uświadamiacie w mojej niewiedzy :?
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: co mu jest??

Postautor: Hawk » 10 listopada 04, 14:44

je umyć czy wystarczy przepłukać.
- dla pewności wygotowaćalbo sparzyć. ;)
hmm... co do odmulacza, musisz mieć węzyk, akwarystyczny albo inny który nie reaguje z wodą ani nie ma żadnych subst. chemicznych na sobie i do tego coś co jest podobne do powiedzmy... walca. W walcu robimy dziurę trochę mniejszą niż średnica wężyka i mocujemy do tego wężyk przy pomocy sylikonu na przykład i odmulacz ogotwy ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: co mu jest??

Postautor: NIEBO! » 10 listopada 04, 14:51

No u mnie w kieszeni też pusto, więc odmulacz zrobiłem sam :-) Wykonanie jest banalnie proste - potrzebna do tego jest butelka PET - najlepiej 0,5litra i wąż do spuszczania wody. Butelkę obcinasz wg uznania i musisz jakoś połaczyć wąż z nakrętką ... ja miałem butelkę ze "smoczkiem" i mój wąż idealnie pasuje na wcisk na tą zakrętkę (ten zaworek zdemontowałem). Zadaniem odmulacza jest wysysane "odpadów" a pozostawianie w "spokoju" żwiru poprzez zmniejszenie ciśnienia w komorze z buteki - odmulanie przeprowadzone samym wężem skończyłoby się przerzuceniem żwiru do wiadra :-)
Zasada działania - naczynia połączone :-)

Całość powinna wyglądać tak:

  || - wąż
  ||
  ||

/    \
- najtańszy i najprostszy odmulacz
|    |
|    | - odcięta butelka


Z własnego doświadczenia wiem, że woda przy pomocy czegoś takiego schodzi z akwarium bardzo szybko więc ja przepuszczam ją przez prosty filtr i wraca znów do akwarium i tak kilka razy, aż odmulę całe dno. W ostatniej czynności odmulania woda z akwarium płynie do kanalizacji, a zastępuje ją nowa - odstana :)

Jak sama zauważyłaś masz Kiryśnika, więc spokojnie możesz kupić z 3 Kiryski, które są rybkami przydennymi i cały czas praktycznie przeszukują żwirek w poszukiwaniu jedzenia - tudzież resztek pokarmu - bardzo pożyteczne zwierzaczki, Otoski też mam i polecam :-)

wzg pisze:tak w ogóle to jest mi teraz strasznie wstyd za moje akwarium i dzięki wam wszystkim za to ze mnie uświadamiacie w mojej niewiedzy

No niestety mądry Polak po szkodzie, sam niestety popełniłem błąd .. ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i założę się, że jak "łykniesz" trochę wiedzy Twoje rybki będą miały się świetnie - czego serdecznie życzę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam!
NIEBO!

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: co mu jest??

Postautor: Tomekł » 10 listopada 04, 15:17

jeśli gupików nie to 5 otosków lub kosiarek a co do kiryśnika to on dorasta do 18cm ale to twoja sprawa jeśli chcesz rzeby niebył taki markotny to dokup mu koleszkę jak znajdziesz na taki wymiar :)

Pozdrawiam i życze udanego akwariowania :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: co mu jest??

Postautor: Dave » 10 listopada 04, 16:43

A najlepiej to usuń kiryśnika. Za duży, a zamiast niego mógłys mieć gromadkę kirysków pstrych.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: co mu jest??

Postautor: wzg » 10 listopada 04, 23:07

wiecie co mnie dziwij jedno że wy to ciągle tak mówicie o tym te wywal tew włóż do akwarium jak puzle przekładacie rybki a ja nie wiem może to głupie ale sie przywiązuje do nich i nie mogła bym którejkolwiek tak poprostu gdzieś odddać w ogóle nie wiem czy bym umiała oddać...
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: co mu jest??

Postautor: NIEBO! » 11 listopada 04, 00:46

No pewnie ... lepiej czekać, aż zdechnie w złych warunkach, niż oddać w dobre ręce. :evil: :evil: :evil:

wzg pisze:Po za tym w środlu jest jeszcze skalar welon i NEONEK!

Masz rację .... "jest jeszcze" ... :cry:

My Ci doradzamy obsadę jaką będziesz mogła się cieszyć dobre kilka lat - w dobrej kondycji i zadowoloną, a nie to co masz teraz :!: :!: :!: Eeeeeeeeeh :(


NIEBO!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: co mu jest??

Postautor: Dave » 11 listopada 04, 08:02

Może ty kochasz i przywiązałaś się do swoich rybek, ale one i tak mają Cię gdzieś, bo chowasz je okropnych warunkach. Sam jestem zły, że mam kilka błedów w obsadzie, ale wciąż ją poprawiam. Mam z tym duże problemy, bo jedynym akwarystą który przyjął by moje zebry jest mój tata, ale on ma piękne holenderskie akwarium ze skalarami i nie chcę go zadręczać takimi prośbami. Muszę, wiec czekać, aż otworzą tu gdzieś porządny sklep akwarystyczny i będą mógł oddać zebry, a za to dokupić wreście dzikiego samca kakadu (poprzedniego zamordowały :zly: ) i stado nenków by pływało w tle. Wtedy dopiero bedę zadowolony z akwarystyki. :D :D :D

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: co mu jest??

Postautor: kasiaole » 11 listopada 04, 10:56

kolegów dla swojego rybka porównywalnej wielkości możesz kupić w sklepie discus zoo na Radzymińskiej chyba o ile dobrze pamiętam takie większe były po 6zł , nie musisz kupować od razu stadka jak dokupisz mu jednego nawet to i tak będzie mu raźniej :)

[ Dodano: 2004-11-11, 10:59 ]
a i jeszcze do Dave- spróbuj dać ogłoszenie o zebrach na allegro np tam jest dział akwarytstyka, może ktoś weźmie albo zamieni się z Tobą
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: co mu jest??

Postautor: wzg » 11 listopada 04, 14:35

no nie ja sie załamie chyba wszystko mi sie sypie teraz skalar zwariował pływa tak do przodu i do tyłu jakby sie zacioł...takie ma ogruchy drgawkowe czy coś no kojaży mi sie to z kimś kto ma zaraz zwymiotować i takie ma tam konwulsje.popadam w rozpacz jak nic :cry:
Wszędzie Zawsze Gocław

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości