Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

krzys
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 11 listopada 04, 21:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: krzys » 11 listopada 04, 22:00

Witam.

Kupiłem akwarium 50cio litrowe, do niego wpuściłem neony i tetry czerwone (według książki). Miałem podziwiać jak rybki pływają i się uspokajać przy nich, a cały czas się wkurzam.
Jedna tetra goniła wszystkie ryby, 3/4 akwarium było jej.Pozostałe tetry po dwóch dniach mają obgryzione płetwy. Teraz siedzą z neonami w przeciwnym rogu . Nie widać ryb w akwarium.
Wyjąłem tą bestię z wody. Po pięciu minutach znalazła się następna tetra która goni pozostałe ryby oraz jedna neonka zaczęła atakować inne neonki.
Efekt jest taki że dwie ryby siedzą w jednym kącie a pozostałe w drugim.
Akwarium wygląda puste.
Bardzo proszę o pomoc jakie ryby mam kupić aby był spokój( nie jestem sadystą i nie mogę na to patrzeć).
Ostatnio zmieniony 11 listopada 04, 22:44 przez krzys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: NIEBO! » 11 listopada 04, 22:22

Cześć :-)

Po pierwsze napisz po jakim czasie wpuściłeś ryby od założenia akwenu. Po drugie to, że się przeganiają to może być objaw stresu wywołany np nieodpowiednimi warunkami wody. Powiedz coś więcej np. o temperaturze, filtracji, jak dawno założyłeś zbiornik, czym karmisz :-) Neonki tak jak napisano w książce powinny być spokojne i moje takie są :-)
Ja niedawno też założyłem akwarium i mam za to problem z goniącymi się pielęgniczkami, ale za ok. 3 dni wkładam samca do izolatki, i mam nadzieje że będzie OK :-)

Najspokojniejszymi moimi rybkami są Otocinclusy :-)


Pozdrawiam!
NIEBO!

krzys
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 11 listopada 04, 21:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: krzys » 11 listopada 04, 22:55

Ryby wpuściłem po dwóch tygodniach, dostają jeść suchy pokarm TetraMin Crisps.
Temp.wody 23 stopnie. Filtr wewnętrzny gąbka plus jakis żwir wulkaniczny.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: ciosek » 12 listopada 04, 18:26

napisz jeszcze ile masz tych neonów, jakie masz warunki w akwa. Takie ganianie i wewnatrzgatunkowa agresja, czasami bywa spowodowana trzymaniem ryb w zbyt małej ławiczce (bo nie oszukujmy sie, ławica majaca 20-30 neonow wydaje sie duza jedynie w akwarium, w naturze plywaja w o wiele wieszkych ;P) powinno byc tak minimum 8, chodź niektóre źródła podaja że minimalnie 6 lub 4, ale osobiscie wole ta gorna granice ;P. czy masz jeszcze jakies inne ryby?

Jezeli chcesz miec takie bardzo spokojne akwarium ;) to ja radze ci założyć nano-holendra, naprawde piękne... (nie to żebym to mowil zlosliwie, ale to sa dla mnie najpiekniejsze akwaria). Jeżeli mam być szczery, to lekkie potyczki przpychanki i starcia, nalezy uznać za normalke, po pewnym czasie im przejdzie. Ja staram sie nie interweniowac w takich sytuacjach, maja duzo kryjówek, no chyba że sytuacja naprawde jest ostra i życie jednego mieszkanca wisi na wlosku... no to wymaga interwencji :).

Pozdro i życze samych sukcesów w akwarystyce :).

krzys
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 11 listopada 04, 21:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: krzys » 12 listopada 04, 19:03

Cześć
Zostało mi pięć neonów i trzy tetry oraz dwa zbrojniki ale one żyją w innym świecie.
Neony się uspokoiły lecz następna tetra dominująca nie. Jutro podzieli losy poprzedniczki.
Jednej tetrze został już tylko ogon bez płetwy.
Dokupię jeszcze neonów i roślin a tetry będę pokolei usypiać.
Nie mam litości dla sadystów.
Pozdr.

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: NIEBO! » 12 listopada 04, 19:29

No i chyba sam jesteś sadystą ... usypiać żyjące zdrowe ryby ? :( :( :(
Powiem szczerze! Nie rozumiem Cię! :cry:

krzys
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 11 listopada 04, 21:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pomocy!!!! Jakie ryby kupić?

Postautor: krzys » 12 listopada 04, 19:47

Okaleczone będą żyć a z powodu jednej mają wszystkie być terroryzowane i siedzieć w kącie?
Masz rację jutro zaniosę ją do sklepu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości