jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 13 lipca 08, 09:46

Witam mam 17l. akwarium wraz z bojownikiem syjamskim jakie mogę miec do tego rybki? samice bojownika ? proszę o pomoc i dziękuję za wszystko :) :) :)

Awatar użytkownika
kolacz
Ryba
Ryba
Posty: 423
Rejestracja: 15 czerwca 08, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: kolacz » 13 lipca 08, 09:49

Samic bojownika na pewno nie,gdyż akwarium jest zbyt małe.Myślę,że zamiast rybek kup jakieś krewetki karłowate albo ślimaka.Masz w akwarum filtr,grzałkę oraz oświetlenie?Jeśli tak to podaj jaki sprzęt posiadasz.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: EyeQueue » 13 lipca 08, 10:17

Zamiast inwestować w kolejne rybki, które się nie nadają do tego akwarium, lepiej dokup pokrywę i filtr dla bojka. No i trochę roślinek, żeby bojek miał gdzie się chować. Może być też łupina kokosa. A co z oświetleniem?
Pozdrawiam.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 13 lipca 08, 16:41

Pokrywę mam szybkę mam grzałke i termostat a napowietzracza bojuśki nie potrzebują ( chyba :) ) więc chciałam pomysleć nad towarzystwem a pozatym krewetki mnie nie rajcują

Awatar użytkownika
Lo_Oki
Ryba
Ryba
Posty: 388
Rejestracja: 7 czerwca 08, 19:33
Lokalizacja: Kobyłka

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: Lo_Oki » 13 lipca 08, 16:51

To do tej pojemności ewentualnie ślimak...

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: chomiczek » 13 lipca 08, 16:57

a masz filtr ?

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 13 lipca 08, 17:13

Nie nie mam filtra nie wiem czy akwarium 17l. to na filtr nie za mało

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: EyeQueue » 13 lipca 08, 18:31

Jeśli pytasz, czy 17L to za mało, by filtrować wodę, to zdecydowanie nie. Jeśli zaś pytasz, czy filtr się zmieści do akwarium, to tak, zmieści się. Najlepszym rozwiązaniem jest tu mały filtr kaskadowy, który nie zajmuje miejsca w środku. Dopóki nie kupisz filtra, a jak już kupisz i zamontujesz to jeszcze przez 2-3 tygodnie podmieniaj jakieś 5L co kilka dni - unikniesz nagromadzenia szkodliwych związków azotu. I jak najszybciej posadź jakieś roślinki, a na powierzchnię wody możesz dać pistię - bojek będzie miał cień, a pistia jest dobrym konsumentem azotanów.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 13 lipca 08, 20:26

Dziekuję za dobrą radę tak zrobię ale mam jedno pytanko co do tej pisti czy to nie zaszkodzi? czy nie narobią się jakieś bakterie od tego czy nie zabrudzi wody czy potrzebuje jakiegoś specjalnego światła bo za pokrywe mam szybkę ogólnie czego ta pistia potrzebuje ?

[ Dodano: 13 Lipiec 08, 19:30 ]
ahtung1995 pisze:Dziekuję za dobrą radę tak zrobię ale mam jedno pytanko co do tej pisti czy to nie zaszkodzi? czy nie narobią się jakieś bakterie od tego czy nie zabrudzi wody czy potrzebuje jakiegoś specjalnego światła bo za pokrywe mam szybkę ogólnie czego ta pistia potrzebuje ?
Widziałam w sklepie zoologicznym takie jakby pływajace trawki czy one się nadają ? bo nie mam pokrywy ze światłem a mój bojus lubi wyższą temp. ok 28-30 w takiej ciagle jest

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: Tomek83 » 13 lipca 08, 20:36

ahtung1995 pisze:Dziekuję za dobrą radę tak zrobię ale mam jedno pytanko co do tej pisti czy to nie zaszkodzi? czy nie narobią się jakieś bakterie od tego czy nie zabrudzi wody czy potrzebuje jakiegoś specjalnego światła bo za pokrywe mam szybkę ogólnie czego ta pistia potrzebuje ?

Niczego specjalnego, nie jest wymagająca, trzeba tylko pamiętać, że szybko się rozrasta a jej pływające rozety zabiorą dużo światła wpadającego do zbiornika. Ponadto trzeba uważać, by nie została przypalona przez nadmierne oświetlenie. Generalnie do tak małego zbiornika nie polecam, bo będziesz miał w nim strasznie ciemno.
Co do drugiego pytania to nie za bardzo rozumiem, z opisu ciężko wywnioskować o co Ci chodzi. Poszukaj tej rośliny w bazie roślin, która jest na Forum.

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 16 lipca 08, 09:50

Czy moge trzymac bojownika który nigdy nie był z innymi rybami razem z malutkim glonojadem ? czy bedą sie tłukły?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: Jaro69 » 16 lipca 08, 09:52

ahtung1995 pisze:Czy moge trzymac bojownika który nigdy nie był z innymi rybami razem z malutkim glonojadem ? czy bedą sie tłukły?

Tłuc na pewno się nie będą, ale w 17l absolutnie nie wolno trzymać żadnego glonojada!!!

ahtung1995
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 10 lipca 08, 17:46

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ahtung1995 » 16 lipca 08, 09:54

Dlaczego? mam napowietrzacz grzałkę filtr co jeszce mu potrzeba ? strasznie lubie glonojady ;-)

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: ducze » 16 lipca 08, 10:02

ahtung1995 pisze:Czy moge trzymac bojownika który nigdy nie był z innymi rybami razem z malutkim glonojadem ? czy bedą sie tłukły?


A nie przewidziałeś, że "malutkie glonojady" rosną??

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakie rybki mogą byc z bojownikiem ?

Postautor: Jaro69 » 16 lipca 08, 10:02

ahtung1995 pisze:Dlaczego? mam napowietrzacz grzałkę filtr co jeszce mu potrzeba ?

Przede wszystkim litrażu. Najpopularniejsze zbrojniki niebieskie, zwane glonojadami, wymagają zbiornika min. 100l, najmniejsze: otoski można trzymać już w 45l, ale te rybki odradza się początkującym, są bardzo wrażliwe na zmiany parametrów wody.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości