PILNE !!!!!!

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

PILNE !!!!!!

Postautor: lukas » 14 listopada 04, 17:12

Witam. Mam następujący problem : zakupiłem parę N.Salvini . Na początku obie ryby chowały się za lignitam (ok 35 x 20 cm) opartym o szybę. Drugiego dnia samica zaczęła nieśmiało pobierać pokarm (mrożone serce wołowe).Samiec nie jadł choć czasem pokarm przepływał mu kilka centymetrów od pyska. Myślałem że jest jeszcze nieprzyzwyczajony.
Rano kiedy znów je karmiłem znów to samo-samica skubnęła ,samic nic. Gdy rozmawiałem o tym z mamą powiedziała że może jest on ślepy.Na początku wziąłem to za kompletną bzdurę (w końcu co ona wie o akwarystyce,jej ideał akwa to kula+welon+kolorowy żwir+plastikowa roślinka a wszyscy wiemy że to się = zdechła ryba+naczynie na słodycze :D ). Postanowiłem jednak to sprawdzić. Samiec nie reagował na bodźce wzrokowe tzn nawet się nie nastroszył jak go straszyłem przez szybę (a był przy szybie) a samica reagowała przynajmniej lekkim wycofaniem.
Ponadto samiec często przesiaduje w jednym miejscu i porusza się dość powoli,czasem lekko puknąć w roślinę lub dekorację. Gdy włożyłem rękę do akwa samica daje nura za korzeń,samiec reagował ja zbliżyłem rękę lub podczas gwałtownych ruchów (ale ryby mają przecież linię boczną i wyczuwają drgania wody).
CZY TO MOŻLIWE ŻE ON JEST ŚLEPY ???
Jak go kupowałem to nie mógłbyć ślepy bo był w akwa z pawiookimim ze dwa miesiące,padłby przecież z głodu.
Nie widzę żadnej opuchlizny tylko oczy ma rano i w nocy takie złoto-miedziane ale jak miałem A.Sajica to im się takie robiły podczas odpoczynku.
Nie wiem czy mógł uderzyć w coś i przez to stracić wzrok?
POMOCY!!!
Warunki w akwa :
tem. ok 25 stopni
PH. 7
pokarm : mrożona ochotka,serce wołowe,pokarmy roślinne

Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
skalny17
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 14 listopada 04, 16:20
Lokalizacja: tychy

Re: PILNE !!!!!!

Postautor: skalny17 » 14 listopada 04, 18:53

chodzby byl slepy to napewno wyczulby pokarm. moze prowadzi anemiczny tryb zycia
:lol:

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: PILNE !!!!!!

Postautor: lukas » 14 listopada 04, 18:59

Czyli że on poprostu nadal w "szoku" po przeniesieniu do nowego akwa? Samica radzi se o wiele lepiej choć czasem też nie pobiera pokarmu. Mam je trzy-cztery dni i on narazie nic nie jadł,ma trochę wklęsły brzuch,a jego partnerka wręcz przeciwnie. Po prostu nie chcę żeby mi padł z głodu,choć przyznam że widziałem pielęgnice znacznie "chudsze" i nadal były w niezłej formie a on wręcz odwrotnie - nie jest tak tragicznie wychudzony a anemiczny....
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: PILNE !!!!!!

Postautor: august8 » 14 listopada 04, 20:32

może masz złe parametry wody sprawdź to.
i dołuź kryjówek rybki będą sie czuły lepiej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości