Wielki powrót do hodowli!? Dużo się zmieniło!! Pomocy!!!

Awatar użytkownika
aurex
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 14 listopada 04, 17:37
Lokalizacja: Katowice

Wielki powrót do hodowli!? Dużo się zmieniło!! Pomocy!!!

Postautor: aurex » 14 listopada 04, 18:29

Mam zamiar powrócić do hodowli skalarów ( kiedyś jak zaczynałem to tylko one były no i wszystko - pompki filtry robiło się samemu ).Kupiłem baniak ~240 literków 120x50x50. Doradźcie w co go ubrać jakie dodatki jakie pompy filtry i inne akcesoria radzicie.Jak zrobić obudowe z oświetleniem - jakim - jak zrobić tło itp. :niewiem:
Franc
120x50x40 240 ltrasów
Filtr fluval 204
Korzeń
Neony 40szt
Kiryski 4szt
kosiarki 3 szt
Ampularie 2 szt

Awatar użytkownika
skalny17
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 14 listopada 04, 16:20
Lokalizacja: tychy

Re: Wielki powrót do hodowli!? Dużo się zmieniło!! Pomocy!!!

Postautor: skalny17 » 14 listopada 04, 19:01

to co moge ci poradzic to tylko z oswietleniem dlmnie zadroga jest obodowa plastikowa wiec zrobilem sobie sam drewnaina na taka trumnienke oswietlneie to swietlowka z aqua kosztowala mnie 30 zl fajnie swiec
super wyglad a w tedy akwarium
a na filtr to ci moge poradzic tylko tyle z emozesz kupic dwa wewnetrzny i zewnetrzny (kaskade) prznajmniej bedziesz mail dobrze wyflirowane akwarium zycz epowodzenia w hodowli
:ok:

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Wielki powrót do hodowli!? Dużo się zmieniło!! Pomocy!!!

Postautor: august8 » 14 listopada 04, 20:29

tło możesz zrobić ze styropianu ja tak mam i jest fajne
bierzesz płyte styropianową (jak najgróbszą i wypalasz opalarką do okien (roisz takie rowki imitacje strutury) uważaj żeby nie przebić się na wylot.
po wypaleniu jakieś farby (ja urzywałem zwykłych plakatówek) i malujesz w odcieniach zieleni i brązu (ciemniejsze plamy we wnękach).
i po problemie tło musi wyschnąć i nadaje sie do umieszczenia za tylną szybą
POWODZENIA W HODOWLI :ok:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Wielki powrót do hodowli!? Dużo się zmieniło!! Pomocy!!!

Postautor: ciosek » 14 listopada 04, 21:15

ja mam taki sam baniaczek, za filtracje odpowiada Fluval 304 (chociaz Hawk chwali Penn-Plax cascade [sorry nie pamietam jaki numerek]) pokrywe mam standard + 1 swietlowka. Za CO2 odpowiada zestaw nutrafina, napowietrzacza używam od świeta (czyt. w czasie choroby), Grzałka to Aquael 200 W. chyba tyle jezeli chodzi o sprzet. podmieniam 45-50 litrów na tydzień. Jeżeli chodzi o tło, to poszukaj na forum (chyba w sprzecie?) Elmo podał spoko sposób jak sam wykonał takie tło.

P.S

znalazłem
http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?p=8059#8059

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości