112l akwa z pielegnicami

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: rafcik123 » 19 listopada 04, 21:20

może macie jakieś zdjęcia i opis a.sajicy?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: Hawk » 20 listopada 04, 05:49

rafcik123, tak trudno jest wejśc na akwafoto.pl , akwarium.pl czy google.pl i wpisać Archocentrus sajica ? :roll:
ALe masz:
Opis na akwafoto
Opis na akwa.aip.pl
Opis na akwarium.mud.pl
Opis na akwarium.org.pl
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: rafcik123 » 20 listopada 04, 17:02

Ostatnie moje pytanie odnośnie obsady. Co powiecie o takiej: para pielęgnic zebry,para zebry albinos,para sajicy

Powiedzcie że taka obsada jest ok. Prosze

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: kuwasa » 20 listopada 04, 19:16

wg. mnie obsada jest ok, ale zebry i zebry albinosy mogą zrobić pary mieszane.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: lukas » 20 listopada 04, 20:50

Wegług mnie to trochę za dużo na 112 l jeśli się myśli o pokojowej egzystencji i ewn. rozmnażaniu. Zebry to rybcie agresywne które jak już mówiłem potrafią dokopać większym rybom a Sajica to ryba spokojna ( sam je chodowałem i wiem z własnego doświaczenia) i dlatego możemieć pewne problemy z zebrami.
A poza tym co ważniejsze obagatunki mogą się mieszać i z tego wychodzi potomstwo bezpłodne,brzytkie i czasem z wadami genetycznymi dlatego nie poleca się trzymania zeber z sajicami.
Pozdro
reaktywacja 100 l

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: rafcik123 » 21 listopada 04, 09:32

Wiem że już pewnie nie chce wam się odpowiadać na moje pytania ale trudno zadam jeszcze jedno. Teraz to już naprawde ostatnie pytanie co do obsady :twisted: 2 pary sajicy i 1 para kakadu.Może być :?: :?:

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: lukas » 21 listopada 04, 10:27

No dla mnie to nie bardzo pielęgnice z pielęgniczkami to podczas tarła może się źle skończyć mimo że A.Sajica to spokojna pielęgnica to nie znaczy że podczas tarła nie będzie agresywna. Ja miałem parę w 100 l i zbrojniki i myslę że nic więcej by tam z nimi nie wyżyło bo co 2 tygodnie ikra i nawet zbrojniki miały obgryzione płetwy. Ja bym ci radził zdecydować się na jedną parkę pielęgnic w 112 l bo będziesz miał okazję obserwować opiekę nad ikrą i potomstwem bez eksterminacji innych ryb.
Ja na twoim miejscu zdecydował się na niebieskołuskie. Może są agresywne ale w dobrych warunkach to cudeńka :D wyglądają jak choinka jażąca się niebieskimi lampkami(plamki na łuskach) lub meeki również piękne no i podczas opieki nad potomstwem rozchylają skrzela i wyglądają jakby miały takie super kryzy (( :o ))
Pozdro
reaktywacja 100 l

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: rafcik123 » 21 listopada 04, 19:24

A co myślicie o tym nawozie? To coś dobrego?http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35567007

[ Dodano: 2004-11-21, 21:37 ]
Wybrałem wreszcie obsadę pare zebry i meeki. Jak myślicie dodać jeszcze coś. Może pare bocji wspaniałych??

[ Dodano: 2004-11-21, 22:27 ]
Tyle jest pięknych pielęgnic że trudno się zdecydować. A co powiecie o takiej obsadzie(wyglądała by pięknie) para pielęgnic miodowych i para sajicy. Dwie piękne pielęgnice

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: lukas » 22 listopada 04, 18:31

Bocje są fajne ale robią dziury wnowo rosnących liściach idlatego ja się pozbyłem swoich bo już mnie wkurzały te jopy :? ale sympatyczne rybcie.
Ja bym walnął ze2-3 zbrojniki niebieski 1 samic 2samice. Tylkojuż większe żeby ich nie zatłukły pielęgnice.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: Aquagirl » 22 listopada 04, 22:38

rafcik123, widze ze masz porzadny problem z obsada.
zebry plus meeki to "agresywne" akwa
miodowe plus sajica to majestatyczne, spokojne akwa
tak wiec, zalezy co lubisz
ja np mam teraz sajici.
a zebry mozesz jeszcze polaczyc z salvini (czyli pielegnica diamentowa)
a bocje to jak sie zdecydujesz na spokojna wersje. i wtedy nie 2 ale minimum 3, najlepiej 4 sztuki, bo one sie lubia bawic i gonic. chociaz ja wole bocje siatkowane bo sa mniej plochliwe od wspanialych, ktore siedza caly dzien za kamieniem i duzo czasu mija zanim sie oswoja. ale siatkowane to juz inna kolorystyka, nie kazdemu sie podobaja (a mi sie np nie podobaja wspaniale... :) )

no to teraz czekam na krytyke tego, co napisalam :wink:

pozdr! i powodzenia! :D

p.s. a jaki ty masz litraz planowany?

[ Dodano: 2004-11-22, 22:41 ]
lukas - ja nie zauwazylam zeby bocje niszczyly rosliny. moze dlatego ze mam microsorium na korzeniu (srodek zapobiegawczy zeby pielegnice nie wykopywaly jej).
:wink:
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: lukas » 22 listopada 04, 22:46

Tu nie chodzi o mikrozorium.U mnie dobrze się trzyma,może nie smakuje bocjom :?:
Ale npw młodych liściach żabienicy są dziury a bocje mają na tyle silne pyski żeby bez problemu odłupać kawałek tabletki więc... :)
Pozdro
reaktywacja 100 l

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: Aquagirl » 22 listopada 04, 23:05

microsorium jest generalnie niesmaczne (dlatego je kupilam :wink:) a innychroslin nie mam w akwa z bocjami, wiec nie wiem, czy skubia rosliny, czy nie. moze wiec masz racje :smile:

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: zipke » 24 listopada 04, 23:29

Hmm odradzam zebry strasznieee wredne rybska :D j atrzymalem je z akarami no i sie dzialo :D zebry sa zawziete a przy okazji jak urosna to jedza tyle pokarmu ze.....
lepiej kup pilegniczki, moze ksiezniczki albo O muszlowce ja sobei zamierzam wlasnie 100L w muszlowcami zakupic i postawic rodzicom w pokoju a niech maja :P

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: Dave » 25 listopada 04, 16:15

Ja wole bocje wspaniale, ale strasznie te rybcie drogie. 60 zl za 4 ryby to za duo, jak na moj budzet.

NIIIIIIEEEEEE! Nie kupuj zebr. To strasznie agresywne lobuzy. Zabily mi stado kiryskow i DZIKIEGO samca kakadu. Samca zebry (RAMBO) na szczescie juz nie mam. Wyskoczyl przez szpare filtra zewnetrznego po bojce z sjiaica. Ciesze sie, ze juz nie zatlucze mi zadnej ryby. Choc ta ja go wychowale, wiec mialem do niego pewien sentyment.
Ostatnio zmieniony 25 listopada 04, 18:26 przez Dave, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: 112l akwa z pielegnicami

Postautor: Locter » 25 listopada 04, 17:46

Zebry są agresywne, ale są to jednocześnie arcyciekawe ryby. Nie widziałem nigdy w akwarystyce czegoś równie fascynujacego jak zachowanie tych ryb w okresie tarła :wink:
Zebry określe trzema cechami: siła, piękno i gracja :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości