Pielęgniczki Ramireza

Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Pielęgniczki Ramireza

Postautor: ramzes » 18 listopada 04, 18:10

Witam
Zamierzam kupic parke pielęgniczek ramireza. W jednym sklepie znalazłem młode osobniki, ale nie są one zabardzo kolorowe i wyglądają mało atrakcyjnie. I tu mam pytanie.
Czy młode pielęgniczki ramireza są zwykle tak mało ubarwione i czy jak dorosną to staną sie ładniejsze?
pozdr ramzes

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: kuba!!! » 18 listopada 04, 18:32

Pielęgniczki jak sa mlode to nie sa tak ubarwione jak ich rodzice,ale to z wiekiem mija. Jesli przebywaja przy dnie lub sa jakies niemrawe to mogą byc chore i takich lepiej takich nie kupowac.
Pielegniczki tracą tez kolory gdy trzymane sa w zlych warunkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: Saiqpat » 18 listopada 04, 19:40

Kuba ma racje. Ja kupowalem mlode osobniki to tez wygladaly niezbyt ale dosc szybko u mnie zyskaly barwy. Jak duze masz akwa?? Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: kamila » 18 listopada 04, 21:23

Z tego co wiem to pielegniczki lubia akwaria z duza iloscia roslin, moze one po prostu sa wystraszone nowymi warunkami a do tego nie maja sie gdzie schowac i przy czym wybarwic??

Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: ramzes » 18 listopada 04, 23:18

czy w dobrych warunkach wszystkie pielęgniczki ramireza mają ładne kolorki czy do tego też trzeba mieć szczęście??

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: NIEBO! » 19 listopada 04, 00:02

Cześć 8)
No to ja Ci powiem tak ... poprostu podzielę się spostrzeżeniami i wiedzą nabytą niestety już po zakupie parki. Ramirezki to dość problemowy gatunek i na wybarwienie nie masz co patrzeć ... ja kupiłem super wybarwionego samca i samicę. Tylko, że powstał problem ... bo parka Ramireza tzn. samiec i samica to jeszcze nie jest powód do szczęścia, a w moim przypadku do "nerwów". Otóż zanim kupisz powinieneś obserwować rybki tak jak mi radził na Forum Elmo -> Poszukaj w dziale Ameryka "Ach te Ramirezy". Ja po kilku dniach od wpuszczenia rybek zaobserwowałem, że samiec nie akceptuje samiczki :? . Przeprowadziłem kilka eksperymentów np. trzymanie samiczki w oddzielonej części akwarium ... biedaczka tak zbladła ze strachu, że mógłbym sądzić, iż mam Ramirezę w odmianie albinos!!! Teraz (jak w podpisie) samiec pływa w odizolowanym akwarium 12l, a samica jest w ogólnym ... podzielę się spostrzeżeniami po tym zabiegu we wspomnianym temacie, ale po wpuszczeniu samca do nowego akwarium - to samo ... zbledł kompletnie. Teraz już prawie przyszedł do siebie...

Podsumowując - moim zdaniem osobniki w dobrych warunkach - przy zróżnicowanym pokarmie - dobrane - z dobranym pozostałym towarzystwem, które nie będzie ich szykanować z pewnością będą mieniły się pełną paletą barw 32-bit :-)
Rybki poprostu muszą dobrze czuć się w akwarium - wtedy będzie cudnie :-)

Pozdrawiam!
NIEBO!
54l - 12×Neon Inessa, Samiec Ramireza, 3×Kirysek albinos, 2×Otosek, 2×Kosiarka, 3×Krewetka Amano.
12l - Różne ślimole, oczlik i różne ziele 8)
250l - Marzenia zaczynają nabierać kształtów na schematach budowy

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: Saiqpat » 19 listopada 04, 01:58

Co do doboru pary to juz pisalem w innym poscie ze lepiej nabyc grupke rybek, niech sie same dobiora w pary. Natomiast co do akceptowania sie pary to przytocze ciekawy przyklad. Mam parke ktora juz dwukrotnie skladala ikre, po zmianie wystroju zbiornika samiec zaczal wykazywac agresje w stosunku do samicy. Co jednak nie spowodowalo straty barw u niej. A teraz znow jest miedzy nimi ok. Ramirezki to strasznie kaprysne rybki. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pielęgniczki Ramireza

Postautor: ramzes » 19 listopada 04, 15:22

Mam jeszcze jedno pytanie. W sklepie są młode osobniki ramirezek a ja potrzebuje parke (samiec+samiczka).
Jak u młodych osobników odróżnić płeć??
pzdr ramzes

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości