oslabione zdychają

noizex
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 21 listopada 04, 11:35

oslabione zdychają

Postautor: noizex » 21 listopada 04, 11:43

witam
jestem nowiutki więc witam wszystkich

nowiutki jestem też w temacie akwarystyki bo od niedawna mam akwarium 100l.
Problem mam taki że rybki zaczynają mi zdychać i nie wiem czemu.... żadnych chorób nie widać po prostu są osłabione mało sie ruszają ,nie jedza i zdychają , jestem zły bo nie wiem czemu tak sie dzieje, niedawno miałem remont i malowałem ściany ,pare dni potem połowa ryb padła z objawami jak wyżej , kobieta w sklepie powiedziała że pompka mogła wciągnać opary farby do akwarium i z tad te zgony, teraz troche czasu mineło lekko uzupełniłem zbiornik, i znowu... bojownik który wtedy przeżył teraz sie podobnie zachowuje jak tamte rybki (jest jak przymroczony) w domu nic nie malowałem.... nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje, akwa nie mam przerybionego CO2 nawoże jeden dzwon raz na tydzień(podobo i trak bardzo mało więc nadmiaru co2 chyba nie ma) ,filtr mam na akwa 150l, mam napowietrzacz ktory czasami uzywam... prosze o pomoc.

z gory dziękuje

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: oslabione zdychają

Postautor: lukas » 21 listopada 04, 12:08

Podaj jakie masz warunki. Czy stosujesz odpowiednie preparaty ? np do wiązania metali ciężkich i antychlor? Jak napiszesz coś więcej to będziemy w stanie ci pomóc.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: oslabione zdychają

Postautor: NIEBO! » 21 listopada 04, 16:18

A do czego jakiś antychlor? Nie wystarczy odstawić wodę? Moim rybkom jeszcze żadnej chemii syntetycznej nie dawkowałem ... poza nawozem do roślin. Osobiście odradzam :roll: Tak jak prosi poprzednik podaj obsadę, jak często podmieniasz wodę jaki wystrój akwarium itp.

NIEBO!
54l - 12×Neon Inessa, Samiec Ramireza, 3×Kirysek albinos, 2×Otosek, 2×Kosiarka, 3×Krewetka Amano.
12l - Różne ślimole, oczlik i różne ziele 8)
250l - Marzenia zaczynają nabierać kształtów na schematach budowy

noizex
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 21 listopada 04, 11:35

Re: oslabione zdychają

Postautor: noizex » 21 listopada 04, 16:32

no mam standardowe akwarium słodkowodne... kilka roślin korzeń, z rybek mam 10 inessa, 1 bojownik, 2 kirys, 1 glonojad, no i jeszcze taką średniej wielkości pomarańczową rybe coś jak pyszczak ale nie agresywna ( nie pamiętam jaka to odmiana, jestem zielony :-) ) chemi nie stosuje , podmieniam wode raz na tydzień ok 20 % , woda stoi minimum 4 godziny.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: oslabione zdychają

Postautor: Hawk » 21 listopada 04, 16:58

noizex, ile!? 4 godziny? To minimum o 20 za mało. Woda przed podaniem do akwa powinna odstawać te 24 h. Tak jak mówi NIEBO!, również odradzam chemię.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

noizex
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 21 listopada 04, 11:35

Re: oslabione zdychają

Postautor: noizex » 21 listopada 04, 17:04

no ale czy to może prowadzić do takich skotków?

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: oslabione zdychają

Postautor: kuwasa » 21 listopada 04, 18:16

Owszem, chlor zawarty w wodzie w większych stężeniach jest szkodliwy. Poza tym do wody są dodawane często inne świństwa, które mają ją oczyszczać z jeszcze gorszych syfów. Po 48h woda jest już dosyć bezpieczna.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: oslabione zdychają

Postautor: Dave » 24 listopada 04, 18:21

Chemia, jest szkodliwa - to fakt. Na forum, ktos skarzyl sie, ze po stosowaniu delikatnej chemii (odkazacz luc cos w tym stylu) zdecylo mi kilka zadkich gatunkow krewetek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości