Welonki

rybkomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Welonki

Postautor: rybkomaniaczka » 22 listopada 04, 11:21

Witajcie!!!
Niezbyt dobrze znam sie na rybach,ale mam kilka pytan dotyczacych welonek:
1) Czy welonki strasznie brudza?
2) Czy maga miec akwarium z glonojadami?
3) Ile litrów powinna miec welonka w swoim akwarium?A ile dwie?
4) Czy do niej bardziej pasowalby zamek czy sztuczne rosliny?
5) Jakie urzadzenia powinny miec welonki (filtr z napowietrzniaczem,lampka itp.)?
6) Ile za to wszystko zaplace?
7) Gdzie powinno akwarium byc ustawione czy kolo dzwi czy na oknie nad kaloryferem?


Wiem,ze duzo napisalam,ale moze ktos sie nade mna zlituje i odpisze :lol: .Bede mu bardzo wdzieczna :dzieki: .
Ostatnio zmieniony 22 listopada 04, 21:37 przez rybkomaniaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Niedlugo bede miala welonke!!!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Welonki

Postautor: Hawk » 22 listopada 04, 11:48

1. Bardzo brudzą
2. Mogą
3. Na 2 welonki no starczyło by ci te 50 l.
4. Ani jedno ani drugie :lol: , żwir na dno, i jakies rośliny twardolistne
5. jakby nie patrzeć to tak jak inne ryby, filtr, grzałka, oświetlenie zależy od ciebie, czy chcesz patrzeć na nie jak jest ciemno czy nie..
6. Sprawdz sobie ceny na www.um-um.pl i zsumuj , trudne ?
7. Na szafce, tzn wzmocnionej, ani przy drzwiach ani przy kaloryferze. Gdzieś w miejscu neutralnym np. kąt pokoju.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Welonki

Postautor: august8 » 22 listopada 04, 11:58

ad1. a brudzą ale nie tak strasznie to jest po prostu ich sposub odrzywiania sie, a jak będziesz dbał o akwa to nie będzie w nim syfu.

ad2.A czemu by nie, nie przeszkadza im obecność glonojada.

ad3.jak najwięcej welon jest odmianą karasia także powinna mieć duże akwarium polecał bym min.100l

ad4. JAKI ZAMEK I JAKIE SZTUCZNE ROŚLINY, ROŚLINY TAK TYLKO ŻE PRAWDZIWE BO POMAGAJĄ UTRZYMAÆ RÓWNOWAGE BIOLOGICZNĄ W AKWARIUM, A ZAMKI I INNE DUPERELE TO SOBIE ODPUŚĂ† BO TO NIKOMU NIE JEST POTRZEBNE A LEPIJ DOSADZIÆ ROŚLIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ad5. URZĄDZENIA TAKI JAK KAŻDA INNA RYBA AKWARIOWA CZYLI:
-GRZAŁKA NAJLEPIEJ Z TERMOSTATEM
-FILTR (WYDAJNY)
-NAPOWIETRZANIE
-OŚWIETLENIE
-DUŻO ROŚLIN

AD7. PRZECZYTAJ SOBIE JAKĄ KOLWIEK KSIĄŻKE AKWARYSTYCZNĄ TO SIE DOWIESZ ŻE TO PYTANIE BYŁO IDIOTYCZNE :zly:
TAM GDZIE JEST CISZA I SPOKUJ I NIC Z AKWA SIE STAÆ NIE MOŻE Z DALA OD OKNA I KALORYFERÓW :!: :!: :!:

WEŹ POCZYTAJ NAJPIERW KSĄŻKI A NIE EKSPERYMENTUJ BO RYBKOM NA ZDROWIE TO NIE WYJDZIE A SAM SIE MOŻESZ ZRAZIÆ DO AKWARYSTYKI A JEST TO PIEKNE HOBBY. :ok:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Welonki

Postautor: Hawk » 22 listopada 04, 12:42

august8, zrobiłeś to co ja chciałem ale się opamiętałem ;) Tylko następnym razem CAPS OFF :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

rybkomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Welonki

Postautor: rybkomaniaczka » 22 listopada 04, 18:21

Sorry,ze tak pisze,ale ja sie naprawde nie znam na rybach!!!!Na kazdym forum sie o to pytam,a tam zaraz na mnie krzycza :cry: i odpowiadaja zupelnie inaczej... :zly: Widac,ze ja nie pasuje do akwarystycznych forum...wole królicze :(
Niedlugo bede miala welonke!!!

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welonki

Postautor: lukas » 22 listopada 04, 18:35

Dobra spoko. Ja chciałemdodać że na dwiejabym polecał 100 l.Botaknaprawde to one rosną do 15-20 cm lub czasem więcej.Ja pamiętam kiedyś widzałem takie dwie banie po 30 cm :shock: to był widok.
Pozdro
reaktywacja 100 l

rybkomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Welonki

Postautor: rybkomaniaczka » 22 listopada 04, 21:36

Przepraszam za tamto,ale mnie to naprawde zdenerwowalo.W zadnej z 3 ksiazek o tym nie pisalo i ja myslalam,ze welonka jest mala!!!A nie 25!! :zdziwko: A macie akies inne ryby ktore by do siebie pasowaly i byloby ladne akwa?Jesli to wam pomoze to ja mam niebiesko-zolty pokoj.Naprawde jeszcze raz was przepraszam!
Niedlugo bede miala welonke!!!

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Welonki

Postautor: Locter » 22 listopada 04, 22:35

Hmmm... do twojego pokoju pasuja idealnie gupiki. No jakiś glonojad może tez będzie ładnie sie prezentował z żółtymi ścianami, a do niebieskich ścian polecam także danio :wink: hehehe :D
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Welonki

Postautor: august8 » 23 listopada 04, 00:02

spko nic sie nie stało tylko napisz jakie duże masz to akwarium to sie coś wymyśli :ok:

rybkomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Welonki

Postautor: rybkomaniaczka » 23 listopada 04, 08:20

Ja jeszcze akwa nie mam,ale chce miec 60x30x30 niestety mój tata zgadza sie na 30x25x25 (niewiem czy gdzies takie znajdzie :wink: )ale najlepiej to gdybyscie mogli napisac do obydwuch,bo sprubuje go przekonac.Gupiki mi sie bardzo podobaja glonojady nie bardzo,ale nie chce miec glonow najwyzej bede odklejac od szyby (zart :D ).Podoba mi sie takze Modrook Gertrudy (to takie ryby z pletwami jak skrzydla w czarne kropki)oraz wszystkie Neony (chyba kupie kazde po trochu :) ) tylko nie wiem czy one moga byc razem.Acha i czy rosliny wodne moga rosnac bez oswietlenia,bo chyba nie,a nie wiem czy kupic sztuczne czy prawdziwe.Dzieki,ze sie na mnie nie gniewacie :wink: .
Niedlugo bede miala welonke!!!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Welonki

Postautor: Hawk » 23 listopada 04, 10:15

podobaja glonojady nie bardzo,ale nie chce miec glonow najwyzej bede odklejac od szyby
- Powiedz mi jak ty czytałaś te 3 książki!? Glonojady nie jedzą glonów, no możę w minimalnych ilościach jak im się zachce. One wolą tabletki, marchew czy sałatę.Jak chcesz coś co je glony to młode kosiarki są od tego.
Acha i czy rosliny wodne moga rosnac bez oswietlenia,bo chyba nie,a nie wiem czy kupic sztuczne czy prawdziwe
Bez oświetlenia ani rusz... Ale jak już chcesz jakiekolwiek rośliny to tylko prawdziwe, wpływają pozytywnie na utrzymanie równogwagi biologicznej w akwarium oraz redukują azotany i azotyny.
oraz wszystkie Neony (chyba kupie kazde po trochu )
- jak już będziesz chciała neony to kup tylko jedną odmianę wtedy będą pływały ładna zwartą grupą. ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Welonki

Postautor: august8 » 23 listopada 04, 13:03

na to małe akwa to sie nie decyduj bo sobie nie dasz rady z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody ja na początek to bym ci polecał takie min.50l i żeby w nim pływały neony tak z 10, ze 3 kosiarki i 3 pary gupików to ci wystarczy no możesz jeszcze dokupić kilka kirysków pożyteczna rybka.

przekonaj rodziców że warto zainwestować a kasa nie jest aż tak duża :ok:

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Welonki

Postautor: kamila » 23 listopada 04, 13:16

Ja ci cos doradze : wez sobie ksiazke albo przespaceruj sie do zoologa i zobacz jakie maja rybki. Jak jakas ci sie spodoba to zapamietaj albo nawet spisz na kartke nazwe i sprawdz jakie ma wymagania na internecie. Informacji jest duzo, wiec napewno cos znajdziesz. Nie bedzie pozniej problemu, ze rybki sie zle czuja bo wpuscisz np.gupiki i pielegnice zebry albo inny wybuchowy zestaw.

Czyli jednym słowem : POWOLI!!! Nie spiess sie bo to nic dobrego w tym " sporcie" nie wrozy, gromadz informacje bo szkoda by bylo zebys po pierwszych probach sie zniechecila.

Pozdrawiam i powodzenia.

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: wzg » 23 listopada 04, 14:06

co do glonów to popieram to co powiedział Hawk sama mam 3 kosiarki w moim 65l akwarium są malutkie ale bardzo reacowite żrą glony jak trzeba naprawde polecam
Wszędzie Zawsze Gocław

rybkomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Welonki

Postautor: rybkomaniaczka » 24 listopada 04, 15:49

Ja wczoraj kupilam akwarium 25l.mam filtr,niebieski zwirek oraz piekny statek (zamiast zamku).Znam kogos kto mial juz podobne akwa i radzil mi kupic 2gupiki,4neonki,1glonojada,2 takie malutkie czrne ryby (nie pamietam jak sie nazywaja,ale jak sobie przypomne to napisze) i 2maluskie sumy (ale ja ich nie chce).Czy to nie za duze na akwa o wymiarach 40x25x25?Mialam kupic wieksze akwa,ale nie mialam gdzie polozyc,a balam sie by nie spadlo.W najblizczym casie dokupuje jeszcze napowietrzniacz i pokrywe z lampka.

ps.Jesli za male to akwa na tyle rybek to napiszcie jakie mam nie kupowac,bo z neonek,glonojada i gupika nie zrezygnuje.Chyba,ze kupie sobie 2neonki i bez tych czarnych ryb?I czy potrzebuje (oprócz wymienionych juz rzeczy)cos jeszcze do akwa?A neony to kupie takie same.
Niedlugo bede miala welonke!!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości