Pytanie odnośnie samicy gupika?

akwa_art
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Katowice

Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: akwa_art » 23 listopada 08, 16:06

Witam,

Dziś rano zobaczyłem że samica którą znajdowała się w kotniku urodziła 5 młodych, i znacznie schudła, małe opadły na te miejsce które powinno je odizolować od matki jednakże kiedy one płyną w górę to potrafią przepłynąć przez ta niby blokadę i pływają obok matki, pytanie moje dotyczy co teraz zrobić? zostawić samice w kotniku? będzie rodziła dalej? czy to już raczej wszystko co chciała urodzić? Dodaje ze zbiornik do rozrodu to około 24L jest w nim tylko dwie samice które rodzą i młode w kotniku, do tego malutki filtr i temperatura 28 stopni.

Pozdrawiam i Czekam na pomoc.
Przeniosłem do odpowiedniego działu. Tomek83
Ostatnio zmieniony 23 listopada 08, 17:35 przez akwa_art, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukasz kryjówki dla swoich rybek?
napisz:
AKWA-ART
akwa_art@o2.pl
505-500-601

curbrave
Ryba
Ryba
Posty: 336
Rejestracja: 5 sierpnia 08, 10:27
Lokalizacja: Warszawa - ursynów

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: curbrave » 23 listopada 08, 17:01

samice gupika w zależności od gatunku rodzą po kilkadziesiąt młodych (np. gupik czerwony ok. 40 młodych, inne do 70(?)) jestes pewien ze uodziła tylko 5 sztuk? czy jest jakaś szansa, ze coś innego sie z nimi stało? pamiętaj, że czasami rodzice zjadają młode...

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: Lil Jon » 23 listopada 08, 17:17

akwa_art pisze:będzie rodziła dalej? czy to już raczej wszystko co chciała urodzić?

Możliwe, że będzie jeszcze rodzić. Czasem przedłużają poród np. ze stresu.
No i tak jak powiedział curbrave, samica mogła zjeść młode.
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

akwa_art
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: akwa_art » 23 listopada 08, 17:55

Jestem pewien ze urodziła jedynie 5 sztuk ponieważ była w kotniku w którym w momencie kiedy samica urodzi młode spadają do komory niżej która ja oddziela, poza tym starałem się aby samice nie były tak głodne, karmiłem je często żywym pokarmem w niewielkich ilościach, akwarium nie ma podłoża, nie ma żadnych śladów żeby małe zdechły, po prostu jest ich tylko 5...? może tej nocy znowu urodzi? pozdrawiam
Szukasz kryjówki dla swoich rybek?
napisz:
AKWA-ART
akwa_art@o2.pl
505-500-601

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: Tomek83 » 23 listopada 08, 18:02

Czy to jej pierwszy "poród"? Jeśli tak to najprawdopodobniej więcej młodych nie będzie. Samice żyworódek w pierwszych porodach mają mało młodych i są one często słabe i niedorozwinięte.

akwa_art
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: akwa_art » 23 listopada 08, 18:25

Myślę że nie jest to jej pierwszy poród, co prawda kupiłem ją już w sklepie niedawno, i sprzedawca dał mi już obydwie zapłodnione, jednakże są duże mają już może ponad 3cm ? wiec raczej dawno dorosłe ?
Szukasz kryjówki dla swoich rybek?
napisz:
AKWA-ART
akwa_art@o2.pl
505-500-601

Awatar użytkownika
caporegime
Ryba
Ryba
Posty: 498
Rejestracja: 24 września 08, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie odnośnie samicy gupika?

Postautor: caporegime » 23 listopada 08, 19:12

Kiedy ja kupiłem parkę gupików ( wcale nie takie małe ) to za pierwszym razem samica wydała na świat 3-4 młode, które gdzieś tam padły - nie używałem nigdy kotnika. Za drugim razem przeżyło już 8 młodych z 10. Więc tak jak mówi reszta - ilość wydawanego potomstwa rośnie wraz z wiekiem samicy

Poczekaj cierpliwie, za jakiś czas będziesz miał problem z nadmiarem młodych ;]
200L:Colisa lalia, Apistogramma cacatoides, Ancistrus cf. cirrhosus, Corydoras aeneus, Corydoras albinos, Otocinclus affinis

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości