Bojownik

Kisiunia
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 29 maja 04, 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Bojownik

Postautor: Kisiunia » 29 maja 04, 10:28

Mam trzy pytanka.
1) Czym żywi się bojownik i co najbardziej lubi ????
2) Za ile można kupić samicę ????
3) Ile trzeba kupić samiczek ???? Bo słyszałam że jedna nie wystarczy.
Prosze odpowiedzcie na te pytanka i podajcie jakis dodatkowych informacji o tej rasie rybki.

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: Bojownik

Postautor: AnDrEv » 29 maja 04, 10:39

Nie za bardzo sie znam ale powiem co wiem ze swojego doswiadczenia (narazie male ) i obseracji :)

1) Moj bojownik je Pokarm dla niego Betta Tropical :) i płatki razem z innymi i chyba sie nie skarży sie :) a zje chyba wszystko nie ma jakiegos specjalnego gustu przynajmnije moj ale bardzo lubi takie białe roboaczki które sa w tym pokarmie dla niego specjalnym.

2) Zaleznosci od tego gdzie kupujesz i od kogo w małych miasteczkach może byc problem a cena oscyluje od 3zł do 4.5zł ja kupiłem po 3.5zł dwie samiczki :)

3) Jedna wystarczy w zaleznosci czy chcesz je podziwiac czy probowac rozmnazac ale wieksza ilosc samiczek tym wieksze szanse na potomstwo :) a ile ich kupisz to pozostaje twoja decyzja i wielkosc akwarium :) .Ale w tym moge sie mylic :roll:

Z moich obserwacjie zauwazułem ze moj ale to tylko moj bojownik nie znosci rybek z ładnymi ogonkami wiec jako takie rybki bedzie starał sie gnebic i obrzerac im ogonki ale to tylko moje zdanie :)

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bojownik

Postautor: Elmo » 29 maja 04, 10:59

Cześć :)

Bojownik , tak jak większość "popularnych rybek" akceptuje pokarm żywy jak i suchy (płatki , granulat) ogolnie nie jest wybredny , przynajmniej mój nie był :)

Do jednego samca powinnś dołączyć 2-3 samice (cena ok 3-4 zł) tylko trzeba się pytać bo zazwyczaj są one skitrane w sklepie z innymi rybkami :)

Ważne jest abyś nie trzymałą bojowników z rybkami które mają weloniaste ,kolorowe ogonki , gdzyż jest duże prawdopodobieństwo że samiec bojownika się nimi (czyt.ogonkmi) odpowiednio zajmie czyli je pooodgryza .... :evil:

Poniżej podaję ci linki

Info o bojowniku

podaję ci link ze starego forum jest tam mój post na temat bojownika tez możesz sobie przeczytać :)



TU


Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Bojownik

Postautor: atusia » 29 maja 04, 12:38

Wrzucę Ci fajny link o bojowniku:
http://www.imm.org.pl/bird/bojownik.htm
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Raffy
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 24 maja 04, 15:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bojownik

Postautor: Raffy » 29 maja 04, 13:35

Witam

1) U bojowników jest to różnie, każdy bojownik ma inny gust :), mój Tommy je płatki, granulaty, mrożone ochotki, mrożone wodzienie, mrożone dafnie, szuszone dafnie, mrożony szpinak i od czasu do czasu narybki gupików. Latem poluje larwy komara :)

2) Z ceną samiczek bojowników jest różnie, żależy od sklepu ale cena waha się pomiędzy 3-6 zł.

3) Jakie akwarium masz ? Na jednego samca najlepiej 3 samiczki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości