Wgłębka, filtr, deszczownia...

mocca-87
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 8 grudnia 08, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

Wgłębka, filtr, deszczownia...

Postautor: mocca-87 » 18 stycznia 09, 17:27

Witam,
zakupiłam dzisiaj wgłębkę. Obłożyłam nią część korzenia który mam, a resztę puściłam na powierzchnię wody... Ponieważ mam filtr z deszczownią, wgłębką na powierzchni nie jest w jednym miejscu a pływa po całym akwa...część wgłębki powpływała do tych otworków w filtrze gdzie wpływa woda, a tam gdzie leci woda z deszczowni cały czas pływa wgłębka, robi się jakby tak wodospad z tego... Czy filtr się nie popsuje? Może powinnam coś zrobić? Da się tą wgłębkę umieścić jakoś w jednym kącie akwa?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wgłębka, filtr, deszczownia...

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 17:36

mocca-87 pisze:Da się tą wgłębkę umieścić jakoś w jednym kącie akwa?

Gdyby wytworzyć prąd wody skierowany w odpowiednią stronę to może udałoby się to chociaż dużych szans nie ma.
Sam miałem wgłębkę przy deszczownicy tyle że przy kubełku i wgłębka przyczepiała się do rurki wciągającą wodę do filtra. Zapytam : dlaczego kupiłaś tą wgłębkę? Chodziło o to że chciałaś trochę przyciemnić zbiornik? Moze masz ryby które wola ciemniejsze klimaty? Jeżeli tak to dlaczego chcesz ją umieścić w kącie akwa? Przecież wtedy nie spelni swojego zadania.
Co ja zrobiłem? Wkurzyłem sie i wywaliłem całą wgłebkę bo juz nie miałem żadnego sposobu ,nawet próby umieszczenia jej w kącie akwarium skonczyły się niepowodzeniem. ;-)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

mocca-87
Ryba
Ryba
Posty: 108
Rejestracja: 8 grudnia 08, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wgłębka, filtr, deszczownia...

Postautor: mocca-87 » 18 stycznia 09, 17:59

Tak jak pisałam wyżej... część żeby obłożyć korzeń, część na wierzch. Pytałam czy nie popsuje się filtr od tego że wgłębka wpłynęła w te otwory którymi wpływa woda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości