Proszę o POMOC! ;]

pau_la
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 06, 15:38

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: pau_la » 30 lipca 06, 15:47

Hej!ja rowniez od niedawna jestem wlascicielka welonki, narazie trzymam ja w kuli ale zamierzam to zmienic mam tylko prosbe zeby ktos napisal ile mniej wiecej to wyniesie takie akwarium powiedzmy 50l +filtr.a potrzeba roslinki czy wystarcza np same kamyczki??prosze o odp

[ Dodano: 2006-07-30, 16:50 ]
aha i czy wystarczy pokarm podstawowy i zmieszac go z pokarmem uzupelniajacym>?

[ Dodano: 2006-07-30, 20:17 ]
Hej!ja rowniez od niedawna jestem wlascicielka welonki, narazie trzymam ja w kuli ale zamierzam to zmienic mam tylko prosbe zeby ktos napisal ile mniej wiecej to wyniesie takie akwarium powiedzmy 50l +filtr.a potrzeba roslinki czy wystarcza np same kamyczki??prosze o odp
aha i czy wystarczy pokarm podstawowy i zmieszac go z pokarmem uzupelniajacym>?

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: Jakus » 31 lipca 06, 07:01

Akwarium + filtr to w najtańszej wersji jakieś 110zł (Akwa proste bez pokrywy i filtr) a w lepszej to około 200zł i więcej. Roślinki nie są konieczne i właściwie welonka to wszystkie (za wyjątkiem anubiasów) poniszczy (no i jeszcze sztuczne przetrwają). W tym przypadku rośliny są tylko dla efektu wizualnego. Jeżeli chodzi o pokarm to w zasadzie welonki zjedzą wszystko co im dasz (wszystko = pokarmy dla ryb akwariowych) Najwydajniej będzie jak dasz granulowany pokarm dla welonek np. z tropicala goldfish.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

pau_la
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 06, 15:38

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: pau_la » 31 lipca 06, 20:16

Dzięki za odpowiedz:) musze dzialac bo biedna rybka mi sie zamęczy w tej kuli, a rosnieeee..do tej pory nie mialam do czynienia z rybkami więc dopiero się doksztalacam w tej dziedzinie:)

Awatar użytkownika
Distr
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 1 sierpnia 06, 13:20

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: Distr » 1 sierpnia 06, 14:11

Ja zaczynalem o akwarium 5l dla narybku a teraz mam 124l.

P.S zycze ci znalesc dobre akw dla twoich welonkow

pau_la
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 06, 15:38

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: pau_la » 15 sierpnia 06, 06:53

Hej! ja niedawno zmienilam mojej welonce kule na akwarium 25l z filtrem.za pierwszym razem gdy wlalam tam wode i zalączyłam filtr, woda była czyściutka przez dosc długi czas.ale kiedy się zmęniła i wymieniłam jej całą to wcale nie była czysta.nie rozumiem dlaczego skoro wypłukałam akwarium i wszystko co w nim było..może filtr nie działa odpowiednio??

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: august8 » 15 sierpnia 06, 08:21

pau_la, nie wymienia sie całej wody, pamiętaj o podmianach wody około 20% co tydzień lecz przy twoim akwarium to robił bym to częściej.
Poza tym welonki potrzebują dużo większego akwarium co najmniej 50l ale lepiej jest kupić większe i wpuścić kilka sztuk, a dlaczego bo welonki to straszne "brudasy" rozkopują dno i mają bardzo szybką przmiane materii.
Pozdr August

pau_la
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 06, 15:38

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: pau_la » 15 sierpnia 06, 10:58

Dzięki, dobrze wiedzieć:)

[ Dodano: 2006-08-15, 12:03 ]
aha i śliczne masz rybcie :D

Awatar użytkownika
Distr
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 1 sierpnia 06, 13:20

Re: Proszę o POMOC! ;]

Postautor: Distr » 22 sierpnia 06, 10:33

nie tylko brudasy ja bym kupowal jej pokarm rosliny bo moze ci poskubac roslinki w akwarium bedze zle wygladac bez roslin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości