Amator prosi o pomoc

Kongres
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 09, 00:33
Lokalizacja: Kedzierzyn

Amator prosi o pomoc

Postautor: Kongres » 28 marca 09, 01:34

Witam jestem tu nowy ,ale mysle ze z wasza pomoca szybko sie naucze jak dbac profesjonalnie o akwarium.
Posiadam rybki : duzy pretniak ,2 glonojady ,1 molinezje czarna,2 neonki,dwie drobniczki 2 kiryskii 2 zmienniaki wielobarwne
Mialem jeszcze wielkopletwa zdechl przez plesniawke(bialy meszek na pyszczku), malutenka molinezja tez plesniawka,3 neonki z 5 zdechly ,i jedna samica chyba kiryska bo byla gruba dosyc ,zdechla bez zadnych przyczyn .Jak wychodzilem to typowo dla niej buszowala po dnie a jak przyszlem po dwoch godzinach byla juz martwa kolo roslinki zadnych objawow ,meszkow ,kropek zaczerwien itp. .3 dni temu dalem 20 kropel mfc. .Temeratura jaka mam w akwarium to 25 stopni .Ostatnio pojawilo mi sie pelno malych slimaczkow ,po mfc na ta plesniawke zakopaly sie pod zwirem.
Na poczatku wielkopletw gonil pretniaka a jak gasilem swiatlo w akwarium sytuacja sie odwracala .Czasami pretniak ma szybkie zrywy w akwarium ale zadko.
Swiatlo w akwarium mam wlaczone 11,12 godzin gdzies.Pokarm jaki daje to bio-vit tropicala ,4 dni temu zaczolem karmic tez Vege tabin A oraz pokarm "kirysek".
Akwarium ustawione jest na srodku sciany tej dluzszej z prawej strony przy wejsciu do pokoju od dzwi .W pokoju czesto mam uchylone okno .Akwarium jest ustawione na szafce na wysokosci pasa okolo.
Wszystkie ryby maja dlugie ciagnace odchody sie ,nie ktore nawet dosyc dlugo plywaja z nimi za nim sie im odczepia.
Karmie je jakies 5 razy dziennie za kazdym razem szczypta pokarmu ostatnio zaczolem dawac 3 tabletki na dzien ,ten dla kiryska tez 3razy ,wszystko szczypta.
Prosil bym o wymienienie w punktach co kupic wiem ze Co2,azotyny i co jeszcze???
Czy moge do tych rybek jeszcze jakies dodac ?
Jakie te gatunki wymagaja kryjowek ,roslin itp.?
Ile i jaki zwir? Obecnie mam na wysokosc 4cm ,czy wszedzie ma byc zwir czy zrobic miejsca w ktorych jest drobniejszy w jednym miejscu w innym grubszy ?.
Mam miec duzo roslin czy tak srednio ?
Czy obsada jest dobra ,cos dodac ,zmienic?
Wszystkie maja bardzo dobry apetyt zwlaszcza pretniak i molinezja ta to jest wiecznie nie na zarta :) .
Moje pytanie co zmienic?co z tymi odchodami ? Sa chore?bo wyczytalem ze to zle jak sa takie ciagnace.Nie sa cienkie jak nitka .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 marca 09, 02:27 przez Kongres, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Amator prosi o pomoc

Postautor: ciosek » 28 marca 09, 01:52

Kongres pisze:Mam akwarium 60cm dlugosci 60cm ,szerokosci 23 i wysokosci 30cm-ile to litrow?

Pomnóż wys x szer x wys i podziel przez 1000

Na obecna chwile to pomogę Ci tylko tyle, bo mi mózg zwiotczał i nawet nie chce mi się dalej czytać twojego jakże chaotycznego posta.
Popraw się następnym razem, bo jak teraz nie dostaniesz ostrzeżenia za pisownie, to idę o zakład że za następne takie coś już dostaniesz ;)
pozdrawiam

Kongres
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 09, 00:33
Lokalizacja: Kedzierzyn

..

Postautor: Kongres » 28 marca 09, 02:01

Dzisiaj juz nie dam rady ,bo mi slepia juz sie zamykaja ,jutro poprawie ten chaotyczny post ,i napewno go skroce bo nie widzialem tych tematow pomocowych ponizej moj blad.Sorki

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amator prosi o pomoc

Postautor: A-kara » 28 marca 09, 02:02

Wiesz co ja to uwielbiam takich jak ty, bez kitu.



Kongres pisze:Mam akwarium 60cm dlugosci 60cm ,szerokosci 23 i wysokosci 30cm-ile to litrow?

AA nie powiem ci ! :mrgreen: A mnozyc w szkole nie uczyli?:P
Kongres pisze:Posiadam rybki : duzy pretniak ,2 glonojady (lub jeden zbrojnik w tym) ,1 molinezje czarna,2 neonki,dwie drobniczki (chyba te z czarnym paskiem po boku) 2 kiryski(sredni i maly)i 2takie kolorowe troche (wielkosci drobniczki z 3,4 cm)
Mialem jeszcze wielkopletwa zdechl przez plesniawke(bialy meszek na pyszczku) malutenka molinezja tez plesniawka,3 neonki z 5 zdechly na drugi dzien po zakupie nie wiem jak ,i jedna samica chyba kiryska bo byla gruba dosyc ,zdechla bez zadnych przyczyn jak wychodzilem to typowo dla niej buszowala po dni ea jak przyszlem po dwoch godzinach byla juz martwa kolo roslinki zadnych objawow ,meszkow ,kropek zaczerwien itp. a wydawalo mi sie ze najlepiej sie czula.wszsytko sie stalo w przedziale moze 10dni .# dni temu dalem 20 kropel mfc .Temeratura jaka mam w akwarium to 25 stopni .Ostatnio pojawilo mi sie pelno malych slimaczkow po mfc na ta plesniawke znikly ,okazalo sie ze si ezakopaly i znow wychodza na powierzchnie ale duzo duzo mniej juz.

No to.. współczuć trzeba rybkom, co ci mam wiecej powiedzieć?
Kongres pisze:Mam miec duzo roslin czy tak srednio ?

To twój wybór..
Kongres pisze:Czy moge do tych rybek jeszcze jakies dodac ?

Nie?!?!
Kongres pisze:Czy obsada jest dobra ,cos dodac ?

NIE!!
Kongres pisze:Pozostale dwie neonki maja sie swietnie raz wjednym raz w drugim miejscu se plywaja .

No ba, mają się tak swietnie jak cała reszta twojej obsady.
Kongres pisze:Pretniak ogolnie plywa ale czasami mu odbija i chowa sie za roslinka ,stroszy pletwe gorna pomimo ze druga

Myśle, że to schizofremia.

Tak to czytam i czytam i właściwie to... Jaki jest twój problem?? Piszesz o tym że masz walniete rybki, o tym że jeszcze nie masz wypłaty, właściwie to opowiedziałeś tu chyba cała historię swojego zycia, pisząc na początku (tak. jeszcze raz zacytuje)
Kongres pisze:Witam jestem tu nowy ,al emysle ze z wasza pomoca szybko sie naucze jak dbac profesjonalnie o akwarium.

czego ty chcesz sie uczyć , skoro juz i tak wszystko zrobiłeś według własnego widzimisie? Przeczytaj jakakolwiek książke akwarystyczna, albo jakikolwiek artykuł, a potem myśle, że bedzie o czym rozmawiać, bo teraz tylko sam się wystawiłeś wilkom na pożarcie , w tym - mi :]

PS. Przyjemnie, jak ktoś robi przecinki, bo czytając taka litanie mozna się zgubic gdzies w połowie.

Pozdrawiam!!! :roll:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kongres
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 28 marca 09, 00:33
Lokalizacja: Kedzierzyn

....

Postautor: Kongres » 28 marca 09, 02:07

Akwarium wyrwalem od jednego goscia bo chcial rybki do kibla zrzucic i akwarium wurzucic .Wiec nie mialem wplywu na nic w tym akwarium ,a tu prosze o pomoc jak to naprawic.tyle.
A co do tekstu to nie wiem jak moglem taki napisac,w polowie juz spie jutro go poprawie .

Pisz poprawnie, na Forum obowiązuje język polski. Jaro69
Ostatnio zmieniony 28 marca 09, 14:24 przez Kongres, łącznie zmieniany 1 raz.

maria74k
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwietnia 09, 22:54

Re: Amator prosi o pomoc

Postautor: maria74k » 8 kwietnia 09, 23:22

kup w aptece nadmanganian potasu, kilka okruszków rozrób z wodą (okruszków, nie tabletek!!!) i roztwór dolewaj po odrobinie, aż woda lekko zmieni barwę. gdy się woda wyklaruje za kilka dni, powtórz zabieg. a gotowe preparaty można kupić w akwarystycznych sklepach, tak jak nadmanganian potasu, też są stosunkowo niedrogie, po 4-7zł. jaką masz teperaturę w akwarium?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Amator prosi o pomoc

Postautor: Jaro69 » 8 kwietnia 09, 23:30

Basta!!! Jeszcze jeden wykop i będzie ostrzeżenie. Patrz na daty!!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości