Krzywo pływające ryby!

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Krzywo pływające ryby!

Postautor: Sambor » 13 stycznia 05, 11:05

Mam problem, Moje rybki pływają przekrzywione w bok o kilka stopni czasem się zdarzy że prawie pływają na boku, kiedy zapalam im światło kąt przechylenia maleje ale nie do końca. Światło pale im około 10 godziń dziennie, jest to zwykła żarówka 20v.

Rybki mam takie:
2x Mieczyk
3x gubce
1x glon (on pływa normalnie)
4x neonki

Temperatura wody w nocy 25 stopni a w dzień przy świetle 28 - 29 stopni. Akwarium 25 litrów, 2 nieduże kamienie, kokos, mały korzeń, filtr działa sprawnie, twardość wody wącha się miedzy 7,5 a 8ph, wode wymieniam co tydzien, odstana 24h około 20% wody, karmie je tylko suchym jadłem od ponad miesiąca, bo tyle mam rybki. Może mi ktoś pomoc.
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: atusia » 13 stycznia 05, 11:56

W nocy (przy zgaszonym świetle) większość rybek pływa w przechylonej pozycji. Moje pupilki również tak pływają. Przy zapalonym świetle pływają już normalnie, choć niektóre rybcie np. neony nawet przy świetle czasami tak właśnie pływają ;) Chyba nie masz się czym martwić.
Polecam jedynie urozmaicić rybciom jedzonko, takie jednostronne karmienie tylko suchym nie jest polecane. Dokup jeszcze jakieś mrozonki, pokarmy w granulkach...jest tego na rynku spora ilość.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: ciosek » 13 stycznia 05, 12:00

mi nad ranem (przed zapaleniem swiatla) neony i jarzeńce pływają lekko przekrzywione, jak zapale to już nie... tzn czasami jakiś neon przez chwile pływa lekko przekrzywiony, ale to trwa tylko chwile. Ja sam sie nad tym zastanawialem, ale wydaje mi się że nie ma co panikowac (u mnie), ale skoro mówisz że czasami pływają całkiem na boku... to już troche dziwne... możnaby przypuszczać jakieś problemy z pęcherzem pławnym.

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: kuwasa » 13 stycznia 05, 16:11

Nic sie twoim rybkom nie dzieje, u moich to po prostu objaw senności lub zmęczenia.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Furuss » 13 stycznia 05, 16:36

A mi sie zdaje, ze akwarium stoi blisko okna. Swiatlo dzienne wpada do akwa wpada w taki sposob ze rybki sie dezorientuja i plywaja krzywo. Proponuje ( w miare mozliwosci ) zaslonic akwa od strony okna, a najlepiej calkowicie je przestawic, chociaz z tym moga byc juz iweksze problemy :)

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Sambor » 13 stycznia 05, 18:47

Tez tak myslalem, teraz już jestem spokojny o nie :)

A co do okna stoją dość daleko a z rana nim odsłonie zaluzje jest jeszcze ciemno, staram sie im odzwierciedlić naturalny przebieg dnia i nocy.

Dzięki i pozdrawiam
Jezus mnie kocha...

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: michal111 » 13 stycznia 05, 21:10

Sambor, Ja też Ci radze urozmaicić im diete to nie jest trudne :lol:

Ja mam suchy tetra menu [w jednej puszce cztery rodzaje pokarmu POLECAM]
do tego granulat z JBL, mrożonki [w jednej tabliczce jest : artemia, czarny komar,ochotka,wodzień], suszona ochotka i rozwielitka i tabletki dla ryb przydennych :wink:

Chyba im diete ładnie urozmaiciłem :P

A może te rybki się jakoś tak wygrzewają na boku bo w nocy im zimno :ok:

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Tomekł » 13 stycznia 05, 21:34

raczej się niemartw, ryby zcasem pływaja przechylone, ale niewiem co moze im byc że pływaja krzywo w dzien
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Dave » 14 stycznia 05, 14:50

suchy tetra menu [w jednej puszce cztery rodzaje pokarmu POLECAM]


Tez, kiedys to chcialem kupic, ale nigdzie tego nie znalzalem. A ty po ile to kupiles?

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: michal111 » 15 stycznia 05, 00:40

Dave, Drogie było ale się opłaciło :wink:

cena ok.10zł

Kikus
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 04, 00:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Kikus » 16 stycznia 05, 12:36

U mnie też po ciemku ryby pływają krzywo, najlepiej widać to u Skalarów. Myślę jednak, że nie jest to spowodowane zmęczeniem tylko tym, że dla ryb właściwie zawsze światło pada z góry więc tam gdzie światło tam góra. Jeżeli normalne światło jest zgaszone, a my obserwujemy ryby przy zapalonym innym świetle, które dla ryb pada z boku to one wtedy starają się ustawić "normalnie" czyli tam gdzie światło tam góra i wychodzi z tego kabaret. Pozdrawiam
20x Neon Inessa; 10x Neon czerwony; 10x miedzik; 4x Kosiarka; 2x Skalar; 6x Zbrojnik niebieski; 2x Kiryśnik czarnoplamiasty

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Dave » 16 stycznia 05, 13:21

Dziwna sprawa, ja tego u swoich ryb nigdy nie zauwazylem. Dzieje sie tak pewnie dlatego, ze szczelnie zaslonilem akwarium od swiatla slonecznego i zarowkowego.

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: rafał » 16 stycznia 05, 13:24

moj skalar w nocy kładzie sie na kamieni opartym o szybe pod katem okolo 60, hehe, takze nimartw sie....
170L,
5 SKALARÓW(2PARY I 1 SAMOTNIK)
3 MOILNEZJE BLACK MOLLY, 2 MIECZYKI,
2 GURAMI, 2 TECZANKI MNIEJSZE, 1 ZBROJNIK, 1SUM REKINI, 1 BRZNKA REKINIA,

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Krzywo pływające ryby!

Postautor: Locter » 16 stycznia 05, 17:25

To normalne, że ryby w nocy "śpią". Oczywiście poza sumowcami, zbrojnikami itp., czyli rybami aktywnymi po zmierzchu. A to, że ryby są przy zapaleniu światła "przechylone" przez kawałek czasu, wydaje się byc sprawa normalną.

Zamykam ten topic, bo do niczego nie prowadzi i chyba nie zaprowadzi...
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości