Chory welon???

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Chory welon???

Postautor: bragpupik » 19 stycznia 05, 21:31

NIe wiem o co biega, mój welonik ma dobre warunki akwa 54l nadfiltracje :) i w ogóle cacy a mimo wszystko iż wygląda na całkiem zdrowego tak nie jest. Nie wiem jak mam to opisać ale jest po prostu jakiś osłabiony popływa trochę i siada, albo stoi w miejscu z przechyloną głową do dołu. ciagle się przewija np.spada brzuchem do góry i następnie szybko wraca do noramlnej pozycji (takie po prostu różne sztuczki :) ) ale najczęściej albo stoi albo siedzi, w dodatku inne ryby to wyczuły i stał się popychadłem akwarium :(
Jaki może byc powód nie spotkałem się jeszcze z taką chorobą. Wygląda na bardzo wycieńczonego i tak sie własnie zachowuje. Mam go już dwa lata i jest to chluba mojego akwarium nie chce żeby zdechł, a nie wiem jak mu pomóc :( Karmie go juz tylko płatkami bo wcześniej dawałem też granulki ale trosze przesadziłem i jeden welon mi zdechł bo mu sie wątroba przetłuszczyła czy coś, w każdym razie juz od półtora miesiąca jest na płatkach może to wina pokarmu?? Ine ryby zachowują się normalnie tzn. zdechło mi Danio weloniaste też wyglądąło na wycieńczone przed śmiercią ale mój welon zachwuje sie już tak od jakiegoś czasu natomiast danio kipło o paru dniach takiego zachowania. Prosze o rade.

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Chory welon???

Postautor: michal111 » 19 stycznia 05, 21:47

-Jakie masz parametry wody może to przez to ale wątpie bo welony są wytrzymałe :ok:

-Przyglądałeś sie mu może to jakiś pasożyt :?:


Karmie go juz tylko płatkami bo wcześniej dawałem też granulki ale trosze przesadziłem i jeden welon mi zdechł bo mu sie wątroba przetłuszczyła czy coś, w każdym razie juz od półtora miesiąca jest na płatkach może to wina pokarmu??



Musisz urozmaicać diete rybuchą na samych płatkach długo nie pociągnom ja swoje karmie mrożonymi,płatkami,granulatem,suszoną dafnią i ochotką,tabletkami i granulatami dla ryb przydennych :ok:

Wracając do granulatu to możesz spokojnie rybki nim karmić tylko z umiarem :mrgreen:

Granulat musisz namoczyć przed podaniem rybką bo on pęcznieje i może im brzuszki rossadzić :?

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Re: Chory welon???

Postautor: bragpupik » 19 stycznia 05, 21:54

nigdy parametró wody nie mierzyłem :D no chyba że termometrem :D temeraturke mają taką pokojową zawsze :D a co do pokarmu to przez to urozmaicanie to mi zdechł jeden z przejedzenia :( a jak ja moge zprawdzić czy ma pasożyta?? przeciez nie zrobie mu endoskopji :D a to całkiem mozliwe że coś tam ma, tylko jak ja to moge sprawdzić?? :?

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Chory welon???

Postautor: Locter » 19 stycznia 05, 23:53

Ciężko myśle o akwarium...

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Chory welon???

Postautor: michal111 » 20 stycznia 05, 14:47

a co do pokarmu to przez to urozmaicanie to mi zdechł jeden z przejedzenia


A czy ja mówie żeby wszystko na raz im dawać.

Codziennie coś innego po prostu :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości