Skalary!POMOCY!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: Tomek83 » 25 sierpnia 09, 15:08

Crisu pisze:Właśnie składają

Chyba samica ;-)

Crisu
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 7 lipca 09, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: Crisu » 25 sierpnia 09, 15:11

TAk TAk

[ Dodano: 25 Sierpień 09, 19:05 ]
właśnie skończyły składanie ale samica nadal się gryzie z samcem

[ Dodano: 26 Sierpień 09, 18:12 ]
Dziś po obserwacji ikry zobaczyłem ze samica zjada tą spleśniałą część ikry lecz samiec zjada dobrą o co tu chodzi?????



Czy jest możliwość że zostawiłem złego samca?????


POMOCY!!!!!!!!!!!!!
[240L]Ameryka:)

ARHIZ
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 11:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: ARHIZ » 28 sierpnia 09, 12:09

Ja tak mam z samicami, na moje, to jest to walka o terytorium.
Chyba masz za małe akwarium, ewentualnie posadź na środku "ścianę" z roślin, czy coś.

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: veetak » 28 sierpnia 09, 12:23

To pierwsze tarło. Większość ikry jest nie zapłodniona - ryby dopiero uczą się zachowań. Zachęcam do obserwacji! jeżeli chcesz szybko uzyskać narybek, musisz grzałkę zatopić poziomo przy dnie (żeby na niej nie składały) i włożyć podkładkę (koledzy pisali już wcześniej jak to zrobić). Jak złożą odłóż do osobnego, odkażonego zbiornika (mycie solanką, parzenie). Można zbiorniczek wsadzić do akwarium, żeby pływał. Trzeba włączyć silne napowietrzanie na dwa dni, dopóki larwy się nie wylęgną - wtedy napowietrzanie na minimum! Do ikry można dodać kroplę na litr mycopuru, wtedy mniej narybku zmarnuje się.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Crisu
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 7 lipca 09, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: Crisu » 28 sierpnia 09, 12:43

ok dzięki za odp ale co mam zrobić z tą samicą, bo ona cały czas go gryzie czy mam im dać czas
(do namysłu)

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: veetak » 28 sierpnia 09, 13:07

To są ich sprawy, a płetwy odrastają. W ten sposób ona mu "mówi", że zjadanie dobrej ikry jest ble. Za dwa tygodnie będzie natępne tarło - dzień wcześniej zrób 30% podmiany wody. Na ogół młode pielęgnice razem próbują dbać o ikrę (wtedy się biją), później okazuje się, że samiec jest skuteczniejszy jako strażnik na większą odległość, a samica blisko młodych. Tak jak cała młodzież świata ożywionego, tak i skalary muszą przejść dawkę błędów młodości.
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Crisu
Ryba
Ryba
Posty: 138
Rejestracja: 7 lipca 09, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skalary!POMOCY!

Postautor: Crisu » 28 sierpnia 09, 13:10

Dzięki wielkie za odpowiedzi bardzo mi pomogliście w razie co będę pisał
[240L]Ameryka:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości