Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Dolphineq » 11 lutego 05, 17:57

michal111 : Ślepy ze mnie kurczak. ;). A tak powaznie to zapewniam autorkę tego tematu, że zmniejszając znacznie obsadę w swoim akwarium, napewno polepszy warunki rybkom. ;)

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Dave » 11 lutego 05, 21:28

Gupiki i molinezje to sie nawet w kaluzy rozmnoza. To, ze mam 12 lat nie oznacza, ze wcale nie znam sie na akwarystyce.
Musicie sie nauczyc obserwowac nie tylko rybki.

nie wiem o co ci w tym wyrazeniu chodzi. Ze, gdy wszystkie ryby choruja to wcale nie znaczy, ze akwarium jest zle urzadzone? A na co mam patrzec, ze woda jest, jako tako klarowna, a rolsinki nie umieraja. W standardowych akwariach najwazniejsze jest zdrowie i samopoczucie ryb! Jeszcze raz powtrazam ryby rozchorowaly sie z powodu stresow zwiazanych z przerybieniem.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Rama » 12 lutego 05, 00:40

Dave tu chodzilo o czytanie wszystkiego uwaznie a nie tylko to co chca nie ktorzy przeczytac.... O zadna obserwacje akwarium.... Obserwacje i sluchanie wszystkich do okola nie tylko ryb.....

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: gimof » 12 lutego 05, 07:51

ciekawie sie robi... :lol: RAMA to dlaczego sam niemasz w 40l 40 mieczyków no przecież ładnie wyglądają, niemają chorób, i dobrze sie czują to w czym problem dlaczego niezałożysz takiego akwarium??!! :czacha: ZAUWAŻ RÓWNIEŻ, że na końcu posta był dopisek "jestem początkujący" TY chyba niewiesz co to oznacza i myślisz że wszystkim będzie zawsze all wychodzić i bedą mogli czymać 80 ryb w 110l :/

PS wsztscy zawsze tu piszą że są zwollennikami wolengo miejsca to gdzie teraz jest to całe forum ?? :zly1:
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Rama » 12 lutego 05, 10:05

czymac = TRZYMAÆ
Oczywiscie ze takze jestem zwolennikiem wolnej ilosci miejsca.... Ale nie bede z Wami na ten temat debatowal bo brakuje wam argumantow....

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Wiesiek Bułkows » 12 lutego 05, 13:35

cze..
Włącze sie do waszej debaty bo poprostu denerwuje mnie więkrzość postów
Bzdurą jest pisząc że ryby się stresują z powodu przerybienia.
Kto wogule coś takiego wymyślił?
Ja siedze w domu z mą lubą, a jak wychodzimy na dysko gdzie jest mnóstwo ludz to,jestem zadowolony, a jóż na pewno się nie stresuje.
Kochanii moj, nie ma chorób z powodu przerybienia.
Poprostu jeżeli jest więcej ryb w akwa to tródniej jest nam stworzyć odpowiedniwe warunki dla chowu tych ryb. I jedynie naprawde dobry akwarysta może sobie na to pozwolić.Koleżanka w poście podkreśliła że jest początkującym akwarystom i dla tego rozumie że jej proponujecie pozbycia się części ryb. Nie piszcie jednak bzdur o chorobach z powodu przerybienia.
O wiele trafniej byłoby koleżance napisać, że bardzo tródno będzie jej utrzymać odpowiednie warunki dla tak dużej ilości ryb w tym zbiorniku.
Jak wam zapewne wiadomo ryby, a szczegulnie ich odchody powodują zakwasznie wody(związki azotanów i azotynów).
Zwiękrzenie zapotrzebowania na tlen i pokarm.
Pokarm głównie płatkowy również zakwasza wode.
Przy tak dłużej ilości ryb, częściowa wymiana wody musi być stosowana o wiele częściej.
Filtracja wody również musi być inna.
W tym przypadku do jednego filtra biologicznego musi być zastosowane kilka filtrów mechanicznych.
Najwiękrzy jednak problem stanowią tutaj ewentualne choroby ryb.
Poprostu trzeba być na bieżąco w ich obserwowaniu.
Jeżeli padnie nam z jakichś przyczyn kilka ryb, to drastycznie zmieniają sie parametry wody.
Wniosek z tego prosty. Nim więcej ryb tym więcej czasu i pracy im trzeba poświęcać.
Jeżeli w takim akwa padnie niezauważone kilka ryb, z powodu jakiejś choroby, to po 24h może sie okazać, że w akwa nie ma jóż ani jednej żywej ryby.
Pozdr...
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Rama » 12 lutego 05, 13:47

Dzieki ze chociaz jedna osoba stanela po mojej stronie....
Co na to mlodziez??

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: michal111 » 12 lutego 05, 14:03

Co na to mlodziez??


Bzdura :wink:

Piszecie tak jak rybą by było dobrze z powodu przerybienia :!: Z wasz wypowiedzi można wywnioskować, że jak się jest doświatczonym akwarystą to można mieć w akwarium np. 200l 100 palet :!: i nie będzie im źle :? :wink:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Dave » 12 lutego 05, 14:43

Ja siedze w domu z mą lubą, a jak wychodzimy na dysko gdzie jest mnóstwo ludz to,jestem zadowolony, a jóż na pewno się nie stresuje.


A wez sprobuj siedziec w dyskotece przez cale zycie, w tym tloku przy glosniej muzyce i oslepiajacych swiatlach. Co za duzo to nie zdrowo. Prawda jestes, ze duza ilosc ryb jest trudniej utrzymac, ale bez przesadzy, nawet ichtioleg niw utrzyma akwarium z 500 neonami, 50 paletkami, 10 glonojdami w 200 l, a z twojego postu wlasnie wynika, ze uwazasz, ze taka obsada jest mozliwa.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Suonko » 12 lutego 05, 15:00

Kochani, chyba nie ma co się wykłócać ... Są różne metody wyliczania ilości wody na 1 rybkę. Jedni liczą na rybkę, inni na 1cm rybki, paletki i inne większe ryby generalnie są traktowane indywidualnie.

Przeliczyłam, z czystej ciekawości akwarium koleżanki i wyszło mi (pi razy oko oczywiście), że na jeden cm rybki przypadało 0,3 litra wody. Również z ciekawości przeliczyłam akwa 200 l z 300 naonami i na 1 cm wyszło niecałe 0,2 litra. Gdzie jest większe zagęszczenie - odpowiedzcie sobie sami ...
Fakt, że 6 glonojadów w akwa 110 litrów, to za dużo (ja mam 2), 10 kirysków wydaje mi się, że też trochę dużo (ja mam 5), ale ilość neonów nie jest dramatycznie zawyżona moim zdaniem. Za to powiem Wam jedno ... O ile teraz neonki trzymają mi się dobrze, o tyle jak kiedyś miałam akwa, to ile razy ich nie kupiłam, tyle razy mi padły. Z czego to wynikało - nie wiem ... Inne się trzymały, a neonki nie.

Violu, nie wiem jak zarybiałaś akwarium, ale robi się to sukcesywnie - nie wpuszcza się wszystkich rybek na raz ... Być może to wiesz, ale nie napisałaś tego.
Najlepiej po około 5 szt na raz dokładać.

Generalnie liczy się około 1 litra wody na 1cm dorosłej rybki.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Rama » 12 lutego 05, 15:26

Teraz molodziesz przesadzila.... Ze skrajnosci w skrajnosc....
Ciezko z wami sie rozmawia. Nie wiem. Moze dlatego ze dawno skonczylem szkole i nikt mi nie karze sie uczyc na pamiec tego co pisza.
Teraz znowu chcialibyscie wsadzic 5000 ryb do akwa 200l. Pomyslcie moze lepiej nim cos napiszecie..... Acha i nadal oczekuje jakis argumanetow... Moze ma ktos na dyktafonie nagrana rozmowe z rybami w akwariach przerybionych jak sie skarza....

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Dave » 12 lutego 05, 16:00

Ty tez wcale uwaznie nie czytasz.
Prawda jestes, ze duza ilosc ryb jest trudniej utrzymac, ale bez przesadzy, nawet ichtioleg niw utrzyma akwarium z 500 neonami, 50 paletkami, 10 glonojdami w 200 l

Pisze to wyraznie, jak wol, ze to ty w pewnym sensie napisales i z tym sie zgadzasz, a nie ja! A moze sie umowimy z Toba na chata, to wymienimy sie argumentami. Skoro, ja, ani nikt inny nie podal zadncych sensownych argumentow, to powiem Ci tez, ze ty nic nie powidziales sensownego, by wytlumaczyc, ze w przerybionym akwarium ryby maja dobrze. A moze tym masz nagrana rozmowe z rybami z przerybionego akwa, na ktorej mowia jak jest im tam dobrze?

Skonczmy wrescie ten temat, bo widze, ze ciebia zadne argumenty nie porusza Cie do zmiany zdania.

PS. Moderatorzy zamknijcie ten temat, bo strasznie dziwny, jakis sie zrobil.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Rama » 13 lutego 05, 00:00

Zawsze wydawalo mi sie ze forum sluzy do rozmowy ale skoro moderatorzy maja zablokowac dyskusje... Coz.... Niech tak bedzie.
Na forum jest zarejestrowanych sporo ludzi... Ale wypowiadaja sie nie liczni. Teraz juz wiem czemu. Jest to moj ostatni post.... Bo nie ma o czym i z kim gadac.....

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: gimof » 13 lutego 05, 11:35

Co na to mlodziez??
Ty chyba masz jakies kompleksy z tym wiekiem zawsze cos dodajesz o tym, jak chcesz gadać z ludżmi w swoim wieku to idz na czata do lat 50 tam bedą tacy jak ty. :| Ja tam zawsze też czymam przy swoim i teraz tak będzie :zly: Wkońcu bedzie o jedną osobe mniej na tym zwariowanym forum że tak powiem. Piszesz że dawno skończyłęs szkołe; Jak ty skończyłęs tylko podstawówke to już nie moja wina. Wiesiek Bułkows, mówisz że nie jest ci źle na disco? To czema tam nie mieszkasz? Przecież tak fajnie tam jest.

Chciałbym jeszcze zauważyc RAMA że jeżeli my młodsi nie słuchamy i niewidzimy dokładnie to znaczy że ty jestes ślepy i głuchy bo niewidzisz tego co my piszemy. Lepiej poczytaj troche więcej książek (tylko niue takich jak PATRYś) i wtedy napisz coś mądrego :zly:
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Padlo mi 1/4 rybek.Mozecie mi jakos pomoc?

Postautor: Dave » 13 lutego 05, 11:48

Dobra spokoj!

Zgadzam sie z gimofem. Ale nie ma powdu do klotni. Skoro ramie nie podoba sie to forum to prosze bardzo nikt nikogo tu do niczego nie zmusza. Moze skonczy sie wrescie ta dzwina dyskusja o niczym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości