Piasek z rzeki

Awatar użytkownika
Misiak2
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 5 lipca 09, 11:06
Lokalizacja: Rybnik

Piasek z rzeki

Postautor: Misiak2 » 15 listopada 09, 08:59

Co o tym sądzicie? można przynieść taki piasek do 12L krewetkom?

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Piasek z rzeki

Postautor: Bright » 15 listopada 09, 09:15

Ja bym nie brał takiego piasku krewetkom.... Nie lepiej kupić za 3 zł w zoologu zwykły piasek? On nie dużo kosztuje a masz go tam chyba z 2 kg.Tylko pamiętaj, przed wsypaniem do akwarium porządnie go wypłukaj oraz wygotuj

Awatar użytkownika
Misiak2
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 5 lipca 09, 11:06
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piasek z rzeki

Postautor: Misiak2 » 15 listopada 09, 10:36

a jak wygotuję ten z rzeki?

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Piasek z rzeki

Postautor: Bright » 15 listopada 09, 10:39

Bez sensu brać brzydki piasek z jeziora skoro masz duzo ładniejszy w zoologicznym za śmieszne pieniądze... jak ci sie podoba ten z rzeki to mozesz go mieć z tym ze musisz go szególnie dobrze wypłukać i ze 3 razy wygotować. Niech się wypowiedzą inni

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: Piasek z rzeki

Postautor: Kuro » 15 listopada 09, 10:44

Bright - nie wydaje mi się, że to, że jest z rzeki, jest jakimś przeciwwskazaniem. W zoologicznych wszak sprzedają żwiry rzeczne właśnie.

Koniecznym jest, żeby taki żwir wypłukać, bo mogą się w nim chować różne, nieprzyjemne syfy, i żyjątka.

Najlepiej byś zrobił, jakbyś wrzucił piach do wiadra, i zalał go wodą, o znanych Ci parametrach. Jeśli na następny dzień będzie ok, ani nic ci się nie wylęgnie, to wydaje mi się, że możesz śmiało go wsypywać do akwa.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piasek z rzeki

Postautor: marrkus85 » 15 listopada 09, 13:42

Rzeczny piasek jak najbardziej nadaje się do akwa. Trzeba go wypłukać wyparzyć (dla pewności można jeszcze upiec w piekarniku, ale uważam to za zbędne). Warto jeszcze przeprowadzić próbę w szklance z woda demineralizowaną i sprawdzić czy piasek nie podnosi pH.
Piasek rzeczny jest nieraz lepszy gdyż jest ciemniejszy a na białym piasku z zoologicznego krewetki kiepsko się wybarwiają.

Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Re: Piasek z rzeki

Postautor: Krzysiu1996 » 16 listopada 09, 21:22

Polecam piasek z naturalnego zbiornika wodnego - wydaje mi się lepszy ... Sam mam go w 12l krewetkarium ;-)
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

Awatar użytkownika
zegarsky91
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 510
Rejestracja: 28 marca 09, 21:45
Lokalizacja: Grójec k.Wa-wa

Re: Piasek z rzeki

Postautor: zegarsky91 » 16 listopada 09, 23:10

marrkus85 pisze:Rzeczny piasek jak najbardziej nadaje się do akwa. Trzeba go wypłukać wyparzyć (dla pewności można jeszcze upiec w piekarniku, ale uważam to za zbędne). Warto jeszcze przeprowadzić próbę w szklance z woda demineralizowaną i sprawdzić czy piasek nie podnosi pH.
Piasek rzeczny jest nieraz lepszy gdyż jest ciemniejszy a na białym piasku z zoologicznego krewetki kiepsko się wybarwiają.


Po co piec ja jak żwir z kopalni odkrywkowej przywiozłem to go ugotowałem w jakimś starym garnku ;] i do tej pory jest super bo wiadomka, więcej soli mineralnych jest w takim żwirku ;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 93 gości