Kule: za i przeciw

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Kule: za i przeciw

Postautor: Ruki » 26 lutego 10, 11:04

Argumentacja typu MI SIĘ PODOBA - MI SIĘ NIE PODOBA... uważam za rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje...

Jest jeszcze coś takiego jak kicz. ;-) A za takie coś uważam kule, wszelakie wraki, nurki etc. "ozdoby" w akwarium.
Może dla ryb nie są szkodliwe, ale ranią moje wewnętrzne poczucie estetyki(może rybom też? :mrgreen: ).
A trwanie w kiczu i zachwalanie go nie jest niczym dobrym. ;-)
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

tom-asz
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 8 grudnia 09, 11:11

Re: Kule: za i przeciw

Postautor: tom-asz » 26 lutego 10, 13:01

Może ktoś pokaże pięknie udekorowana kulę, jestem pewien że efekt będzie lepszy niż niejedno akwarium prostokątne (tym bardziej że trudny ). Jest jeden gatunek rybki który "głupieje" w małych okrągłych pojemnikach - słoikach, ale w większych nie ma problemów. Jest to dowód że ryby niewątpliwie odbierają kształt otoczenia i może im to przeszkadzać. O innych przypadkach nie słyszałem, jednak jest to za mało by zdyskwalifikować kulę ( skalar, dla przykładu, wymaga wyższych zbiorników, podobny wyjątek ). Dzisiaj akwarystyka jest trudniejsza, ze względu na rozwój wszystkich dziedzin nauki i technologii, proszę więc pamiętać że genetyka, nowe hodowle, leki, wcale sprawy nie ułatwiają, wręcz odwrotnie. Dzisiaj trudno utrzymać nawet Gupiki.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 10, 20:12 przez tom-asz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kule: za i przeciw

Postautor: sajki » 26 lutego 10, 13:12

Proszę więc pamiętać że genetyka, nowe hodowle, leki, wcale sprawy nie ułatwiają, wręcz odwrotnie. Dzisiaj trudno utrzymać nawet Gupiki.

Przestań pleść bzdury, bo to już się nudne robi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości