Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

myszor81
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 21 marca 10, 20:09

Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: myszor81 » 22 marca 10, 15:20

prosze o sprawdzenie sprzetu ktory chcem kupic do pierwszego akwarium
1 akwa 60x30x30 54l OŚWIETLENIE T8 1X15w
2 podloze FILTUS FLORIAN 10L wymieszany ze zwirem kwarcowym
kamienie juz mam wygotowane na wszelki wypadek,jeszcze tylko korzen
3 grzalka z termostatem 50W
4 FILTR KASKADOWY AQUAEL VERSAMAX FZN-1 (nie wiem czy to dobry wybor,moze cos lepszego polecicie w podobnej cenie)

5 Rybki
Otoski 5 szt
kiryski 2 szt
neonki z 5 szt moga byc?
krewetki Red Cherry
Glownie chodzi mi o dobor rybek do krewetek

6 Roslinnosc
tu prosze o pomoc w doborze w miare latwych w hodowli roslin. Na pewno bedzie mech jawajski
Czy bede mogl wpuscic rybki po 2 tygoniach od zalania akwarium? Krewtki bym wpuscil po kolejnych 2 tyg
Prosze o pomoc i wskazowki co i jak

Pisz poprawnie. sajki
Ostatnio zmieniony 22 marca 10, 19:32 przez myszor81, łącznie zmieniany 2 razy.

matiolo1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 17 lutego 10, 15:16

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: matiolo1 » 22 marca 10, 16:22

1 Oświetlenie T8 1X15w

Trochę za słabe.
2 zwirem kwarcowym

Ładniej już wygląda czarny bazalt.
4 FILTR KASKADOWY AQUAEL VERSAMAX FZN-1

Filtr jakościowo dobry ale nie wiem czy tu nie lepszy będzie FZN-2.
Czy bede mogl wpuscic rybki po 2 tygoniach od zalania akwarium? Krewtki bym wpuscil po kolejnych 2 tyg

Śmiało możesz wpuszczać po 2-3 tygodniach aby na flitrze mogła wytworzyć się flora bakteryjna.

Myślę że choć troszkę pomogłem ;-) .
Ostatnio zmieniony 8 listopada 10, 15:55 przez matiolo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowa ryba to szczęśliwa ryba.
:)

myszor81
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 21 marca 10, 20:09

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: myszor81 » 22 marca 10, 16:38

Owietlenie zmienie napewno ale to dopiero po zakiupie akwarium
Jesli czrny bazalt bedzie ladniej wygladal to go zmieszam
Filtr FZN-2 jesli jest lepszy to go kupie
A co z ta moja obsada?moze byc taka?chcialbym ze dwa rodzaje krewetek
Jakie roslinki polecicie na pocztek ?

Pisz poprawnie! sajki
Ostatnio zmieniony 22 marca 10, 16:49 przez myszor81, łącznie zmieniany 1 raz.

matiolo1
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 17 lutego 10, 15:16

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: matiolo1 » 22 marca 10, 17:05

--
Ostatnio zmieniony 8 listopada 10, 15:56 przez matiolo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowa ryba to szczęśliwa ryba.
:)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: ciosek » 22 marca 10, 17:22

Pomyśl nad w miarę jednolitym, ciemnym żwirem (brąz/czerń), żeby Ci nie przyszło do głowy mieszać jasny z ciemniejszym, bo nie wygląda to korzystnie (wg. mnie oczywiście).
Jeżeli chodzi o filtr, to zastanów się czy nie lepiej dołożyć te kilka złotych do FZN2, zawsze lepiej mieć trochę tej "nadfiltracji", a w tych filterkach aqua-ela bardzo łatwo da się ograniczyć przepływ.

Z obsadą, to coś bym tam zmienił :), neonki w liczbie 6-8 sztuk powinny dać radę (aczkolwiek, ja bardziej widziałbym tam jakieś np. microrasborki w większej ilości).
Kirysków powinno być więcej, 4-5 (np. pandy, albo jakies inne mniejsze rozmiarowo), no i krewetki. Jeżeli namnożysz sobię krewetek, to myślę, że powinny dać sobie radę z czyszczeniem "glonowym".

Przy tym oświetleniu to hm.... z roślin to raczej idź w jakieś mchy, hygrophile polysperme, małe kryptokoryny i inne mało wymagające rośliny.
Tak jak napisał kolega wyżej, pomyśl nad dołożeniem jakiejś świetlóweczki (2x15W to już naprawdę przyzwoicie przy tej wysokości akwarium), no i chociaż delikatne wspomaganie CO2.

myszor81
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 21 marca 10, 20:09

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: myszor81 » 22 marca 10, 17:27

No właśnie o to mi chodzi ze nie wiem jakie rośliny dobrać do tego oswietlenia-w tym problem
A co do Neonków to wiem ze sa rybami stadnymi i wyczytałem ze ludzie maja w takich baniakach 6 szt neonków,krewetki...


Więc dobrze będą neonki 6 szt,Kiryski 4szt,a krewetek 6 szt mogę mieć dwa rodzaje czy narazie pozostać przy jednym?
A z tym oświetleniem to koniecznie muszę coś zrobić,myślałem nad CO2 w płynie tak na początek

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: ciosek » 22 marca 10, 18:14

myszor81, rośliny to np.
-anubias nana
-microsorium
-hygr. polysperma
... a zresztą polecam tę bazę, powinna Ci pomóc w wyborze:
http://holenderskie.pl/baza.php?p=index

Twoja obsada wydaję ok, jeżeli chodzi o krewetki to zależy, staraj się nie wpuszczać do jednego akwarium krewetek mogących się krzyżować (żeby Ci jakies dziwolągi nie powychodzily z rozrodu), staraj sie utrzymać czystość linii (przynajmniej wedle możliwości). Kiedyś widziałem taką tabelkę odnośnie wpółegzystencji różnych gatunków/odmian krewetek, zapytaj wujka google, na pewno pomoże.
Jeżeli chodzi o "CO2 w płynie" czyli raczej płynny węgiel, to nie pomogę Ci. Miałem sporą przerwe w akwarystyce, dopiero powracam, wiec nie wiem co to za specyfik i jak się sprawuje. Jeżeli okaże się dobry, to i ja pomyślę nad zastosowaniem tego w moim mikrym baniaczku, bo nie bardzo chce mi sie bawić z bimbrem (chyba, że już nie bedize innego wyjścia).

Jednego czego się trochę boje to połączenia krewetki-kiryski w strefie przydennej. Pewnie bedziesz miec problemy z uzyskaniem dużych ilosci potomstwa, ale jeżeli zrobisz gąszczyk z mchów i niskich roślin, to powinno udać Ci się odchować coś.

myszor81
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 21 marca 10, 20:09

Re: Sprawdzenie sprzetu przed zakupem

Postautor: myszor81 » 22 marca 10, 18:21

ciosek dzięki za odpowiedz, a z tymi kiryskami to jeszcze poczytam i zobaczymy
Ostatnie upomnienie w sprawie pisowni. Tomek83
Ostatnio zmieniony 22 marca 10, 18:43 przez myszor81, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości