Bojownik z Archiwum X

Awatar użytkownika
misiek440
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 26 listopada 09, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Bojownik z Archiwum X

Postautor: misiek440 » 16 maja 10, 13:26

Panowie to co dzisiaj zobaczyłem w akwarium przeszło moje wszelkie zdziwienie i nie wiem co o tym sądzić. Przeszukałem rożne fora, Google i nic.
Mianowicie miałem bardzo słaba filtracje w akwarium po padnięciu kubełka. Woda była zmętniona, od 4 dni mam już normalny filtr Fluvala 305, ale zaraz po jego instalacji znikł Bojownik z akwarium, przeszukałem prawie każde miejsce i nawet zwłok nie znalazłem. Tak minęło 3 dni i jedyne co mi przychodziło do głowy, to to że zjadły go inne ryby.
Dzisiaj po 3 dniach robiłem codwutygodniową podmianę wody. I tu wielkie zdziwienie po 10 minutach z za skały wypływa bojownik (żywy!). Popływał chwile i znowu wpłynął za skalę do takiego dołka który chyba sobie wykopał. Co może być tak dziwnym jego zachowaniem?

W sumie on chyba nic nie je, chyba że późno w nocy gdzieś żeruje jak ja śpię.

Po podmianie wody temperatura spada mi zazwyczaj z 27-28C do jakiś 24-25C. Na pewno większy prąd wody jest od skąd założyłem nowy filtr ale wiru niema bo dyfuzor z wylotem ustawiłem w przednią ścianę aby mi za bardzo nurzańca nie przestawiał. Wiem że przy montażu mogłem zabić sporo bakterii bo tylko jeden koszyk bioceramiki został z starego filtra.

Akwarium 220l, Fluval 305 temperatura zazwyczaj 25-27C, obsada 7xKirysek, 3xmieczyk, 3xskalar, 2xgupik + narybek, Zbrojnik niebieski, 4x brzanka różowa. Bardzo mocno zarośnięte na dnie i sporo nurzańca do walki z nitkami.

Karmienie mrożonki+płatki+pokarm dla kirysków
nie znam się na rybkach, a im więcej czytam tym jestem głupszy

kiskis
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 10 marca 10, 18:10

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: kiskis » 16 maja 10, 14:16

może się chować przed rybkami które go dręczą
bo brzanki czy mieczyki są dość agresywne
ale niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie

Awatar użytkownika
nefrete1
Ryba
Ryba
Posty: 269
Rejestracja: 7 czerwca 08, 17:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: nefrete1 » 16 maja 10, 17:42

Bojowniki to w brew pozorom ciężkie rybki do dobrania odpowiedniego towarzystwa.
Jestem niemal pewna, że skalary, mieczyki bądź brzanki go atakują. Nie zauważyłeś ubytków w płetwach?
Po za tym, nie powinieneś pozwać na to, aby podmieniana woda była o tyle chłodniejsza od tej już w akwarium. Wyrównaj jej temperaturę choćby poprzez dolanie trochę gorącej przegotowanej wody.

(choć pewnie nie powinnam się wtrącać/wypowiadać, gdyż problem był zgłoszony do męskiej części forumowiczów ;-) )

Awatar użytkownika
misiek440
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 26 listopada 09, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: misiek440 » 16 maja 10, 18:15

Tzn tak bojownik nie jest przez nic męczony, a sam prawie mi wykończył mieczyka. W sumie to najagresywniejsza ryba w akwarium ;-) . Brzanki różowe też są raczej spokojne i żadna ryba nie jest obgryziona, za wyjątkiem własnie mieczyka :zly1: .

Niestety nie jestem wstanie doprowadzić wody do tej samej temperatury to nie akwarium 30l, Podmieniam około 60l wody i już problemem jest jeej trzymanie do odstania a co dopiero podniesie jej temperatury.

nefrete1, Przepraszam, za tą z zniewagę to z przyzwyczajenia z for z branży IT gdzie płeć piękna należy do wielkiej rzadkości, :dzieki:

Do tego bojownik jest dorosły reszta rybek to raczej młode osobniki :niewiem: . Niestety rybka cały czas leży na dnie, a nie bardzo mam ją gdzie przenieść.Z zachowania wygląda na chorą, choć z zewnętrznych oznak nic nie widać, oddycha w miarę normalnie.
nie znam się na rybkach, a im więcej czytam tym jestem głupszy

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: poldzakson » 17 maja 10, 00:51

misiek440 pisze:Niestety nie jestem wstanie doprowadzić wody do tej samej temperatury to nie akwarium 30l, Podmieniam około 60l wody i już problemem jest jeej trzymanie do odstania a co dopiero podniesie jej temperatury.


Może spróbuj wlewać po 10l co 10-15min (z włączoną grzałką w akwarium), żeby woda mogła się szybciej nagrzewać, bo taki szybki spadek temperatury to nic dobrego dla ryb.

A co do bojownika, to pomijając, że może być chory, to czy ma jakieś kryjówki w akwarium (kokosy itp.)? Jeżeli nie, to może dlatego wykopał sobie norę.

Pawlo
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 grudnia 09, 13:59
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: Pawlo » 17 maja 10, 08:56

Problem z wodą mogłoby rozwiązać obniżenie temperatury w akwarium o jakieś dwa stopnie Celsjusza:) Rybki się przyzwyczają to takiego otoczenia a i nie będą narażone na nagłe zmiany temperatur... No chyba że chcemy zahartować naszych podopiecznych;P

Awatar użytkownika
misiek440
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 26 listopada 09, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: misiek440 » 17 maja 10, 10:42

niestety sprawa z znalezionym bojownikiem się pogorszyła :zdziwko: , obawiam się, że jego chwile są już policzone. Dzisiaj zaczął ciężej oddychać, leży na dnie czasami tylko się poruszy, wydaje mi się też, że trochę stracił kolory.

Wszystkie oznaki wskazują na Przeziębienie błędnika. Podniosłem temperaturę do 30C.
Jeśli mu nie może do wieczora to chyba tylko eutanazja pozostała :zly:. Chyba, że macie inne rady?(czytałem że ta choroba w zaawansowanym stanie jest nieuleczalna)

Dopiero teraz skojarzyłem, że podczas montowania filtra pokrywa była prawie 3 godziny ściągnięta bo jeszcze trochę przerabiałem oświetlenie. A temperatura pokojowa jest u mnie niska. :zly:
nie znam się na rybkach, a im więcej czytam tym jestem głupszy

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: Kadav » 17 maja 10, 20:05

A jaki jest orientacyjny wiek rybki?
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
misiek440
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 26 listopada 09, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Bojownik z Archiwum X

Postautor: misiek440 » 17 maja 10, 21:45

nie mam pojęcia dostałem go w prezencie z zoologa(czyt. kubeczka) ale jest już sporych wielkości i z dużymi płetwami.
nie znam się na rybkach, a im więcej czytam tym jestem głupszy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości