Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

ksieciunio90
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 21 stycznia 10, 14:20

Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

Postautor: ksieciunio90 » 26 maja 10, 21:12

Witam

Czy zamiast używać bimbrowni mogę wlać powiedzmy szklankę wody mineralnej gazowanej z rana do akwarium? W sumie w takiej wodze jest co2 i powinno wyjść to na zdrowie roślinom tylko czy nic nie będzie rybom? Próbował już ktoś może coś takiego?

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

Postautor: Plewek01 » 26 maja 10, 22:11

ksieciunio90 pisze:i mogę wlać powiedzmy szklankę wody mineralnej gazowanej z rana do akwarium

Heh. Ciekawy pomysł :P. Może piec podłączyć pod sypialnie tam też jest co2 :) ciekawe czy komuś zaszkodzi :D

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

Postautor: poldzakson » 26 maja 10, 22:17

Rybom raczej nie zaszkodzi, ale taka mała dawka co2 roślinom pewnie też niewiele pomoże.

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

Postautor: Kuro » 26 maja 10, 22:18

Przeszukaj forum, pamiętam, że była mowa o podmianach na wodę mineralną - raczej było to odradzane.

Tak czy owak, takie CO2 szybko się ulatnia z akwarium, więc nie jestem pewien, czy to by było zbyt dobre. Poza tym lałbyś do akwarium bliżej nieokreśloną liczbę i rodzaj pierwiastków które mogłyby dosyć niekorzystnie wpłynąć na stan akwarium (wykwit glonów, zgony...)

Niech ktoś jeszcze się wypowie.

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Gazowana woda mineralna zamiast bimbrowni

Postautor: numi » 27 maja 10, 23:04

Na początek proponuję bimbrownię bo takie eksperymenty nie powiodły się już twoim poprzednikom.
Z biegiem czasu zmienisz na zestaw Co2 wyposażony w butlę podciśnieniową i resztę sprzętu.Właśnie dziś sprzedałem taki zestaw za 300 zł ale można złożyć trochę tańszy.

Na początek proponuję poczytaj o zastosowaniu dwutlenku i jak podejmiesz decyzję wtenczas poszukaj czegoś na necie lub u siebie w sklepach ;-)
Zwróć uwagę na podstawowe rzeczy nie sugeruj się zdjęciami roślin przedstawionych na fotkach.Jeżeli chcesz samo roślinne akwa jak najbardziej polecam ale przed tym lektura!! następnie pomoc z forum....
Życzę powodzenia i nie zapomnij o świetle bo to jeden z ważniejszych czynników prowadzących do bujniej roślinności :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości