Jak przygotowujemy wode

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Jak przygotowujemy wode

Postautor: Młyn » 10 kwietnia 05, 02:06

Tak się ostatnio zastanawiałem jak inni przygotowuja wode dla swojich rybek( chyba nikt nie leje prosto z kranu jak ja na samym poczatku przez 1 miesiąc :| )

Ja mam na balkonie 8 baniaczków 5l z wodą. Do połowy naleam kranówe a potem gotuje wodę i dolewam dokonca i odstawiam ją na okolo 3-7 dni w i potem urzywam do podmianki albo do dopełnienia zbiornika bo niemam pokrywy. 8)

A jak wy to robicie??
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Tomekł » 10 kwietnia 05, 08:25

ja napełniam 5l butle po wodzie mineralnej i odstaje 24h
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Elmo » 10 kwietnia 05, 08:47

Ja robię tak .... mam 2 wiadra po 18L w jednym jest zawsze odstana i przefiltrowana przez filtrax kranówa .. a w drugim przygotowuje wodę do podmiany odstana kranowa + ta po kationicie , oczywiście w odpowiednich proporcjach które już mam ustalone.

Pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: kuba!!! » 10 kwietnia 05, 10:47

czesc
Ja mam 4 karnistry 20litrowe w kturych przez 7 dni stoj kranówa, a po 7 dniach wlewam do akwa.

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: wiewiorka » 10 kwietnia 05, 12:38

Przez pierwsze 2 miesiace robilam podobnie jak wy,
ale od niedawna leje wode prosto z kranu-wiem,ze nie jest dobry sposob,ale jak nalewalam wode do wiader i stawialam je albo w pokoju albo w łazience to za kazdym razem moj kocur dobieral sie do tej wody i pil z niej (on nigdy nie moze pic jak normalny kot ze swojej miski,tylko np.z wanny,wazonow z kwiatami,od psa-ryzykujac swoje zycie i z innych podobnych miejsc...) i w srodku mialam pelno jego siersci,sline itp..
a jak przykrywalam wiadra (co mijalo sie z celem,bo Cl i metale ciezkie i tak nie mogly odparowac,to on zrzucal pokrywy i znowu robil to samo... :twisted:

Jednak wydaje mi sie,ze w Sopocie jest w miare dobra woda.
Bo jak jestem w Rudzie Śląskiej to za kazdym razem jak pije herbate to czuje chlor! :shock: fuj!

A rybka chyba tez nie przeszkadza kranowka,bo zachowuja sie normalnie.
Zamierzam kupic Aqua Safe czy cos podobnego,ale nie wiem czy jest to potrzebne.

[*]
'Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim,
By łowić serca,
Słów Bożych prawdą.'

[*]

Awatar użytkownika
LukE
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 9 kwietnia 05, 13:47
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: LukE » 10 kwietnia 05, 13:09

Ja odstawiam wode na max. 3 dni i wlewam do akwa 8)

meziol
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 listopada 04, 19:37
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: meziol » 10 kwietnia 05, 13:12

witam
ja mam 2 wiadra 20l napelniam je i odstawiam je dla pewnosci na 7 dni

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Rama » 10 kwietnia 05, 23:37

Ja posiadam akwa 63 litry.... Podmienaim wode raz w tygodniu, zmieniam 10l wody.
Wode wlewam do baniakow o pojemnosci 5l kazdy.... Zaraz po wlaniu odstanej do akwa... Czyli woda kranowa stoi u mnie 7 dni.... Nic wiecej z woda nie robie :)

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: yoselka » 11 kwietnia 05, 16:39

Robię identyczbie jak RAMA. Tylko przed dolaniem do akwarium wlewam trochę wrzątku żaby ją podgrzać do temp. tam panującej.
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Owl » 13 kwietnia 05, 11:17

Napisze jedno.Woda nie powinna byc odstawiana w plastikowych butelkach.Ja uzywam 2 wiader 10l i jednej 5.Woda stoi sobie w nich około tygodnia i nastepnie jest wlewana do akwa.Nie polecam takze wlewania wrzątku zaraz przed podmianą bo zabija on bakterie które zaczęly juz w wodzie dojrzewac.mowa oczywiscie o tych dobrych bakteriach.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: kuba!!! » 13 kwietnia 05, 12:24

Czesc.
Napisze jedno.Woda nie powinna byc odstawiana w plastikowych butelkach.Ja uzywam 2 wiader 10l i jednej 5.

Ale wiadro jest z plastyku tak jak kanister i butelka. Wiec jak bys mogl powiedziec jeszcze dlaczego.?. Moze dlatego ze butelki były juz uzywane???

Pozdrawiam
Obrazek

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Owl » 14 kwietnia 05, 06:28

Tak miedzy innymi dlatego że butelka była już uzywana a i ze wzgledu na to że plastik uzywany do wyrobu butelek jest hmm mniej obojetny naszej Polskiej cudownej wodzie.No i dochodzi do tego jeszcze kształt butelki.jak wiadomo przez szyjke utlenia sie mniej toksycznych związków.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Suonko » 14 kwietnia 05, 08:43

Ja leję kranówę z tych samych powodów co wiewiorka.
A jak dolewam z jakichś powodów jakąś małą ilość to kranówkę przefiltrowaną w dzbanku Brita.
Ostatnio robiłam restart akwa i nie miałam jak odstać wody, także skończyło się na tym, że wlałam kranówkę, dolałam uzdatniacz Sera, nitrivec i AquaVital, około godziny filtrowałam, dodałam około 10-15L starej wody w której pływały tymczasowo rybki i wszystko sprawnie się zakończyło. Obyło się bez strat i specjalnych stresów. Rybki są zdrowe, a Ramirezy złożyły za 3 dni ikrę :lol:

Ale fakt, że wodę mamy naprawdę niezłą i można spokojnie, bez stresów pić kranówkę.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: aajaa » 14 kwietnia 05, 09:46

Ja używam esklarinu, z odstaniem wody mam kłopot, bo albo koty w niej grzebią , albo moja córka kąpie tam zabawki. Więc używam chemi :| , ale nie zauważyłam żadnych zmian w zachowaniu u ryb.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jak przygotowujemy wode

Postautor: Dave » 14 kwietnia 05, 14:48

Ja tez nie odstaje, bo u mnie woda NIE jest chlorowana. Przez caly czas z kranu leci czysta woda, zdatna do picia. Jedynie, co 3 miesiace wodociagi wala mnostwo chloru, jak to po awariach. Wtedy oczywiscie nie wymieniam wody, ale ten stan trwa tylko jeden dzien, a potem wszystko wraca do wody. W dodatku mam, przeciez 200 l, a walczac z okrzemkami wymieniam teraz 70 l co tydzien, wiec ciezko byloby takie ilosci wody odstawac.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości