Czyja ikra ???

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Czyja ikra ???

Postautor: ala29 » 29 czerwca 10, 17:46

Witam, wczoraj w moim akwarium zauważyłam ikrę (pierwszy raz ;-) ) i teraz ciężko się zastanawiam, które rybki starają się o potomstwo :roll:
Obsada akwarium to parka bojowników, 4 otoski i 1 (tylko ten przetrwał )samiec gupika. Ikra jest na listkach i szybie. Wczoraj były to przezroczyste kuleczki, a dzisiaj mają wygląd kijanek (z pociesznymi ogonkami). Jak myślicie, czyja może to być ikra. I czy może lepiej byłoby tą obsadę przerzucić do innego akwarium i zostawić samą ikrę. Jeszcze pałęta się w akwarium kilka maluteńkich ślimoli zatoczków (a przynajmniej kilka ich widziałam :zly1: ). Proszę o wszelkie podpowiedzi, jeszcze nigdy nie miałam w żadnym akwarium do czynienia z ikrą.
ala

aquapomoc
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 czerwca 10, 16:18

Re: Czyja ikra ???

Postautor: aquapomoc » 29 czerwca 10, 17:59

Według mnie to ikra Bojowników. Zobacz czy samiec Bojownika kręci się koło ikry, jeśli tak to na 100% jest to ikra Bojowników. :mrgreen:

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Czyja ikra ???

Postautor: ala29 » 29 czerwca 10, 18:36

Raczej to nie jest jego rewir, cały czas praktycznie siedzi w drugim końcu akwarium. Na tych liściach najczęściej przesiadują otoski. :neutral:
ala

kiler1984ww
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 547
Rejestracja: 19 stycznia 08, 18:01
Lokalizacja: Ostr wlkp

Re: Czyja ikra ???

Postautor: kiler1984ww » 29 czerwca 10, 18:48

zadam ci zasadnicze pytanie czy para bojowników , a dokładnie samiec zbudował piankowe gniazdo na powierzchni , jeśli tak to młode były pozbierane w piankowe gniazdo ..

a miałem bojowniki i ich młode.
otosków nie miałem ale widziałem jak wygląda ich ikra rozrzucona po liciach i szybach , jeśli uda ci się zebrać tarlaki to odłuż je do zbiornika z "płynącą" wodą byle by ich jakiś filtr nie wciągał
380L>>
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=340909#340909


260L >>Kiryski
100L >>Raki krewetki ślimaki
60L >>Raki

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Czyja ikra ???

Postautor: ala29 » 29 czerwca 10, 19:11

Samiec bojownika ostatnio budował takie gniazdo, tylko na tej połowie, na której na powierzchni jest rozrośnięta wgłębka (prawie połowa akwarium)i tam cały czas siedzi a ikra jest w drugim końcu akwarium. Całą obsadę mogę przełożyć do drugiego akwarium a w tym mogę ewentualnie zostawić samą ikrę, tylko jak zabezpieczyć filtr :niewiem:
ala

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Czyja ikra ???

Postautor: noovaa » 29 czerwca 10, 19:16

Może ślimaków ?

Ikrą bojowników, opiekuje się tata w gnieździe. A otoski są baaaardzooooo trudne do rozmnożenia.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Czyja ikra ???

Postautor: ala29 » 29 czerwca 10, 19:37

Być może , ale czy ikra ślimaków wygląda jak kijanka i ma czarniutkie oczka :niewiem: bo ja nie mam pojęcia.
ala

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Czyja ikra ???

Postautor: noovaa » 29 czerwca 10, 19:41

No żadna ikra oczu nie ma. Jeśli to jest na szybie to raczej nie bojownik ;]
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Kudłaty
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 15 maja 10, 16:29

Re: Czyja ikra ???

Postautor: Kudłaty » 29 czerwca 10, 20:29

Nie rozumiem czemu każdy wyklucza otoski..., wklej fotke ;)

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Czyja ikra ???

Postautor: noovaa » 29 czerwca 10, 20:41

Kudłaty pisze:Nie rozumiem czemu każdy wyklucza otoski..., wklej fotke ;)


Dlatego że tą rybę na tyle trudno rozmnożyć w akwarium, że bardziej opłaca się ją sprowadzać odławianą z dalekich krajów.
Bardzo rzadko zdarza się żeby się komuś rozmnożyły, a jeśli już to w idealnych warunkach ;)
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czyja ikra ???

Postautor: Michał.Waw » 29 czerwca 10, 20:59

Ja osobiście sądzę że jest to ikra ślimaków, ale stawiam na Bojownika skoro mówisz że larwy mają już oczy.
**************
Nie rozumiem czemu każdy wyklucza otoski..., wklej fotke

Wykluczamy je bo dopiero nie dawno zaczęły się rozmnażać w warunkach akwariowych. Ostatnio czytałem książkę z 2003r. to pisało że Otoski nie rozmnażają się w akwarium na niektórych stronach i forach też znajdziesz takie przestarzałe dane. Dodam jeszcze że wczoraj byłem w sklepie zoologicznym i tam też mieli Otoski z odłowu.
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Czyja ikra ???

Postautor: deXter » 29 czerwca 10, 22:57

A ja powiem, że otoski.

Bo zdarza się, że ryby rozmnażają się w syfie i jak to z otoskami jest dojdzie do formy małej ryby tylko i tak wszystko padnie bo nie jesteśmy tego w stanie wykarmić.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kudłaty
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 15 maja 10, 16:29

Re: Czyja ikra ???

Postautor: Kudłaty » 30 czerwca 10, 07:01

To ze sa trudne do rozmnożenia nie zmienia faktu ze nie mozliwe, jesli to otoski to nic tylko sie cieszyc, ale nie na dlugo bo pewnie nie przezyja :>

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: Czyja ikra ???

Postautor: poldzakson » 30 czerwca 10, 11:05

Ja bym nie nazywał złożenia ikry - rozmnożeniem. Jeżeli coś się z tego wykluje, to będzie można mówić o rozmnożeniu.

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Czyja ikra ???

Postautor: ala29 » 30 czerwca 10, 16:39

Dzisiaj przyjrzałam się tym stworkom dokładnie, więc poruszają się po szybie i roślinkach, widać czarniutkie oczka,są okrągłe i mają takie długie ogonki, kolorystycznie są jakby szarawo - przezroczyste,jakby w jakieś łatki, śmiesznie się "otrząsają". Zdjęcie jest bardzo ciężko zrobić bo są malutkie, ale postaram się. Tych, które widać naliczyłam 15 sztuk. Całą obsadę przerzuciłam do drugiego akwarium, więc stworki zostały same.

Link do fotki, ale nie wiem, czy tam coś w ogóle widać
http://img23.imageshack.us/img23/3712/pageip.jpg
ala

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości