KOSIARKI ???

Marek7
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 28 stycznia 05, 13:41
Lokalizacja: Słupsk

KOSIARKI ???

Postautor: Marek7 » 19 kwietnia 05, 13:46

proszę o poradę. Słyszałem opinię, że kosiarki bardzo skutecznie zajmują się wszelkiego rodzaju glonami w akwa - chciałbym potwierdzić PRAWDA TO??

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: KOSIARKI ???

Postautor: ciosek » 19 kwietnia 05, 13:59

To prawda, ale są także inne ryby, jak otoski np (jak sie nie myle otocinclus affinis) szczególnie przydatny do mniejszych akwarii. Kosiarki są skutecznymi glonożercami, ale musisz uważać na podrabiane kosiarki http://www.akwarium.org.pl/galeria/hehn ... sis_1.html to jest prawdziwa kosiarka

natomiast to jest fałszywa: http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00360 (ja sie naciąłem :()

Awatar użytkownika
LukE
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 9 kwietnia 05, 13:47
Lokalizacja: Wolbrom

Re: KOSIARKI ???

Postautor: LukE » 19 kwietnia 05, 14:58

Ja o mało co nie kupiłem tej podrabianej, jeśli jest taka jak na http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00360 , tylko że zobaczyłem samca Brzanki Rózowej i ten mi sie bardziej spodobał. Więc uważaj bo możesz kupić tą podrubkę :P

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: KOSIARKI ???

Postautor: aajaa » 19 kwietnia 05, 16:13

Ja mam cztery kosiarki prawdziwe, i ciągle objadają glonki z liści i szukają na szybach. Tylko że to dość duże rybki , do akwa min 80 cm długiego i bardzo lubią płynącą wodę.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: KOSIARKI ???

Postautor: Dave » 19 kwietnia 05, 16:33

Ja mam 3 kosiarki. Fajne rybki, wciaz plywaja. Kompletnie sie oswoily, gdy czyszcze akwarium to czsto obskubuja mi reke. Szkoda, ze nie radza sobie z okrzemkami, ale na inne glony nie narzekam. A karosnorosta jeszcze nigdy nie widzalem.

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Re: KOSIARKI ???

Postautor: bragpupik » 19 kwietnia 05, 17:34

O w pyte mam podróbke, no nie.. zaraz ja do kibla wywale :zly:

meziol
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 listopada 04, 19:37
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Re: KOSIARKI ???

Postautor: meziol » 19 kwietnia 05, 17:59

ja mam 3 fałszywe i nie ma efektow :cry:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: KOSIARKI ???

Postautor: ciosek » 19 kwietnia 05, 19:39

no wlasnie ja tez mam podróbki i tez nie mam efektów, miałem 4 ale niestety 2 zeszły "przesz wysuszenie":( poprostu wyskoczyły z wiadra podczas restartu, pomimo tego że to nie są prawdziwe kosiary bardzo je polubiłem, ale nie nawidziłem przy łapaniu (czy udało sie komuś złapać fałszywą kosiarkę w akwarium 240 litrów bez spuszczania prawie całej wody??? bo mi nie a robilem to juz 2 razy :)) te 2 oddam do sklepu i wymienie na otosy albo prawdziwe kosiary jak będą.

bragpupik, dobrze sie czujesz??? myślisz że fajnie by było jakby ciebie ktoś spuścił w kiblu tylko dlatego że nie jesteś blondynem (np tak jakby chcieli rodzice)??? zastanów się troche nad sobą i nad zagadnieniem akwarystyka i zasadami pewnej moralności jakie tutaj panują bo chyba nie wiesz o co w tym wszystkich chodzi... lepiej oddaj ją do sklepu albo komuś kto będzie mógł zapewnić jej odpowiednie warunki bytu...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: KOSIARKI ???

Postautor: august8 » 19 kwietnia 05, 21:58

no a ja miałem te właściwe i glony muciły aż miło ale co z tego jak skalarą weloniastym płetwy ppodgryzały no i powrucił do zoologa

Marek7
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 28 stycznia 05, 13:41
Lokalizacja: Słupsk

Re: KOSIARKI ???

Postautor: Marek7 » 20 kwietnia 05, 10:36

Wg waszych zdjęć i opisów mam prawdziwe no i czekam jak zjedzą te glony włochate, bo próbowałem chemią ale nie działa

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: KOSIARKI ???

Postautor: akwakamas » 23 kwietnia 05, 20:34

Czytałęm również że podrobioną kosiarke można poznać po tym że za dużo pływa po dnie!! Wiem że to normalne że kosiarki pływają po dnie ale to co pływają prawie cały czas to śa podróby!!
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Czarek_13
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwietnia 05, 20:17

Re: KOSIARKI ???

Postautor: Czarek_13 » 24 kwietnia 05, 08:45

Ja mam kosiarkę oryginalną i glonów nie tyka.Pływa po dnie jak wściekła i w ogól jest nie tegez.Ato co napiałeś to nie prawda :!:

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: KOSIARKI ???

Postautor: Owl » 24 kwietnia 05, 09:30

kosiarka org jest bardzo zywa i zwawa rybka pływajaca nie tylko przy dnie ale także zjadajaca glony z liści roslin i szyb.potrzebuje akwarium o minimalnej dlugosci 80cm ze względu na rozmary do jakich dorasta i na szybkośc z jaka pływa.co do łapania to ja mam wypracowana taktyke.kiedys jak miałem je w akwa 200l to był to problem ale wpadłem na taki oto pomysł:w jednym boku akwa a szczególnie w rogach robiłem taka jakby barykade z kamieni korzenia itp czyki ogólnie rzeczy dekoracyjnych w akwa.ta barykada siegała tafli wody zaganiałem tam kosiarki które widzac taka naturalna przeszkode próbowały sie w nią schowacnoi wtedy łapałem kosiarke.Nie wiem jak u innych u mnmie to skutkowało. :D

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: KOSIARKI ???

Postautor: Kleo » 29 stycznia 07, 14:30

A ja mam 2 prawdziwe i jakoś sie dobrze czują w moim akwa (50l, obsada: welon, 3 molinezje, 1 gupik, 1 barwieniec czerwony, 2 kąsaczowate (nie wiem jakie :mrgreen: ), 2 kosiarki, 8 zbroiników niebieskich, z czego jedna duza :mrgreen: , 1 opaczek, 2 gurami mozaikowe (na rozmnożeniu). I coraz więcej... Czasami myślę, ze kosiarki koszą żwirek, bo tak fajnie wcinają te glony :D . I... dlaczego gurami się nie rozmnażają :zly: ???
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOSIARKI ???

Postautor: A-kara » 29 stycznia 07, 15:34

Kleo, nie odkopuj tematów sprzed 2 lat.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości