Ślimaki?

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Ślimaki?

Postautor: bragpupik » 23 kwietnia 05, 21:53

Sprawa wygląda tak że mam ślimaki i sie rozpleniły. Gdzieś tu czytałem żeby całkowicie je usunąć to trzeba je nadmanganianem potasu :) i też tak zrobiłem 3 tabletki do akwa wrzuciłem jak ślimaki były tak są za to ryby zaczeły sie dziwnie hmm... "trzepać" czy jest możliwe żeby taki nadmanganian im zaszkodził???

Czarek_13
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwietnia 05, 20:17

Re: Ślimaki?

Postautor: Czarek_13 » 24 kwietnia 05, 08:32

tak jeśli dałes za dużo.Jakie masz akwa ja na swoje (54l)wżuciłem pół :!: Opisz dokładniej jak się zaczęły trzepotać

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Ślimaki?

Postautor: Owl » 24 kwietnia 05, 09:47

Zasada w leczeniu nadmanganianem potasu jest taka 0,5mg na 10l i to nie do akwa gdzie pływaja inne ryby tylko osobnik leczony.na slimaki najlepsze sa zyworódki tylko trzeba je troche przegłodzic i juz masz po slimaczkach.Rybki zyworodne jedzące slimaki:zmieniak i molinezja co do mieczyka to nie wiem ale do niego tzreba i tak miec duze akwa
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

mp2
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwietnia 05, 20:54

Re: Ślimaki?

Postautor: mp2 » 24 kwietnia 05, 12:26

a nie lepiej było wpuscic bocje, lepsze to niz chemia

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Ślimaki?

Postautor: Owl » 24 kwietnia 05, 12:30

No bocje tez lubia slimaczki nie poiem nie powiem.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ślimaki?

Postautor: Spaiky » 24 kwietnia 05, 16:30

Znam jeden skuteczny sposób na ślimaki. Mianowicie do dwóch miedzianych płytek (mogą być kabelki bez izolacji) podłączamy 4,5 V bateryjkę (lub zasilacz). Miedziane płytki wkładamy do akwa w odległości ok 10 cm od siebie i podłączamy prąd na jakieś 5 godzin. Sam próbowałem raz i wszystkie ślimaki zginęły. Oczywiście nie polecam tego sposobu gdyż jony miedzi, które się będą tworzyły, są szkodliwe dla ryb, ale jeśli ktoś jest w desperacji.... Po zabiegu należy oczywiście na wszelki wypadek podmienić znaczną ilość wody (ja podmieniłem 50 %) aby zmniejszyć ilość jonów miedzi w wodzie. Nie wiem czy ta metoda zabija też to ikrę ślimaków więc zabieg, również na wszelki wypadek, powtórzyć po 3 dniach.
Za zdrowie i samooczucie rybek nie biorę odpowiedzialności. U mnie nie było negatywnych skutków. Tzn. może były, ale ja nie zaobserwowałem.

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Re: Ślimaki?

Postautor: bragpupik » 25 kwietnia 05, 21:00

JA mam 60 litrowe akwarium i włożyłem trzy tabletki, jednak widzę że rybki wracają do zdrowia niektóre nadal leżą na boku albo siedzą w ustronnych miejscach ale większość cieszy się życiem ;) kolega poradził mi jeszcze Kamfore ale to nie był dobry pomysł bo smród od tego iesamowity i trzeba było ją zbierać z powierzchni bo po zetknięciu z wodą zamieniła się w jakieś białe grudki ;) i rybki to jadły ale teraz widze że już zdrowieją. Jednak najbardziej skuteczny stał się Furagin co prawda zabarwił mi troche żwirek na żółto ale ślimaki wyginęły ;)

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Ślimaki?

Postautor: dadi321 » 27 kwietnia 05, 21:52

ja popieram bocje po przegłodzeniu zjedza nawet skorupki :lol:
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości