Robactwo - skąd?

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Robactwo - skąd?

Postautor: Monikaaa » 1 maja 05, 21:23

Wystarszyłam się dziś nie na żarty. Podmieniając wodę, wyciągnęłam trochę żwiru z akwa (bo było go za dużo). I płukając go w misce (aby leżał czysty) na jej dnie zauważyłam, że coś się rusza. :shock: :shock: :shock: :? Takie 4 mm robaczki, płaskie, jasno szare. Było ich dosyć dużo. :zly1: I pytanie - co to za świnstwo, nie wiem może pożyteczne? Czy nie zagraża moim rybciom? :? I skąd się wzięło? :roll:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: akwakamas » 1 maja 05, 21:44

Robaczki twoim rybciom nie powinny zaszkodzić, jęsli Ty sama ich nie wpuszczałaś do akwarium to możliwe że przyniosłaś je ze sklepu w jakiejś roślince :D myśle że będą pożyteczne, bo rybki bynajmniej będą miały zdrowy pokarm, bo chodowany w twoim akwa!! pozdrawiam :lol:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: atusia » 2 maja 05, 11:44

Te robaczki to chyba wypławki...gdzieś na forum już był poruszany ten temat.
Wypławki nie są szkodliwe dla ryb, ale zagrażają ikrze i narybkowi...
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
LukE
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 9 kwietnia 05, 13:47
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: LukE » 2 maja 05, 14:50

Ale jak nie będziesz chodować Narybku to możesz je spokojnie chodowac. A napewno jako pokarm są zdrowsze niż Robczki ze sklepu

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: Monikaaa » 2 maja 05, 15:23

http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php ... t=wyp+awki Tak był ten temat poruszany, ale nie wszystko zostało wyjaśnione. :? Skąd biorą się te wypławki? Żadnej nowej roślinki nie kupowałam od dawna. Ostatnio ampularię jedną przyniosłam. I czy mogę przy mojej obsadzie podwyższyć temp. do 30st. i jak długo trzeba ją utzrymać, żeby wytępić to robactwo. Ciarki mi po plecach przechodzą, jak je widzę. Fuj :zly1: :| :czacha:

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: Owl » 2 maja 05, 15:47

Na wypławki jest jeden bardzo prosty sposób.Mianowicie wieszamy mieso (jakiekolwiek) w gazie na noc w akwarium.gasimy swiatło w akwa i po dwóch trzech godzinach zapalamy,wyjmujemy gaze oblepiona wypławkami, wyrzucamy gaze ,mieso płuczemy i powtarzamy operacje ale wyjmujemy gaze juz po 4 godzinach.No i tak do skutku.Tanoi i bezpiecznie a co najwazniejsze sprawdzone prez autora i w 100% działa. :D
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: kuwasa » 2 maja 05, 15:52

Ale mięcho najpierw trzeba solidnie wypłukać, bo jak nie, to do zbiornika dostaną się soczki z mięska i będzie trzeba podmieniać wodę, bo białka się rozłożą i będzie smród.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: Owl » 2 maja 05, 15:53

tak trzeba wypłukac .
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: atusia » 2 maja 05, 16:07

Monikaaa pisze: Skąd biorą się te wypławki?

Słyszałam, że wypławki pojawiają się, gdy w zbiorniczku zalega zbyt dużo pożywienia, staraj się nie przekarmiać rybek

I czy mogę przy mojej obsadzie podwyższyć temp. do 30st. i jak długo trzeba ją utzrymać, żeby wytępić to robactwo

Temperaturą nie wypędzisz wypławków...często robaczki te pojawiają się także w akwariach z wyższymi temperaturami (np.akwaria z paletkami z temperaturą 30C)...

Dokładnie odmulaj dno, nie przekarmiaj rybek...z czasem znikną te robale..
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: Owl » 2 maja 05, 16:23

atusia pisze:Dokładnie odmulaj dno, nie przekarmiaj rybek...z czasem znikną te robale..
.Nie zgodze sie z tym wypławki nie tak łatwo wyplenic one tak z czasem nie zniknał.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: Monikaaa » 2 maja 05, 20:29

Owl pisze:
atusia pisze:Dokładnie odmulaj dno, nie przekarmiaj rybek...z czasem znikną te robale..
.Nie zgodze sie z tym wypławki nie tak łatwo wyplenic one tak z czasem nie zniknał.
Już w tej chwli mogę powiedzieć, że zgadzam się w Owlem, bo dno odmulam co tydzień. Rybek nie przekarmiam (ten rozdział mam już za sobą 8) ). Spróbuję z tym mięsem i dam znać, jak efekty. :wink:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robactwo - skąd?

Postautor: akwakamas » 3 maja 05, 21:35

Dzisiaj włąsnie zobaczyłęm w moim akwa wypławki :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: niedługo i tak robie restart to nie ma sie co martwić!! Ale jak sie to powturzy to wyprubuje wszą metode!! :lol:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości