mętna woda i padanie rybek

misiek800115
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 10, 18:00

mętna woda i padanie rybek

Postautor: misiek800115 » 29 października 10, 10:25

mam problem zrobiła mi się mętna woda bez żadnej ingerencji i zaczęły codziennie padać ryby po 1 sztuce.Co może być przyczyną i jak uratować pozostałe zrobiłem podmiankę 40 litrów dolałem CMF co jeszcze mogę zrobić
amator 112 litów

Awatar użytkownika
Virtus
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 1 grudnia 09, 15:11
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: Virtus » 29 października 10, 13:01

misiek800115 pisze:co jeszcze mogę zrobić

Dodać znak :?: i podać informacje o zbiorniku.
[center]112l Akwa Ogólne[/center]
[center]Posadź drzewo - kliknij;)[/center]

misiek800115
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 10, 18:00

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: misiek800115 » 29 października 10, 15:38

akwarium 112 litrów 4 guraminy,3 mieczyki,2 skalary,3 bocje,4 brzanki,1 glonojad,2 molinezje,4 bystrzyki Wyczytałem,że można dolać wody utlenionej łyżeczkę na 50 litrów że to może pierwotniaki co wy na to

[ Dodano: 29 Październik 10, 20:19 ]
HALO gdzie jakaś pomoc,rada nie mogę patrzeć bezczynnie jak padają mi ryby
amator 112 litów

Simon32
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 11 września 10, 19:22
Lokalizacja: Zgierz

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: Simon32 » 29 października 10, 21:06

zacznij od podmiany 50% wody.

Sorcor
Ryba
Ryba
Posty: 217
Rejestracja: 22 sierpnia 10, 17:53
Lokalizacja: Kraków

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: Sorcor » 29 października 10, 21:18

"HALO" gdzie jakaś interpunkcja duże litery etc? Ciężko sie czyta coś pisanego tak jednym ciągiem.

Akwarium ostro przerybione.
3 bocje - kompletnie sie nie nadają - do oddania bo się męczą
2 skalary - też za małe akwarium a co dopiero przy tej obsadzie
reszta by mogła być ale nie przy takiej ilości...
Obsada do korekty w dziale "Obsady zbiorników" być może od przerybienia Ci ryby padają.
Podaj jak często robisz podmiany, czy czymś nawozisz, lejesz jakieś specyfiki itd.
Simon32, przecież napisał, że zrobił podmiankei to sporą...
Uratować rybki możesz na przykład oddając te co nie pasują.
Obrazek

misiek800115
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 10, 18:00

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: misiek800115 » 31 października 10, 09:31

Dzięki poradziłem sobie sam spytałem miejscowych akwarystów,osób którym bardziej zależy na cudzych rybkach i według nich "mocne przerybienie"nie niema tu znaczenia bo przez 6 miesięcy nie miało znaczenia więc dlaczego teraz miało by tak być,kazali podnieść temperaturę do 29,nie karmić, i zwiększyć napowietrzanie,oraz całkowicie zaciemnić akwarium kocem,i dodać 1 łyżkę stołową soli kamiennej(ewentualnie ponieważ nie mogłem dostać w moim sklepie akwarystycznej).Dzisiaj zaglądłem i woda kryształ,ryby pełne energi i żadna nie leży na dnie.
amator 112 litów

Sorcor
Ryba
Ryba
Posty: 217
Rejestracja: 22 sierpnia 10, 17:53
Lokalizacja: Kraków

Re: mętna woda i padanie rybek

Postautor: Sorcor » 31 października 10, 10:15

Powiem Ci misiu, że żałosne jest to co piszesz. Męczysz ryby bo trzymasz je w o wiele za małym zbiorniku dla nich i to w bardzo dużej ilości a kiedy ktoś stara się Ci pomóc ile może to obrzucasz go błotem.
Leczysz chorobę o której nic nie wiesz, nawet nie wiesz co się im dzieje, ba nie jesteś w stanie sensownego zdania skleić na ten temat.
To jest forum dla osób które nie tylko są posiadaczami rybek ale chcą też dla nich jak najlepiej. A Ty się znęcasz nad zwierzętami bo świadomość, że jest im źle i trzymanie ich na siłę to znęcanie się. I oczywiście wszechwiedzący a o akwarystyce wiesz jedno wielkie gówno. Prędzej czy później te ryby i tak padną ale wiadomo, kupi się nowe co to za problem.

[Kadav] Hamuj język...
Ostatnio zmieniony 31 października 10, 20:42 przez Sorcor, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości