Za cieplo :?

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Za cieplo :?

Postautor: AnUBiS » 14 maja 05, 14:07

Ostatnio mam problem z temperatura w akwa... termostat mam ustawiony na 25 stopni... a termometry (2 - boczny i wewnetrzny... - pewnosci nigdy za wiele :P ) pokazuja ze jest 29/30 stopni... a grzalka z tego co widze to nie grzeje... no a temperatura rosnie... chyba na dworze jest za cieplo... albo swietlowki za duzo ciepla wydzielaja... co zrobic? :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Za cieplo :?

Postautor: akwakamas » 14 maja 05, 14:20

Moim zdaniem to dla tego że jest ciepło na dworzu bo ja też już tak miałem :lol: w takiej sytuacji otworzyłem ten otwór w pokrywie do wsypywania pokarmu, ale jeśli Ci to nie pomorze to weż otwórz całą pokrywe :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Za cieplo :?

Postautor: Locter » 14 maja 05, 15:40

No za ciepło, za ciepło... Nie masz przypadkiem akwa postawione przy południowym oknie ?
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Za cieplo :?

Postautor: AnUBiS » 14 maja 05, 15:53

Nie :P okno mojego pokoju jest na wschod ;)
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Za cieplo :?

Postautor: Suonko » 14 maja 05, 16:30

A nie jest to przypadkiem problem termostatu ?? Nawet jak grzałka jest ustawiona na 30stC to nie będzie działać cały czas. Ja bym na Twoim miejscu wyłączyła grzałką z prądu na powiedzmy pół dnia, może nawet na cały dzień i wtedy obserwowała temperaturę. Na dworze jest na razie za zimno, żeby woda w akwa podgrzała się do 29-30st, no chyba, że masz taką temperaturę w mieszkaniu, co jest mało prawdopodobne ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Za cieplo :?

Postautor: akwakamas » 14 maja 05, 19:06

Moja grzałka z termostatem na początku też działałą dobrze, no a póżniej patrze na temperature a tam 22 stopnie....podkręciłem ją i mam ustawioną na 25 stopni....poprostu coś sie w niej pokićkało z tym ustawnikiem od temp. może u Ciebie też sie to zespsóło :roll: weż zmniejsz temp. na grzałce :lol:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Za cieplo :?

Postautor: AnUBiS » 14 maja 05, 22:00

otworzylem ta dziurke na pokarm, jesli to nie pomorze to odlacze grzalke albo zmniejsze na niej temp....
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Za cieplo :?

Postautor: dadi321 » 14 maja 05, 22:48

stałym punktem programu przy grzałkach z termostatem wewnetrznym jest nietrzymanie zadanej temperatury dzieje sie tak poniewaz termostat jest zbyt blisko elementu grzejnego dlatego ja zawsze stosuję oddzielny termostat i to nie z checi oszczedzania ale dlatego aby uniknąć tego rodzaju problemów wcześniej uzywałem termostatu rt2 i działał bez problemu przez 12 lat był krótki okres kiedy skusiłem sie na grzałke z termostatem aquaela i szybko pożałowałem a rt2 wrocił do łaski obecnie mam ph kontroler LAJON120 z funkcja regulacji temperatury i bardzo sobie chwale takie rozwiazanie utrzymuje temperaturę +-0,1oC i ma funkcję chłodzenia
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości