Karliki

Awatar użytkownika
hipek7819
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 3 lipca 10, 21:54
Lokalizacja: Karolewo

Karliki

Postautor: hipek7819 » 25 stycznia 11, 21:56

mam pytanie czy karliki szponiaste są ciekawymi żabami ruchliwymi itp.z góry dziękuje

siurp
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 25 stycznia 11, 19:29

Re: Karliki

Postautor: siurp » 26 stycznia 11, 15:29

Raczej nie ;) Karliki są bardzo spokojne i powolne, ale zachowania mają ciekawe. Od razu odradzę ci hodowanie ich razem z rybami, nie dasz rady dobrze wykarmić żabek.

Awatar użytkownika
hipek7819
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 3 lipca 10, 21:54
Lokalizacja: Karolewo

Re: Karliki

Postautor: hipek7819 » 26 stycznia 11, 22:45

to dobrze że są ciekawe bo nie za bardzo lubię gdy zwierze nic nie robi tylko raz na godzinę mrugnie okiem wiesz o co mi chodzi :mrgreen: a z rybami nie mam zamiaru trzymać bo chce je wpuścić do innego zbiornika które ma 25l podobno się nadaje bo żabki są małe

siurp
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 25 stycznia 11, 19:29

Re: Karliki

Postautor: siurp » 27 stycznia 11, 13:50

Jasne, myślę że ok 6-8 żabek tak wejdzie, nie zapomnij że owe stworzenia potrzebują wydajnej filtracji biologicznej ;) Są bardzo wrażliwe na skoki azotu w wodzie

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Karliki

Postautor: Michał.Waw » 27 stycznia 11, 19:40

Ja ci proponuje spuścić poziom wody do 15 cm i wrzucić rzęsę lub pistię ponieważ karliki lubią odpoczywać na ich liściach bardzo ciekawie to wygląda. Jak ja bym miał jeszcze miejsce na jakieś akwarium to bym postawił je właśnie dla nich :twisted:
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Karliki

Postautor: Kaef'son » 27 stycznia 11, 19:46

Michał.Waw pisze:Ja ci proponuje spuścić poziom wody do 15 cm i wrzucić rzęsę lub pistię ponieważ karliki lubią odpoczywać na ich liściach bardzo ciekawie to wygląda. Jak ja bym miał jeszcze miejsce na jakieś akwarium to bym postawił je właśnie dla nich :twisted:

Karliki nie będą "odpoczywać" na liściach pisti ani na rzęsie, liście te pływają na wodzie, a karliki na powierzchnię nie wychodzą.

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Karliki

Postautor: Michał.Waw » 27 stycznia 11, 19:57

W praktyce jest inaczej:
Obrazek
Zdjęcie ze strony http://www.yahilles.republika.pl
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Karliki

Postautor: Kaef'son » 27 stycznia 11, 20:06

W praktyce karlik wychodzi z wody jak coś mu w zbiorniku nie odpowiada.

Awatar użytkownika
hipek7819
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 3 lipca 10, 21:54
Lokalizacja: Karolewo

Re: Karliki

Postautor: hipek7819 » 27 stycznia 11, 21:15

mam jeszcze jedno pytanie są dostępne w sklepach zoologicznych przez cały rok zwłaszcza w zimę??? :roll:

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Karliki

Postautor: Kaef'son » 27 stycznia 11, 21:28

Wszystko zależy od sklepu, ale są to zwierzęta najczęściej sprowadzane, więc pora roku nie jest zależna od ich występowania.

siurp
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 25 stycznia 11, 19:29

Re: Karliki

Postautor: siurp » 29 stycznia 11, 20:56

Kaef'son pisze:Wszystko zależy od sklepu, ale są to zwierzęta najczęściej sprowadzane, więc pora roku nie jest zależna od ich występowania.


Sprowadzane to one są rzadko. Dla akwarysty nie jest problemem odchować larwy, zaś dla terrarysty owszem :twisted: Nie wszyscy bowiem znają magiczne właściwości (w kolejności) pierwotniaków, naupliusów artemii a potem oczlików. Nie mam pojęcia skąd wzięła się powszechna opinia o niezwykłym kłopocie z kijankami tego gatunku.

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Karliki

Postautor: Kaef'son » 30 stycznia 11, 06:45

siurp pisze: Nie wszyscy bowiem znają magiczne właściwości (w kolejności) pierwotniaków, naupliusów artemii a potem oczlików.

Dla kogoś kto ma o tym pojęcie i chce rozmnażać płazy, których kijanki są drapieżnikami, powinni znać te "pojęcia".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości