Karmienie ryb muszkami owocowymi

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: kamila » 24 maja 05, 15:29

Czy ktos z Was karmi ryby uszkami owocowymi, ktore sam "rozmnaza " w słoiku w domu??
Czy to jest bezpieczny pokarm i lubiany przez ryby.
Czy neonki, razbori i pielegniczki beda je jadły i czy ktos karmi tak swoje rybki, a moze karmicie czyms innym ? Ja osobiscie chcialabym sprobowac z muszkami co Wy na to??

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: ciosek » 24 maja 05, 15:56

Spróbuj, niektórzy karmią z powodzeniem, szczególnie że jak sama sobie wychodujesz to nie bede mialy jakichś świństw (bo te dzikie niewiadomo gdzie wczesniej siadały? ;P). Wiem że to świetny pokarm dla proporczykowców i szczupieńczykowatych. Wydaje mi się, że neony bedą je jadły, aczkolwiek nie slyszalem nigdzie zeby jadły albo nie. Ja mam zamiar też sobie nahodować muszek ;). Podzielę się opinią. Spróbuj, myśle że zaszkodzic to im nie zaszkodzisz. Napisz czy jadly czy nie ;)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Dave » 24 maja 05, 18:24

Tylko trzeba uwazac, aby zadnej nie wypuscic, bo bedzie w domu plaga. Ja tez moze sprobuje, ale chyba z doroslymi owadami. Wole nie babrac sie larwami.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: ciosek » 24 maja 05, 20:55

Jakie owady masz na myśli? slyszalem że można łapać siatką planktonową takie zwykłe muszki jak latają na dworze (lataja w takich grupkach i sa bardzo namolne).

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Spaiky » 25 maja 05, 20:55

Plaga bedzie jeslik zostawisz w domu jakis owoc, ktory zacznie sie psuc. Do chodowli muszki same przyleca. Zawsze znajda jakies wejscie do domku. Kiedys chodowalem je ale byl to proces nieco klopotliwy i dlugotrwaly biorac pod uwage efekty chodowli. Muszki zostaly zjedzone w cigu kilku chwil i trzeba bylo zaczynac od poczatku...

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Locter » 25 maja 05, 23:49

Ja kiedys dosyć często zakładałem hodowle muszek. Nie raz po 10 słoików zakładanych w różnych odstępach czasu, tak żeby mieć stały dostęp do pokarmu. Muszki jedzą rybki typowo przypowierzchniowe, lub pływające w środkowej i górnej partii wody. Dla małych kąsaczy ( neonki, kardynałki ) jest to pokarm za duży i będa go jadły raczej niechętnie, bo wolą pobierać pokarm z toni wody a nie z powierzchni. To samo z razborami klinowymi i pielęgniczkami ( chyba, że sa juz przyzwyczajone do podawania im pokarmów w płatkach, które musza pobierać z powierzchni). Także polecałbym hodowle muszek raczej dla większych kąsaczy takich jak bystrzyki, czy żałobniczki, oraz żyworódek ( mieczyki, gupiki, molinezje itp.), szczupieńczyków i proporczykowców, a w szczególności dla ryb bolencjowatych ( gurami, prętniki), dla których różnego rodzaju owady są w ich naturalnym środowisku podstawowym pożywieniem.
Muszki to świetny pokarm, zdrowy i chętnie zjadany, ale raczej nie przez rybki które hodujesz, chociaz jeśli - tak jak wyżej napisałem - pielęgniczki przyzwyczajone są do pobierania płatków z powierzchni, to dla nich warto jest taką hodowlę założyć.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Dave » 26 maja 05, 08:37

ciosek, mialem na mysli wlanie taka amatorska hodolwe. Poloze taki owoc na oknie w swoim pokoju. Po kilku dniach beda nad nim latc muszki. Wtedy gesta siatka planktonowa je zagrne i szybko wloze do miski z woda, tak, aby nie mogly odleciec. Nie bede kombinowac z larwami, bo sa podobne budowa do dzdzownic, a do tych mam wolny dostep (mieszkam na wsi).

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Spaiky » 26 maja 05, 12:46

Jeśli mieszkasz na wsi to koniecznie załóż hodowlę larw komara. Wlej do jakiejś beczki wodę i postaw na dworze. Po jakimś czasie bedą w niej larwy komara. Mogą one być nieco za duże dla twoich rybek, ale jakoś mozesz je pokroić. Przyda się rybkom raz na jakiś czas podać coś mięsnego.

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: lukasz » 27 maja 05, 21:14

Tylko nie dopuść do ucieczki owadów dorosłych, bo wtedy zastaniesz w domu inwazję muszek owocówek :mrgreen: :arrow: :arrow: :arrow: :cry: Jest to doskonały pokarm dla ryb.Wychoduj na własną rękę lub zdobądz specjalną odmianę bezskrzydłą od chodowców.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Dave » 1 czerwca 05, 15:59

Spaiky, co roku to robie. Tylko w nietypowych warunkach. Mam taki pompowany basen. Do plywania jest za maly, ale dla ochlody jest w sam raz. Nie chce mi sie go co kilka dni czyscic, wiec komary maja duzo czasu na zrobienie swojego. Potem tylko bierze sie rajstopy, owija drutem i gotowe! zarcie starcza na 2 tygodnie.

A z tymi muchami to taraz mam inny patent. Co roku w lato, w domach jest plaga much (tych duzych, nie owocowych). Wystarczy tylko zalozyc siatke na oknie (takie, przeciwko komarom). Poetm wystarczy otworzyc okno i za kilka godzin przy nim bedzie klebic sie wiele glupich much, ktore pragna wolnosci. Latwo je wtedy zlapac nawet reka. Jesli nie uszkodzi sie ih to mozna wpuscic je pod pokrywe i patrzyc, jak ryby podskauja probujac ja zlapac. Bardzo fajnie jest im sie przygladac. Szczerze mowiac, rzadko udaje sie rybom je zlapac, ale muszyska z czasem wpadaja do wody.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: ciosek » 1 czerwca 05, 16:44

Hmm... robiąc lekki offtopic, czy da się założyć hodowle larw komara na 3 pietrze???

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: Locter » 5 czerwca 05, 12:59

Zaloz na balkonie, w domu nie radze :roll:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Karmienie ryb muszkami owocowymi

Postautor: ciosek » 5 czerwca 05, 15:32

Locter.... chodzi Ci o mnie??? oczywiście żę na balkonie :)...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości