Filtr kubełkowy

Awatar użytkownika
KaZ
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 703
Rejestracja: 24 października 08, 18:22
Lokalizacja: 3-City

Filtr kubełkowy

Postautor: KaZ » 18 kwietnia 11, 00:31

Witam, po dość dłuuu...giej nieobecność.Nadszedł już czas żeby się przeprosić z akwarystyką, zamierzam wystartować z nowym baniaczkiem (72l) ale do baniaczka jeszcze długa droga. Muszę się najpierw przygotować i finansowo i technicznie, a już jesteśmy przy technice to musimy się znaleźć kolo filtrów.

Tutaj właśnie zaczyna się mój problem, przymierzam się do zakupu filtra kubełkowego AQUAEL MINI KANI 80 jak wynika z danych technicznych filtr ma wysokość 32cm i nie wiem czy jest to wysokość liczona z zaworami czy bez, oraz mam pytanie czy te zawory można ustawić pod kątem 90 czy tylko tak jak na obrazku.

Pytam gdyż jestem w posiadaniu takiej oto szafki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20135300 (nic nie reklamuję, to tylko obrazek poglądowy) i półki w tej oto szafce mają wysokość dokładnie 33,5 cm co dyskwalifikuje większość kubełków zwłaszcza, że zależy mi na takim z trzema koszykami.

Pytanie skierowane raczej do posiadaczy takiego filtra.

Oczywiście, jeżeli ktoś zna filtr, który by się nadawał do takiego baniaczka i był w stanie się zmieścić na tę półkę to chętnie wysłucham propozycji (chyba, że to firma krzak).
Bez baniaczkowy,
a kiedyś było tak:
45l "My little South America"

Awatar użytkownika
Wujek.
Ryba
Ryba
Posty: 348
Rejestracja: 15 marca 11, 18:56
Lokalizacja: Świdnik.

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: Wujek. » 18 kwietnia 11, 15:38

Posiadam taki filtr...już mierze.... od dołu, do góry, mierzona z zaworkami dokładnie 32cm. Da się je tylko obracać wokół własnej osi. Licz, że do tego dojdą węże, ale myślę, że powinno się zmieścić.
Jestem zwykły. Brzmi to zwyczajnie.

Awatar użytkownika
KaZ
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 703
Rejestracja: 24 października 08, 18:22
Lokalizacja: 3-City

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: KaZ » 18 kwietnia 11, 19:18

Dziękuje, za odpowiedź. Ale właśnie te węże mnie zastanawiają, a bardziej to czy od razu na wyjściu nie będę musiał ich dość mocno zagiąć.
Bez baniaczkowy,
a kiedyś było tak:
45l "My little South America"

Awatar użytkownika
Wujek.
Ryba
Ryba
Posty: 348
Rejestracja: 15 marca 11, 18:56
Lokalizacja: Świdnik.

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: Wujek. » 18 kwietnia 11, 20:29

Chyba będzie taka potrzeba. Od razu mówię: kupuj inne węże. Te dołączone do filtra są strasznie twarde, trudno je wygiąć.
Jestem zwykły. Brzmi to zwyczajnie.

Awatar użytkownika
KaZ
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 703
Rejestracja: 24 października 08, 18:22
Lokalizacja: 3-City

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: KaZ » 18 kwietnia 11, 21:08

Ok, dzięki. A tak właściwie to czy mogę jeszcze spytać jak się sprawuje ten filterek, w sensie głośność, wkładanie-wyjmowanie koszyków i tym podobne sprawy?
Bez baniaczkowy,
a kiedyś było tak:
45l "My little South America"

Awatar użytkownika
Wujek.
Ryba
Ryba
Posty: 348
Rejestracja: 15 marca 11, 18:56
Lokalizacja: Świdnik.

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: Wujek. » 19 kwietnia 11, 14:10

Aktualnie jestem bez akwariów. Zlikwidowałem. Pracował on u mnie przez jakieś...może 2 tygodnie, mniej, więcej tak. Wkładanie-wyjmowanie jest dość proste, mamy trzy kosze oraz taki "sznureczek"(nie wiem jak to nazwać), za który je wyjmujemy. Co do głośności, był cichy, ale czasem jak wąż dotknął do obudowy(mam plastik), to buczało jak "radziecka sokowirówka". :mrgreen: Przez wibracje, które przekazywała pompa. Pompę można połączyć na trzy, czy nawet 4 sposoby. Ja miałem ten sposób, że pompa była w wodzie i toczyła wodę do filtra. Gdzieś czytałem, że szybko się zapycha. Jak ma się pre-filtr to się nie zapcha raczej. Można dowolnie regulować przepływ, dostępne są dla niego deszczownice, pre-filtry, sterylizatory, tylko trzeba poszukać w produktach producenta. Nie potrzebnie to piszę, myślę, że to wszystko wiesz. Mam strony z recenzjami tego filtra, podeśle Tobie na PW. Mogę jeszcze powiedzieć, że w 63L bardzo fajnie pracował. W zestawie masz dwie gąbki, z jednej z tych gąbek zrobiłem właśnie pre-filtr. Jak będziesz chciał to podeślę zdjęcia.
Jestem zwykły. Brzmi to zwyczajnie.

Awatar użytkownika
KaZ
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 703
Rejestracja: 24 października 08, 18:22
Lokalizacja: 3-City

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: KaZ » 19 kwietnia 11, 14:23

Wielkie, dzięki.

Temat można uznać za wyczerpany.
Bez baniaczkowy,
a kiedyś było tak:
45l "My little South America"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości