Tilapia?

Michał 26
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 23 czerwca 11, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Tilapia?

Postautor: Michał 26 » 23 czerwca 11, 16:06

Dzień dobry.Dwa dni temu nabyłem pewną atrakcyjnie wizualną rybę,ale tu pojawia się problem bo nie wiem co to za gatunek.Na wystawowym akwarium w sklepie zoologicznym było tyle nazw łacińskich,że nie doszedłem co to za cudo.Z informacji od sprzedawcy dowiedziałem się ,ze jest to duża ryba(w chwili zakupu miała ok 5-6 cm)ale o taki właśnie rosły gatunek mi chodziło,ponieważ zamierzałem zaaklimatyzować ją w zbiorniku w którym pływa pielęgnica pawiooka mierząca ok 25 cm.Ponadto sprzedawca w akwarium obok pokazał jak to"nie wiadomo co"będzie się prezentować jak dorośnie-jednym słowem potężnie.Mój błąd,że od razu nie zapisałem nazwy tej rybki,ale po wertowaniu książki"Moje Akwarium"natknąłem się na egzemplarz bardzo przypominający ten mój.(pływa już z pawiooką bez uszczerbku na zdrowiu)Ze zdjęcia wynika,że jest to Tilapia buettikoferi.Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji tej ryby,bo w książce niema o tym prawie nic.Być może miał ktoś doświadczenie z tym gatunkiem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości