Low Tech

agulec28
Ryba
Ryba
Posty: 234
Rejestracja: 25 maja 10, 14:48
Lokalizacja: Chocianów

Re: Low Tech

Postautor: agulec28 » 25 sierpnia 11, 22:20

Ja po prostu nie rozumiem pojęcia "BEZ GLONÓW"
To tak jak by pozbyć się pierwotnych organizmów ze środowiska.
A mój pierwszy baniak miał 45.l z roślinami i przezroczkami, wiele latków temu :?
akwa 200L
dużo roślinek z promocji:)

piterpan_tm
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 12 stycznia 11, 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Low Tech

Postautor: piterpan_tm » 25 sierpnia 11, 22:23

hehe 6 stron błazenady :)
Wiem, wiem :offtopic: ale nudne to już :)

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: Low Tech

Postautor: aquamen » 25 sierpnia 11, 22:34

telefonalarmowy pisze:A co bedzie jak zapale raz tą raz tą ?

piterpan_tm pisze:dyskoteka..

buhahahaha myślałem ze spadne z fotela...;d;d;d;d;d;d telefon nie zadawaj tak durnych pytań po co chcesz je zapalac na zmiane...??chcesz pozbyć sie glonów to sluchaj doswiadczonych baniakorystów:D a nie drąż dziury w całym..

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Low Tech

Postautor: szosa » 26 sierpnia 11, 10:47

Dam ci dobrą radę, zrezygnuj z akwarystyki. Widać, że to nie hobby dla Ciebie, zajmij się czymś, co nie ma związku z żywymi stworzeniami.

Moze jaszczurka, krolik, waz, chomik, o jeze tez sa fajne ^^ ?
nie pomagacie. zamiast poradzić, wesprzeć, to dajecie idiotyczne rady, które na pewno nie zachęcają do dalszego zainteresowania akwarystyką.
zrób to, co poardził polak.krk
11W swiatlo, bez nawozow, latwe rosliny, ziemia lub kulki gliniano torfowe w podlozu przy korzeniach roslin. Podmiany wody to juz jak chcesz, zalezy tez od filtra i od tego ile karmisz, ja robie to nieregularnie, a przez dlugi czas dolewalem wody i tyle. To jest LT, minimum zajmowania sie akwarium.
tacie powiedz, że na tym etapie dwie świetlówki mogłyby zaszkodzić, ale na pewno będą konieczne później. jak nabierzesz wprawy, to zmienisz LT na roślinniaka całą gębą, z nawozami, dużą ilością światła i CO2 (bimbrownia.)
bądź konsekwentny, nie zniechęcaj się. myślę, ze bardzo wielu userów miało podobny problem. ja sam przez trzy miesiące walczyłem z cyjano w moich 25l. a były wszędzie i nie miały zamiaru ustępować. gdybym się załamał i poddał, to teraz pewnie miałbym tylko kota, bo i w drugim, 54l, się pojawiły.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Low Tech

Postautor: Tomekł » 26 sierpnia 11, 13:47

szosa pisze:nie pomagacie


Czytałeś cały wątek? Ja na początku się wypowiedziałem, poradziłem co ma zrobić by powstało LT ale telefon nadal piszę swoję, można stracić cierpliwość do kogoś takiego.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Low Tech

Postautor: szosa » 26 sierpnia 11, 14:37

Tomekł pisze:Czytałeś cały wątek? Ja na początku się wypowiedziałem, poradziłem co ma zrobić by powstało LT ale telefon nadal piszę swoję, można stracić cierpliwość do kogoś takiego.

masz racje, ale to co niektórzy robią (zniechęcanie, porady typu ''odpuść sobie, nie nadajesz się'')... to chyba nie jest to, do czego stworzono to forum.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości