Biała kulka ?

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Biała kulka ?

Postautor: piteri » 29 czerwca 05, 20:46

Dziesiaj zauważyłem że na moim Neonie Inessa jest biała kulka średnicy ok. 1 mm. Kulka jest tak jakby przyczepiona do ciała ryby ale przy dokładnym przyjrzeniu jest pod taką przezroczystą błonką. Kulka nie znajduje się w jakimś szczególnym miejscu (jest na środku prawego boku ryby). Nie wiecie czasem co to może być ?
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała kulka ?

Postautor: lukasz » 29 czerwca 05, 21:23

Piteri według mnie jest to pleśniawka.Oznajmia ona o sobie poprzez białe naloty na ciele zaatakowanej przez nią ryby.Odsadz go czym prędzej do leczenia tylko pamiętaj nioe trzymaj z nim rzadnych innych ryb.Ta choroba jest bardzo często spotykana w akwarium.Wystarczy że podniesiesz temperaturę wody o jakieś 2-3 stopnie i wszystko będzie oki.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Biała kulka ?

Postautor: Spaiky » 29 czerwca 05, 22:48

Piteri zajrzyj tutaj .http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=1028 To raczej będą początki ospy. Choć nie wykluczone, że może coś innego.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Biała kulka ?

Postautor: Izka:-) » 30 czerwca 05, 08:09

piteri, A nie zauważyłeś przypadkiem, że ryby ocierają się o różne rzeczy znajdujące się w akwa? Może mają złożone płetwy? Jeśli tak to raczej na pewno ospa. W tym przypadku, zastosuj leczenie Sera Costapur, powinno pomóc. Ale jeśli nie nie zauważyłeś objawów wspomnienych przeze mnie, to może być pleśniaeka, ja u mojego neonka zauważyłam coś podobnego i natychmiast zaczęłam kuracje Sera Bactopurem, rybka wyzdrowiała i żyje po dziś dzień :mrgreen:

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Biała kulka ?

Postautor: piteri » 30 czerwca 05, 10:14

Ospa to nie jest bo to jest KULKA nie KROPKA. Ryby sie o nic nie ocierają, funkcjonują normalnie. Jest tylko ta KULKA.

[ Dodano: 2005-07-01, 10:09 ]
Dzisiaj neonek wyskoczył z akwarium w którym miał byc leczony :cry: Dziękuję wszystkim za pomoc.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości