Shrimp Set 30

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 27 listopada 11, 16:24

Witam otóż po dłuższej przerwie i przeprowadzce wracam do akwarystyki.

Na początek chcę zacząć od krewetek, bo to moje ulubione stworzonka.

Mam kilka pytań, co do tego Shrimp Seta AquaEla.
1. Czy oświetlenie 11 W jest wystarczające?? Czy może dokupić jeszcze jednen taki Decolight 11W ?? Co przy takim świetle będzie się rozrastało??

2. Wiem, że grzałka jest bez termostatu i jest na 100% moim zdaniem do wymiany i tu pytanie 25 czy moze już 50W??

3.Jakie sa wasze opinie na temat tego zestawiku ?

4. Ile krewetek do tych 30 litrów na początek wpuścić, zastanawiam sie miedzy yellowkami, Red Cherry, a Blue Pearl.

5. Może lepiej i taniej jest sklecić samemu takie krewetkarium ? Lub w tej samej cenie podobny litraz z lepszym sprzętem??


Starałem, sie poczytać wczesniej o tym zestawie, ale opinie są różne, więc postanowiłem się wypytać dokładniej tutaj ;)
I'm back :D

BLUE016
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 17 listopada 11, 13:46
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimp Set 30

Postautor: BLUE016 » 27 listopada 11, 17:03

Takie krewetkarium na allegro kosztuje w granicach 120 zł. Myślę że taniej by było kupić niż sklejać samemu chyba że sam chcesz zrobić i nie masz 120 zł.
Co do oświetlenia to na 1 l przypada 1W także 30 wat powinno wystarczyć. Ja osobiście kupił bym RC bo się je łatwo hoduje a yellowki i blue pearl są wrażliwe na złe warunki w akwarium.

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 27 listopada 11, 17:06

Nie chodzi mi o sklejanie samego baniaczka tylko o sklejanie takiego zestawu, nie wiem co sie bardziej opłaca, czy np w cenie tego zestawu 30 Litrowego nie uda mi sie poskładać 54 Litrowego.

Oswietlenie podstawowe to 11 W na 30 Litrów, pytałem czy dołozyć jeszcze jedno 11W, to by było razem 22W na 30 Litrów to pod żadnym względem nie jest 1W/L
I'm back :D

BLUE016
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 17 listopada 11, 13:46
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimp Set 30

Postautor: BLUE016 » 27 listopada 11, 17:17

Chodziło ci o sklejanie krewetkarium
Molas pisze:Może lepiej i taniej jest sklecić samemu takie krewetkarium

Molas pisze: nie wiem co sie bardziej opłaca
spróbuj poszukać na allegro jeszcze krewetkariów i porównaj sobie ceny.
Tak dołóż 11 W i powinno grać. Jak bedziesz miał pierwsze zdj z niego to zapodaj :)

Awatar użytkownika
Altarenos
Ryba
Ryba
Posty: 497
Rejestracja: 31 sierpnia 09, 14:58

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Altarenos » 27 listopada 11, 17:55

Miałem ten zestaw ponad rok.

1. Czy oświetlenie 11 W jest wystarczające?? Czy może dokupić jeszcze jednen taki Decolight 11W ?? Co przy takim świetle będzie się rozrastało??

Nie musisz kupować dodatkowego oświetlenia. Przy tym co daje nam Shrimp Set rosliny bardzo ładnie rosną.
U siebie miałem:
- hygrophila polysperma
- blyxa japonica
- heniek mały, heniek duży
- wgłębka
- dębówka
Jako podłoże: Acti Substrate + JBL Manado

2. Wiem, że grzałka jest bez termostatu i jest na 100% moim zdaniem do wymiany i tu pytanie 25 czy moze już 50W??

Może być 25W.

3.Jakie sa wasze opinie na temat tego zestawiku ?

Jak na krewetkarium jest ok, poza filtrem i grzałką.
Filtr wymieniłem na zwykłą chińską kaskadę za 15 zł. Jest o wiele lepsza niż ten wew. z zestawu.
Grzałkę wymieniłem na 25W z termostatem.

4. Ile krewetek do tych 30 litrów na początek wpuścić, zastanawiam sie miedzy yellowkami, Red Cherry, a Blue Pearl.

Na początek wpuściłem:
- 6 RC
- 6 Babaulti
Po roku miałem wszystkich ponad 230.

5. Może lepiej i taniej jest sklecić samemu takie krewetkarium ? Lub w tej samej cenie podobny litraz z lepszym sprzętem??

Taniej może i skleisz ale jak dokupisz cały sprzęt to nie zmieścisz się w takiej cenie jaką oferuję AquaEl za Shrimp Set'a.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Kadav » 27 listopada 11, 19:03

Molas pisze:1. Czy oświetlenie 11 W jest wystarczające?? Czy może dokupić jeszcze jednen taki Decolight 11W ?? Co przy takim świetle będzie się rozrastało??

Zobacz sobie u mnie ten zestawik
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=30166

Molas pisze:2. Wiem, że grzałka jest bez termostatu i jest na 100% moim zdaniem do wymiany i tu pytanie 25 czy moze już 50W??

Przy krewetkach grzałka nie będzie Ci potrzebna. Chyba, że w akwarium masz 16C bo np. często wietrzysz.

Molas pisze:3.Jakie sa wasze opinie na temat tego zestawiku ?

Klejenie pozostawia trochę do życzenia, zwłaszcza gdy spojrzysz od spodu. Poza tym tektura przyklejona do szyby. W sensie klejone akwarium było na tekturze.

Szyba IMO niepotrzebna, ale jak jest to niech będzie.

Molas pisze:4. Ile krewetek do tych 30 litrów na początek wpuścić, zastanawiam sie miedzy yellowkami, Red Cherry, a Blue Pearl.

Byle nie mieszać. IMO obojętnie :)
Molas pisze:5. Może lepiej i taniej jest sklecić samemu takie krewetkarium ? Lub w tej samej cenie podobny litraz z lepszym sprzętem??

Kwestia indywidualna. Sam bym go raczej nie kupił. Mój Kaś go wygrał.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 11, 21:01 przez Kadav, łącznie zmieniany 1 raz.
lecimy od zera :)
PeIHa

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 27 listopada 11, 20:33

Kadav, widziałem własnie Twój zestawik i musze powiedziec, że bardzo mi się spodobał.

Ja jednak wolałbym mieć grzałkę zwłaszcza, że dostał mi się najzimniejszy pokój w całym domu.

Szyba nie potrzebna?? z tego co wiem to krewetki lubią wędrówki :) Nie zwiewaja ??

Tak, tak wiem, że nie mieszać zastanawiam sie, czy jak juz zakupie ten zestaw to czy w puszcze tam 10 Yellowek, czy 10 Red Cherry, czy 10 Blue Pearlów. Jedno z tych trzech ;)

Nad dokładaniem swietlówek zastanawiałem sie tylko dlatego, że chciałbym tam włożyć rotale indica lub green i nie wiem czy sie utrzymie, przy takim oswietleniu. Jako podłoze było by trochę ziemi i na to czarny piasek bazaltowy
I'm back :D

Awatar użytkownika
Altarenos
Ryba
Ryba
Posty: 497
Rejestracja: 31 sierpnia 09, 14:58

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Altarenos » 27 listopada 11, 20:58

Szyba nie potrzebna?? z tego co wiem to krewetki lubią wędrówki Nie zwiewaja ??

U mnie trochę skakały.
Szybę miałem odsuniętą, aby było miejsce na kaskadę. To była różnica 4-5cm i raz znalazłem suchą krewetkę na szybie. Ale to był tylko ten jeden raz, akurat trafiła w szczelinę :)

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 27 listopada 11, 21:00

Ja sobie zostawię filtr z zestawu, tylko to oświetlenie mnie zastanawia, ze względu na tą rotale.
I'm back :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Shrimp Set 30

Postautor: polak.krk » 27 listopada 11, 21:07

Zestaw jest bidny i tyle. Lepiej wszystko samemu skladac. :)
Jedyna jego zaleta to chyba cena i to tyle.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 27 listopada 11, 21:10

Prześpię się z tym i przemyśle to trochę ;)

Jutro przed wyjsciem do pracy jeszcze raz wszystko przekalkuluje i zobaczymy co wyjdzie :D
I'm back :D

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Shrimp Set 30

Postautor: nsp » 27 listopada 11, 21:30

Zobacz mój zestaw w temacie [27] Biurkowe. Wszystko sam składałem z lepszym osprzętem i wyszło chyba taniej lub tak samo jak za ten zestaw.

Molas
Ryba
Ryba
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwietnia 09, 16:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shrimp Set 30

Postautor: Molas » 28 listopada 11, 07:28

Dzis za jakaś godzinke przejdę sie do szklarza, mam nie daleko i zobaczymy ile zawoła sobie za kosteczke w takich rozmiarach jak Ty masz. Od tego bedzie zalezne czy będę sam składał czy kupię Shrimp Seta
I'm back :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Shrimp Set 30

Postautor: polak.krk » 28 listopada 11, 11:54

Spytaj o akwa z przednia szyba OW. Drozej, ale warto.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Shrimp Set 30

Postautor: nsp » 28 listopada 11, 17:59

Ja się pytałem o OW, ale powiedział że nie ma takiego szkła na stanie. Zrobił mi z bezbarwnym sylikonem i też wygląda ładnie. Akwa 30x30x30 wyniosło mnie 35 zł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości