ziemiojad

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

ziemiojad

Postautor: Farod » 3 lipca 05, 13:35

mam takie moze naiwne pytanie ale czy ziemiojad moze byc trzymany jeden czy musi ich byc stado?

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: ziemiojad

Postautor: piteri » 3 lipca 05, 14:05

A nie chodziło Ci czasem o mułojada ? Jeszcze nie słyszałem nazwy ziemiojad :D
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: ziemiojad

Postautor: Farod » 3 lipca 05, 14:26

nie. jestem pewien ze ziemiojad.....wiem tylko tyle ze to pielegnica z ameryki....wiec wiem naprawde niewiele

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: ziemiojad

Postautor: Behemoth » 4 lipca 05, 10:39

Hej :) Ziemiojad nie może być trzymany jako pojedyncza sztuka jak większość (choć nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że wszystkie) pielęgnic amerykańskich. Tak więc żeby cieszyć się zdrowiem rybek musisz zakupić stadko liczace kilka osobników. Ziemiojad nie jest ryba łatwą w hodowli , więc radzę nabyć przed ich zakupem dużo informacji. Na stronie www.radbed.com znajdziesz dużo pięknych zdjęć przedstawiających ziemiojady. Pamiętam że w MA były bodajże cztery artykuły na temat ich hodowli. Postaram sie znaleźć te gazety i jakbyś chciał to moge ci to przepisać. Pozdrawiam :) :ok:

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ziemiojad

Postautor: lukasz » 4 lipca 05, 11:00

Ziemiojady tak jak napisał Behemoth żyją w stadku złożonym z około 10 sztuk są to pielęgnice z Ameryki Południowej.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: ziemiojad

Postautor: Farod » 4 lipca 05, 12:16

wielkie dzięki

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: ziemiojad

Postautor: rob1979 » 4 lipca 05, 14:09

lukasz pisze:Ziemiojady tak jak napisał Behemoth żyją w stadku złożonym z około 10 sztuk są to pielęgnice z Ameryki Południowej.


Gdzieś ty to wyczytał? Zdecydowana większość gatunków ziomojadów żyje w parach a niektóre gatunki w niewielkich haremach (1 samiec + 2-3 samice)... Żeby hodować ok. 10 sztuk ziemiojadów trzeba by chyba mieć akwa 1000l

Więcej info o tych interesujących pieklęgnicach na http://endemic.org/?sub=3&magazyn=18&artykul=96
może później...

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ziemiojad

Postautor: lukasz » 4 lipca 05, 14:17

To przepraszam pomyliły mi się z księżniczkami które żyją w grupach po około 10 osobników.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Krzysiek S.
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 04, 10:54
Lokalizacja: Szczecinek

Re: ziemiojad

Postautor: Krzysiek S. » 6 lipca 05, 11:24

rob1979 pisze:
lukasz pisze:Ziemiojady tak jak napisał Behemoth żyją w stadku złożonym z około 10 sztuk są to pielęgnice z Ameryki Południowej.


Gdzieś ty to wyczytał? Zdecydowana większość gatunków ziomojadów żyje w parach a niektóre gatunki w niewielkich haremach (1 samiec + 2-3 samice)... Żeby hodować ok. 10 sztuk ziemiojadów trzeba by chyba mieć akwa 1000l

Więcej info o tych interesujących pieklęgnicach na http://endemic.org/?sub=3&magazyn=18&artykul=96

lukasz - a skad wiesz że około 10 sztuk? Liczyłeś? :) Stada czasami są znacznie większe...
rob - fakt niektóre żyją w parach, niektóre w stadach, ale stada są znacznie większe niż 1/2-3. A 10 ziemiojadów w 1000l... troche przesada... zresztą zależy jakich, co do większych gatunków to pewnie i dało by rade w 800L a co do mniejszych to w około 300-400 litrów mogło by pływać z 10 sztuk.
Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości