Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 13 kwietnia 12, 14:43

karkow97, akwarium inne :) masz zatem ok.

Ja nie daje ale wielu daje napowietrzanie, dlatego testowac musisz.

Tak woda z akwa i gra gitara.

Malawihobby, a jaki plankton? :lol: Ogarniasz o jakim gatunku mowimy? On oczlika, rozwielitki nie ruszy przez ponad 5 tyg. zatem troszke strzal w trybuny :P
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 13 kwietnia 12, 17:08

Zamierzam karmic moje małe najpierw tymi pierwotniakami przez ok 5 dni potem JBL FLuid artemia i potem chyba suchy już. Czy taka kombinacja jest dobra? Ja też nie wiem o jaki plankton chodzi. Powiedzcie jak go wyhodowac, a jeżeli się nie da to gdzie można kupić.
zaczynam przygodę z bojownikami

Malawihobby
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 14 lipca 09, 13:22

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Malawihobby » 13 kwietnia 12, 17:26

Killifish pisze:karkow97, akwarium inne :) masz zatem ok.

Ja nie daje ale wielu daje napowietrzanie, dlatego testowac musisz.

Tak woda z akwa i gra gitara.

Malawihobby, a jaki plankton? :lol: Ogarniasz o jakim gatunku mowimy? On oczlika, rozwielitki nie ruszy przez ponad 5 tyg. zatem troszke strzal w trybuny :P


Jak karmisz nie tym co trzeba to wolno rośnie .
Pisząc plankton miałem na myśli "Pył" czyli drobniutki plankton.

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 13 kwietnia 12, 18:11

A skąd wziąć ten caly plankton ???????????????????????????????????
zaczynam przygodę z bojownikami

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 13 kwietnia 12, 18:14

Malawihobby, to najpierw lektura, nawe Wiki i wpisz plankton :P

karkow97, pierwotniaki, artemia zywa, potem oczkik i stopniowo wieksze ale to tyle przygod przed toba, jak przejscie malych na blednik itp.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 13 kwietnia 12, 19:59

co to oczliki jak to wyhodować. Proszę o wasze odpowiedzi, ponieważ jestem zielonyw tym temacie. Czy jeżeli będę je karmić tak jak podałem to będzie dobrze


Zamierzam karmic moje małe najpierw tymi pierwotniakami przez ok 5 dni potem JBL FLuid artemia i potem chyba suchy już ten microvit Basic. Czy taka kombinacja jest dobra? Ja też nie wiem o jaki plankton chodzi. Powiedzcie jak go wyhodowac, a jeżeli się nie da to gdzie można kupić.
zaczynam przygodę z bojownikami

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 13 kwietnia 12, 21:28

karkow97, zatem powoli...
Mlode sie wykluja i dopiero gdy zaczna plywac poziomo, tak ze samiec tego nie ogarnie, odlow tate. Podajesz pierwotniaki, mglista woda, najlepiej strzykawka. Tak karmisz, zaleznie od temp. w akwa-jaka? okolo 7 dni. Kupujesz artemie wtedy i nastawiasz hodowle - jak? Google :) Gdy rybki maja okolo 30 dni, zaleznie od temp.,przechodza na oddychanie blednikiem, czasami ciezko to przechodza. Troche po tym czasie mozna podawac oczlika mrozonego, ale jak dojdziemy do tego, to wytlumacze.

Ogolnie zasada taka: rybka zje tak duzy pokarm jak jej oko, zobaczysz oko u narybku, zrozumiesz ;) Suchy odkladamy na polke na ta chwile.

Malawihobby chce zobaczyc 5 tygodniowe mlode B. splendens jedzace rozwielitke :lol: Zablysnales kolejny raz :P
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 13 kwietnia 12, 21:48

Temp 29st.Celcjusza


Ok czyli teraz jak się wyklują to zaczekać aż nie będą miały tych woreczków żólciowych i zaczną normalnie pływać to wtedy daję im pierwotniaki prze pierwsze 7 dni. Potem daję im tą artemię z JBL fluid tą co z allegro zamówiłem macie link http://allegro.pl/jbl-nobil-fluid-artem ... 13956.html. I tym płynem z JBL karmię mniej więcej aż będą miały miesiąc i potem mogę karmić suchym.
zaczynam przygodę z bojownikami

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 13 kwietnia 12, 22:13

karkow97, woreczek ZOLTKOWY, zolciowy to mnie zalewa czasami ;)

Pierwotniaki, Jbl fluid ale i JAJA ARTEMII musisz kupic i zywic robaczkami, ktore z tych jaj sie wykluja. Wpisz w google Hodowla artemii i poczytaj.

O suchym zapomnij do czerwca, ok. Cos tak sie tego suchego uparl? ;) Mlode bojowniki to nie gupiki.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 13 kwietnia 12, 23:13

ok sorki za błąd, ale JBL Fluid to też artemia. Czym się różni od jaj do własnego chowu. Nie uparłem się tylko po prostu się pytam.
zaczynam przygodę z bojownikami

Malawihobby
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 14 lipca 09, 13:22

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Malawihobby » 14 kwietnia 12, 06:33

Killifish pisze:karkow97, zatem powoli...
Mlode sie wykluja i dopiero gdy zaczna plywac poziomo, tak ze samiec tego nie ogarnie, odlow tate. Podajesz pierwotniaki, mglista woda, najlepiej strzykawka. Tak karmisz, zaleznie od temp. w akwa-jaka? okolo 7 dni. Kupujesz artemie wtedy i nastawiasz hodowle - jak? Google :) Gdy rybki maja okolo 30 dni, zaleznie od temp.,przechodza na oddychanie blednikiem, czasami ciezko to przechodza. Troche po tym czasie mozna podawac oczlika mrozonego, ale jak dojdziemy do tego, to wytlumacze.

Ogolnie zasada taka: rybka zje tak duzy pokarm jak jej oko, zobaczysz oko u narybku, zrozumiesz ;) Suchy odkladamy na polke na ta chwile.

Malawihobby chce zobaczyc 5 tygodniowe mlode B. splendens jedzace rozwielitke :lol: Zablysnales kolejny raz :P



Rozwielitka ? Widać , że brakuje ci doświadczenia w temacie .
Poczytaj jakie zadanie ma rozwielitka .
Myślałem o pyle stawowym a następnie oczlik .

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 14 kwietnia 12, 07:43

Malawihobby, myslales a napisales co napisales :P Ze gdybym karmil odpowiednio to juz by jadly, ogarnij sie i rozwielitka to nie tylko balast, bo tak napisali gdzies. Chcesz naukowe publikacje, zapraszam na PW.

karkow97, tez ale nie zywa, na zywej odchowasz mlode, na fluidzie byc moze, tym bardziej, ze doswiadczenia brak.

Pyl stawowy... I teraz autor szuka stawu? ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: karkow97 » 14 kwietnia 12, 12:44

ale ten JBL fluid to już jest gotowa artemia dla narybku czyli musi być mała. Mam problem bo się budzę i gniazda nie ma. Nie wiem co się stało. Dzisiaj przeniosłem samca do 10 litrów, aza godzinę wpuszczę tam inną samice. Czy do budowy gniazda samiec potrzebuje tej przykrywki od kubeczka, pod którą teraz zbudował gniazdo. A może zamienić to na zakrętkę od słoika większą niż ta od kubeczka. Jestem załamany co robić. Mam już hodowlę 2 słoików pierwotniaków. Pomocy
zaczynam przygodę z bojownikami

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Ruki » 14 kwietnia 12, 13:34

Killifish pisze:Ze gdybym karmil odpowiednio to juz by jadly, ogarnij sie i rozwielitka to nie tylko balast, bo tak napisali gdzies.

No i żeby tylko jeden gatunek rozwielitki był. :mrgreen: Słoniczką spokojnie się wykarmi bojowniki- jest mniejsza od naupliusów. Podobnie Chydorus sphaericus, ale jej najwięcej jest w lipcu i sierpniu.
Aczkolwiek na jakikolwiek plankton woda jest jeszcze o 5-8*C za zimna.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak szybko zrobić pokarm dla narybku

Postautor: Killifish » 14 kwietnia 12, 15:03

Lukasz :lol: zbyt ambitnie pojechales z wiedza, kto z Toba porozmawia? WazelinRing Malawi? Nie sadze. Pewnie o dafnie mu chodzilo i tak odpisywalem :D co by nie mieszac. Sloniczka swietna, to fakt.

karkow97, zadnych udziwnien. Jakie masz twardosci wody?
Ucz sie hodowli pierwotniakow zatem, ta wiedza tez sie przyda. A fluid to zastepczy pokarm, papka, nie ma jak zywa artemia.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości